X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ryszard Czarnecki

Czarnecki o powrocie Tuska: to nie jest dobra wiadomość dla Hołowni

- Dla Hołowni i Lewicy nie jest to dobra wiadomość, ponieważ Tusk traktuje inne siły opozycyjne, jako swoich żołnierzy. Nikt nie lubi być traktowany przedmiotowo. Ten powrót będzie raczej oznaczał podziały na opozycji - powiedział o powrocie do polskiej polityki Donalda Tuska, Ryszard Czarnecki z PiS.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska opozycja Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Czarnecki Szymon Hołownia POLSKA polityka

Czarnecki: reakcja na działania Rosji była szybka i skuteczna politycznie

- Reakcje Unii Europejskiej na aneksję Krymu w 2014 roku i działania Rosji w Donbasie były szybkie i skuteczne politycznie - mówił europoseł PiS Ryszard Czarnecki podczas wysłuchania publicznego nt. długoterminowej strategii UE wobec Rosji, które odbyło się w ramach posiedzenia komisji spraw zagranicznych PE.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ryszard Czarnecki Unia Europejska bezpieczeństwo Europa Wschodnia

TYLKO U NAS Ryszard Czarnecki o zapowiedzi Viktora Orbana: lepiej byłoby oprzeć się na EKR

Premier Węgier Viktor Orban zapowiedział, że jego kraj wraz z Polską i Włochami spróbuje przeorganizować europejską prawicę po wystąpieniu rządzącego na Węgrzech Fideszu z Europejskiej Partii Ludowej. Europoseł PiS Ryszard Czarnecki mówi, że decyzję w tej sprawie podejmie kierownictwo PiS. - Jest to kwestia tygodni, a nie miesięcy - stwierdza.  
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki POLSKA Unia Europejska PiS Viktor Orban Węgry

NASZ WYWIAD Ryszard Czarnecki: przepustką szczepionkową Unia Europejska odwraca uwagę od własnej klęski

Dyskusja o paszporcie szczepionkowym ma w dużej mierze na celu odwrócenie uwagi od podstawowego problemu, jakim jest wielka afera dotycząca fatalnie wynegocjowanych przez Unię Europejską umów z koncernami farmaceutycznymi. Owe umowy nie zapewniły UE prawa pierwokupu i były pod tym względem gorsze niż kontrakty zawierane przez Wielką Brytanię i USA – stwierdza europoseł Ryszard Czarnecki (PiS) w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ryszard Czarnecki szczepionka szczepienia koronawirus COVID-19

Czarnecki: Rosja i inne kraje wydały 300 mln dolarów na ingerencję w procesy demokratyczne

W Parlamencie Europejskim powstaje raport dotyczący zewnętrznych ingerencji w procesy demokratyczne w UE. Europoseł Ryszard Czarnecki (PiS), który jest jednym z pracujących nad dokumentem powiedział podczas wideokonferencji prasowej, że według szacunków, Rosja i państwa trzecie wydały na ingerencje w procesy demokratyczne w UE i poza nią 300 mln dolarów.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Czarnecki Parlament Europejski Rosja Europa ŚWIAT propaganda

TYLKO U NAS Mistrzostwa Europy jak randka w ciemno? Ryszard Czarnecki o przyszłości polskiej siatkówki

W polskich miastach po raz kolejny zagoszczą najważniejsze siatkarskie rozgrywki. Oprócz czekających nas we wrześniu mistrzostw Europy mężczyzn, w roku 2022 w kraju odbędą się mistrzostwa świata kobiet. O organizacji tych wydarzeń, a także doniesieniach medialnych związanych z zainwestowaniem Wilfredo Leona i Michała Kubiaka w siatkarski klub Verva Warszawa Orlen Paliwa, opowiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Ryszard Czarnecki, europoseł, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej do spraw międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Ryszard Czarnecki PZPS TYLKO U NAS

"Chcemy pokazać pluralizm narodowy". Liderzy EKR będą debatować w Warszawie o przyszłości UE

Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim zorganizuje w najbliższy piątek w Warszawie (11 grudnia) debatę o przyszłości Unii Europejskiej. Wezmą w niej udział liderzy formacji politycznych wchodzących w skład EKR, m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości, wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński. 
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Parlament Europejski Jarosław Kaczyński Ryszard Czarnecki

TYLKO U NAS "Ten przeciek traktuję jako element presji". Czarnecki o doniesieniach RMF FM dot. budżetu UE

- Z rozbawieniem przyjąłem nie tyle nawet te informacje, co histeryczne reakcje w Polsce, zarówno opozycji, jak i niektórych ekspertów i dziennikarzy - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Ryszard Czarnecki. Europoseł PiS skomentował w taki sposób doniesienia RMF FM, że Komisja Europejska rozważa opcję uruchomienia Funduszu Odbudowy bez Polski i Węgier, przez co nasz kraj może stracić 64 mld euro. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Ryszard Czarnecki budżet UE 2021-2027 budżet ue Polska w Unii Europejskiej POLSKA

Fundusze UE i praworządność. Czarnecki: będziemy walczyć, aby nikt nie mógł zabrać Polsce pieniędzy

- Będziemy walczyć o to, aby nikt - używając politycznego bejsbola w postaci zapisów o praworządności - nie mógł zabrać Polsce pieniędzy w przyszłości - mówi portalowi PolskieRadio24.pl europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Eurodeputowani PSL zamierzają wnioskować w Brukseli, aby środki unijne trafiały do samorządów z pominięciem rządu. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska budżet ue Ryszard Czarnecki Władysław Kosiniak-Kamysz Michał Wójcik POLSKA UE

Ryszard Czarnecki: nie ma podstaw prawnych, by powiązać fundusze europejskie z kwestią praworządności

- Europejski Trybunał Obrachunkowy skrytykował propozycję powiązania praworządności z funduszami. Podkreślił, że uznaniowość w tej sprawie stworzy pole do nadużyć politycznych. To, że prezydencja niemiecka bawi się w ten sposób, źle świadczy o Niemcach, którzy próbowali do tej pory unikać tego typu konfrontacji - mówił na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Niemcy fundusze europejskie fundusze unijne Ryszard Czarnecki POLSKA Polska w Unii Europejskiej

TYLKO U NAS "Smutne, niepotrzebne i żałosne". Politycy krytykują Różę Thun za blokowanie przekopu Mierzei Wiślanej

Od lewej do prawej strony słychać krytykę ostatnich działań europoseł PO Róży Gräfin von Thun und Hohenstein, która chce blokować przekop Mierzei Wiślanej, używając do tego organów Unii Europejskiej. W rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl politycy PiS, SLD i PSL podkreślili, że niepotrzebne jest przenoszenie sporów na unijne forum, a sama inwestycja jest ważna dla polskiej gospodarki i suwerenności.
Zobacz więcej na temat:  Mierzeja Wiślana Bałtyk Morze Bałtyckie Róża Thun Unia Europejska POLSKA Ryszard Czarnecki Marek Sawicki lewica PiS PSL