X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rumunia

100-lecie polsko-rumuńskiego sojuszu wojskowego

17 marca 2021 roku w Kasynie Wojskowym w Bukareszcie odbyła się debata poświęcona stuleciu nawiązania polsko-rumuńskich stosunków wojskowych. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Instytut Studiów Politycznych w dziedzinie Obronności i Historii Wojskowości (ISPAIM) przy rumuńskim Ministerstwie Obrony Narodowej we współpracy z Instytutem Polskim w Bukareszcie.
Zobacz więcej na temat:  Rumunia Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja historia Polski

Setna rocznica zawarcia sojuszu między Rzeczpospolitą Polską a Królestwem Rumunii. Wystawa "Sojusznicy. Polska-Rumunia. 1918-1939"

Centralna Biblioteka Wojskowa w Warszawie w ramach obchodów 100. rocznicy zawarcia sojuszu między Rzeczpospolitą Polską a Królestwem Rumunii przygotowała wystawę planszową zatytułowaną "Sojusznicy. Polska-Rumunia. 1918-1939. W 100-lecie podpisania Konwencji o przymierzu odpornem między Rzecząpospolitą Polską a Królestwem Rumunji". Ekspozycja zawiera fotografie, mapy, schematy, grafiki oraz plakaty pochodzące głównie ze zbiorów CBW i polskich archiwów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Rumunia wystawa Józef Piłsudski historia Polski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polacy za granicą

100-lecie sojuszu Polski i Rumunii. Kasprzyk: jeden naród, który ma dwa sztandary

Centralna Biblioteka Wojskowa w Warszawie w ramach obchodów 100. rocznicy zawarcia sojuszu między Rzeczpospolitą Polską a Królestwem Rumunii przygotowała wystawę planszową zatytułowaną "Sojusznicy. Polska-Rumunia. 1918-1939. W 100-lecie podpisania »Konwencji o przymierzu odpornem między Rzecząpospolitą Polską a Królestwem Rumunji«".
Zobacz więcej na temat:  Rumunia historia Polski pamięć społeczeństwo Warszawa POLSKA

Rok więzienia dla rumuńskiego oficera. To pierwszy wyrok za zaprzeczanie Holocaustowi

Były oficer rumuńskiego wywiadu jest pierwszą osobą skazaną na mocy przepisów zakazujących zaprzeczaniu Holocaustowi. 74-letni Vasile Zarnescu został skazany na rok i miesiąc więzienia za opublikowanie kilku artykułów, w których nazywa zagładę Żydów "oszustwem" oraz za publikację książki zatytułowanej "Holokaust - Diaboliczne oszustwo".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Holokaust Rumunia Europa II wojna światowa

Wybory w Rumunii. Jakub Pieńkowski: korupcja jest tam jednym z najważniejszych wyzwań

- W Rumunii korupcja jest jednym z najważniejszych wyzwań. Partia socjaldemokratyczna próbowała z jednej strony rozmontować służby antykorupcyjne, z drugiej strony zapewnić uwikłanym w skandale korupcyjne politykom bezkarność - opisał sytuację na rumuńskiej scenie politycznej Jakub Pieńkowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Rumunia ŚWIAT Europa wybory Polski Instytut Spraw Międzynarodowych Unia Europejska NATO Polskie Radio 24

Wybory w Rumunii. Jakub Lachert: Socjaldemokraci nie posiadają zdolności koalicyjnej

Postkomunistyczna Partia Socjaldemokratyczna (PSD) wygrała niedzielne wybory parlamentarne w Rumunii. Blisko 30 proc. poparcia nie wystarczy jej jednak do objęcia rządów. - Wydaje się, że przyszły rząd w Rumunii będzie tworzyła strona centrowa - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jakub Lachert z Fundacji Warsaw Institute.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Więcej świata ŚWIAT Europa Rumunia