X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rosja

Niemcy w trzy dni ustalili, że Nord Stream 2 nie jest zagrożeniem wbrew PGNiG i kryzysowi energetycznemu

Ministerstwo gospodarki i energii Niemiec w trzy dni robocze ustaliło, że Nord Stream 2 nie zagraża bezpieczeństwu dostaw. Jego opinia jest niezbędna w procesie certyfikacji spornego gazociągu przez niemieckiego regulatora Bundesnetzagentur, której przygląda się polskie PGNiG, pomimo argumentów za wykorzystywaniem kryzysu energetycznego przez Gazprom do wymuszenia startu tej magistrali.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Niemcy PGNiG Rosja

"Podjęto ważny krok". Niemieckie ministerstwo dało Nord Stream 2 zielone światło

Ministerstwo gospodarki Niemiec potwierdziło, że wydanie certyfikatu dla gazociągu Nord Stream 2 "nie zagrozi bezpieczeństwu dostaw gazu do Niemiec i Unii Europejskiej" - poinformował "Neue Zuercher Zeitung". Wcześniej Rosja zwróciła się do Niemiec o certyfikację rurociągu w terminie do 8 stycznia, potwierdzając, że pierwsza nitka NS2 jest wypełniona tzw. gazem technicznym i przygotowana do eksploatacji, ale "gaz będzie można przesyłać dopiero po uzyskaniu oficjalnej zgody".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Nord Stream 2 Rosja energetyka

NASZ WYWIAD "Polska ws. Mołdawii wysłała silny sygnał". Sabadus: kryzys gazowy związany z NS2 może uderzyć w całą Europę Środkową

- Pomoc Polski dla Mołdawii to gest o potężnym znaczeniu. Pokazuje, że Mołdawia nie jest zakładnikiem Gazpromu, nie jest całkiem zależna od rosyjskiego gazu – mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Aura Sabadus (ICIS), komentując kryzys gazowy w Mołdawii. Ostrzega przy tym w kontekście NS2, że zatrzymanie tranzytu przez Ukrainę doprowadzi do kolejnego kryzysu gazowego i ograniczenia dostaw w całym regionie Europy Środkowej, a tym samym do wzrostu cen.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja Gazprom Nord Stream 2 Mołdawia PGNiG

Kryzys migracyjny na granicy z Białorusią. Prof. Grochmalski: radykalność tego procesu będzie narastała

- To element strategii, która wpisuje się w szereg operacji realizowanych przez Federację Rosyjską, komponent destabilizacji Unii Europejskiej i Polski, jako kluczowego partnera NATO na wschodniej flance - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski, politolog, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś kryzys migracyjny Rosja Aleksander Łukaszenka Tadeusz Płużański granica

"Argumenty opozycji są wykorzystywane przeciw Polsce". Prof. Paruch o kryzysie migracyjnym

- Opowiadanie o tym, że należy się zwrócić do Frontexu, jest wmawianiem Polakom, że istnieje jakaś międzynarodowa policja, która mogłaby przyjechać na granicę polsko-białoruską i zatrzymać migrację - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog (UMCS w Lublinie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś kryzys migracyjny Rosja Aleksander Łukaszenka Michał Rachoń