X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Roman Przasnyski

Wolne niedziele nie tylko w handlu? Opinie ekspertów

Przewodniczący NSZZ „Solidarność”, Piotr Duda, chce, żeby nie tylko pracownicy handlu nie musieli pracować w niedziele. Związek ma przedstawić projekt zmian w tym zakresie. W Rządach Pieniądza komentarz Adama Rucińskiego z firmy doradczej BTFG, Romana Przasnyskiego z Gerda Broker i  Marka Kłoczko z Krajowej Izby Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 handel w niedzielę handel Solidarność gospodarka polska Roman Przasnyski

"Poprawi się koordynacja polityki gospodarczej"

- Jeśli Mateusz Morawiecki pozostanie ministrem finansów, czas jaki będzie mógł poświęcić na dane zagadnienia będzie ograniczony. Premier musi bowiem skupiać się także na wielu innych kwestiach, ale też fizycznie brać udział w innych spotkaniach, posiedzeniach. Ważna będzie więc osoba, która de facto będzie koordynować działania w ramach danego resortu – powiedział w audycji Rządy Pieniądza Marek Rozkrut (EY). O skutkach zmiany na stanowisku premiera mówili także Maciej Stańczuk (Pracodawcy RP) i Roman Przasnyski (Gerda Broker).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Beata Szydło rząd Beaty Szydło rekonstrukcja rządu Prawo i Sprawiedliwość gospodarka polska Roman Przasnyski

Nowe dane GUS. "Płace rosną i będą rosły"

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w październiku. Według urzędu było to 4574 zł brutto, czyli ok. 3250 zł na rękę. Nominalny wzrost płac przekroczył tym samym 7 proc. co stanowi największy wzrost od 2009 roku. Dane te komentowali w audycji Rządy Pieniądza Andrzej Sadowski (Centrum Adama Smitha), Bartosz Godusławski (Dziennik Gazeta Prawna) i Roman Przasnyski (Gerda Broker).
Zobacz więcej na temat:  Główny Urząd Statystyczny wynagrodzenia płaca minimalna pieniądze płace płace Polaków Andrzej Sadowski Roman Przasnyski

Dynamiczny rozwój polskiej gospodarki

Rząd przyjął uchwałę ws. Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zakłada ona m.in., że dochód na jednego mieszkańca Polski do 2020 roku sięgnie 80 procent średniej w Unii Europejskiej. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowali Roman Przasnyski z Gerda Broker, Maciej Bukowski z WiseEuropa i Witold Michałek z Business Centre Club.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Rozwoju ministerstwo gospodarki Justyna Golonko Roman Przasnyski Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju