X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Robert Schuman

Działalność Instytutu Myśli Roberta Schumana

Francuski polityk, parlamentarzysta i premier, który po II wojnie światowej, wraz z premierem Włoch i kanclerzem Niemiec kładł podwaliny pod Unię Europejską, tworząc Wspólnotę Węgla i Stali. Dziś, kandydat na ołtarze, przeżywa swój renesans w dziełach, które z jego ideałami tworzą instytucje, niosące pomoc ludziom. Jedną z nich jest Instytut Myśli Roberta Schumana, którego przedstawiciele: prof. dr hab. Zbigniew Krysiak, prezes zarządu oraz Ryszard Krzyszkowski, wiceprezes, byli gośćmi audycji Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Robert Schuman

UE na rozdrożu. Ile zostało z Europy Schumana?

Wybrała Holandia, w niedzielę wybiera Francja, niebawem do urn pójdą również Niemcy. Wydarzenia te wpłyną na kształt Europy i instytucje unijne, ale też życie każdego z nas. Ile dzisiaj zostało z idei ojców założycieli Unii Europejskiej? W Polskim Radiu 24 mówili o tym prof. Zbigniew Krysiak, Tomasz Cegiełka i Ryszard Krzyżkowski z Instytutu Myśli Schumana.
Zobacz więcej na temat:  Europa Unia Europejska Francja Holandia Niemcy Robert Schuman

Deklaracja Schumana 2017. UE powinna wrócić do korzeni

Instytut Myśli Schumana opublikował "Deklarację Schumana 2017". W ocenie organizacji, w podpisanej niedawno Deklaracji Rzymskiej pominięto myśli ojców-założycieli Unii Europejskiej, przez co dokument jest niekompletny i nieodpowiadający na wyzwania współczesnej Wspólnoty. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Krzysztof Dresler i Sławomir Horbaczewski – członkowie Rady Instytutu Myśli Schumana.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Rzym Robert Schuman