X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rex Tillerson

Tillerson: nic nie jest możliwe bez sojuszników i partnerów

Odwołany ze stanowiska sekretarza stanu Rex Tillerson wygłosił we wtorek oświadczenie dla prasy. Ppodkreślił w nim, że dyplomację USA czeka wiele pracy, między innymi po to, aby skutecznie stawić czoło Rosji. Dodał, że „nic nie jest możliwe bez sojuszników i partnerów”. O odwołaniu szefa amerykańskiej dyplomacji mówił w audycji Północ-Południe korespondent Polskiego Radia w USA Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Stany Zjednoczone Rex Tillerson Biały Dom USA Donald Trump

Rex Tillerson zdymisjonowany przez Donalda Trumpa

Amerykański prezydent poinformował o odwołaniu Tillersona ze stanowiska sekretarza stanu i powołaniu na tę funkcję dotychczasowego szefa CIA Mike’a Pompeo. - Mike Pompeo to wojskowy, więc jest niezłym analitykiem, ale też potrafi się dostosować do „wodza naczelnego” - tak o zmianie na stanowisku sekretarzu stanu USA mówił w audycji Debata Dnia Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Institute). Gościem Debaty był w PR24 był też Marek Tejchman („Dziennik Gazeta Prawna”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Biały Dom Stany Zjednoczone Rex Tillerson Waszyngton

Donald Trump zdymisjonował Rexa Tillersona

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zdymisjonował Rexa Tillersona ze stanowiska sekretarza stanu. Nowym szefem dyplomacji USA będzie dotychczasowy szef CIA Mike Pompeo. Dymisję dotychczasowego sekretarza stanu komentowali korespondent Polskiego Radia w Stanach Zjednoczonych Marek Wałkuski, Małgorzata Bonikowska (Centrum Stosunków Międzynarodowych), a także amerykaniści Tomasz Płudowski (UKSW) i Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego).
Zobacz więcej na temat:  CIA USA Rex Tillerson Donald Trump Marek Wałkuski Artur Wróblewski Iran Korea Północna

"Amerykanie powinni wesprzeć Międzymorze ekonomicznie"

- Międzymorze, które byłoby oddzielnym konstruktem geopolitycznym na pomoście bałtycko-czarnomorskim, co najmniej składające się z Polski, Ukrainy i Rumunii, a najlepiej jeszcze z Białorusi, musi mieć podglebie ekonomiczne. Amerykanie powinni wesprzeć ten projekt ekonomicznie i my musimy tego żądać - mówił na antenie radiowej Jedynki dr Jacek Bartosiak, ekspert ds. międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Ślubowski Izrael II wojna światowa Holokaust Rex Tillerson Witold Jurasz Stany Zjednoczone

Jerzy Kwieciński: 3 miliony mieszkań do 2030 roku

- Mieszkanie Plus to jeden z naszych flagowych projektów na najbliższe lata. Potrzeby są duże. Polakom brakuje od miliona do dwóch milionów mieszkań. Dla naszego rządu to priorytetowa sprawa – powiedział w audycji Jeden Na Jednego minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki budownictwo energetyka USA Rex Tillerson Nord Stream 2 POLSKA Mieszkanie Plus Jerzy Kwieciński Prawo i Sprawiedliwość