X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
RepertuarTeatruPR2020

6.09.2020

Andrzej Gawroński urodził się w Warszawie w 1935 roku. Ukończył Warszawską Szkołę Teatralną. Grał drugoplanowe role i większe epizody w wielu słynnych filmach z lat 60-tych i 70-tych: Niewinni czarodzieje, Giuseppe w Warszawie, Wszystko na sprzedaż, Jak rozpętałem II wojnę światową, Nie lubię poniedziałku i wielu innych. Początkowo pracował w Teatrze Ateneum, a od 1970 do 1987 w Teatrze Syrena. Bardzo dużo niezapomnianych ról stworzył w dubbingu. Najbardziej znane to Smerf Maruda i Filip w Pszczółce Mai. Od wielu lat grał w Teatrze Polskiego Radia w radiopowieści Matysiakowie rolę Stacha Matysiaka. Zmarł 4 września 2020 roku.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy Teatr Polskiego Radia RepertuarTeatruPR2020