X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Redbad Klynstra

Teatr Barnaby: marionetki, które tłumaczą świat

– Sam dla siebie często nagrywam swoje role, spektakle, żeby zobaczyć, jak to wygląda z zewnątrz. Przy lalkach jest nawet łatwiej, możesz grać nawet do lustra. Widzisz jaką rolę budujesz, choć dla mnie najlepszym lustrem jest widownia, która ocenia i reaguje – przyznaje Marcin Marzec, który stworzył Teatr Barnaby. Jak podkreśla gość audycji "Trzy gramy Redbada" w teatrze lalkowym doskonale bawią się zarówno dzieci, jak i dorośli. 
Zobacz więcej na temat:  Redbad Klynstra Trójka KULTURA TEATR

Chopin na szlacheckich dworach

Tym razem wraz z Redbadem Klynstrą przyjrzeliśmy się muzyce Chopina, ale nie w sali koncertowej, filharmonii czy innym wielkim gmachu. Udaliśmy się tam, gdzie brzmi ona najbardziej swojsko, a zarazem szlachetnie: do szlacheckich dworów i okalających je parków. Przy okazji rozmowy o tej inicjatywie Związku Szlachty Polskiej porozmawialiśmy również o roli dzisiejszej szlachty i o tym, czy nadal jest mecenasem sztuki.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Fryderyk Chopin MUZYKA koncerty w Polsce Redbad Klynstra Trójka

Być muzykiem w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

W tym tygodniu w zastępstwie Redbada program poprowadził Paweł Turski. Ale nie porzucił sceny: co więcej, teatr, który wraz z nim odwiedziliśmy, nie był w żadnej mierze typowy. Nawiedziliśmy bowiem Teatr Wielki - Operę Narodową, by poznać kulisy pracy muzyka. Naszym przewodnikiem był dr Tomasz Binkowski, I waltornista Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, ale także wykładowca Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Redbad Klynstra Paweł Turski MUZYKA muzyka hp Teatr Wielki - Opera Narodowa orkiestra Trójka

Ciekawie o historii. Sztuka "Prorok" o kardynale Stefanie Wyszyńskim

Czy można ciekawie opowiadać o historii? O Kardynale Tysiąclecia? Jak najbardziej tak! Udowodnią to goście Redbada. Marta Gzowska-Sawicka i Rafał Sawicki wspólnie przygotowali przedstawienie poświęcone kardynałowi Wyszyńskiemu. Jak ich zdaniem wygląda dzisiejsza sztuka i reżyseria? Jak odbierane są dzieła dotyczące Kościoła i jego historii? 
Zobacz więcej na temat:  Redbad Klynstra Trójka KULTURA Stefan Wyszyński TEATR

Igor Gorzkowski: teatr to spotkanie

W czasach, gdy otwarte drzwi teatru nie są rzeczą pewną, sztuka zapobiegawczo szuka innych możliwości i kanałów, dzięki którym może się rozwijać i docierać do widzów. Tym razem przyjrzeliśmy się temu, co dzieje się, na długo zanim dojdzie do premiery. Przyjrzeliśmy się powstawaniu koncepcji, co czasem trwa latami. A potem, również latami, bywa cyklicznie przedstawiane – nierzadko przed setką osób.
Zobacz więcej na temat:  Redbad Klynstra TEATR KULTURA aktorstwo Trójka

Wzbudzanie dziecięcej radości to największa ze sztuczek

Z zawodu jest ślusarzem, a z pasji iluzjonistą, występującym w różnych miejscach Warszawy. Tak jak misją aktora jest dążenie do prawdy, jego celem jest wydobycie z każdego dorosłego jego wewnętrznego, radosnego dziecka. – Nie ma człowieka, z których nie da się wyciągnąć takich emocji – twierdzi gość audycji "Trzy Gramy Redbada" Janusz Malcew-Bzdyra, publiczności znany jako Warszawski Magik.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Redbad Klynstra magik KULTURA karta