X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rafał Trzaskowski

Trzaskowskiemu nie przeszkadza Putin w Yad Vashem: Andrzej Duda powinien tam być

- Uważam, że prezydent Andrzej Duda powinien być obecny podczas uroczystości w Jerozolimie, nawet jeśli nie mógłby zabrać głosu. Jego nieobecność może się skończyć ze szkodą dla polskiej racji stanu - ocenił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Organizację tego wydarzenia skrytykowali m.in. Szewach Weiss, Jonny Daniels i Forum Żydów Polskich. Polski prezydent zdecydował, że nie weźmie udziału w tych uroczystościach, gdyż organizatorzy nie zgodzili się, by mógł podczas nich przemówić, w przeciwieństwie do m.in. Władimira Putina.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski Andrzej Duda Izrael Holokaust

Trzaskowski chce w Warszawie ulicy Adamowicza. Oskarżenia o partyjniactwo

Jedna z alei w stołecznym Śródmieściu ma nosić imię zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - podaje "Gazeta Wyborcza". W Warszawie imię patrona nadaje się jednak nie wcześniej niż pięć lat po jego śmierci. Rafał Trzaskowski chce ten czas skrócić. Takiego upamiętnienia nie doczekał się prezydent Lech Kaczyński, w latach 2002-2005 prezydent stolicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa Rafał Trzaskowski dekomunizacja mazowieckie

Radny PiS: Trzaskowski prowadzi własną politykę zagraniczną

Prezydent Warszawy podpisał - wraz z burmistrzami stolic krajów wyszehradzkich - wspólną deklarację, z której wynika między innymi chęć dysponowania funduszami europejskimi z pominięciem rządu. - Ta inicjatywa nosi znamiona prowadzenia niezależnej od rządu polityki zagranicznej - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Figura, radny Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący Rady Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ryszard Gromadzki PiS Rafał Trzaskowski Warszawa fundusze europejskie fundusze unijne regiony mazowieckie

Podwyżka opłat za wywóz śmieci. Radny PiS: to wynik dyrektyw europejskich

– Umowa partnerstwa, która obligowała nas do pewnych działań, zmusiła Polskę do odpowiednich poziomów recyklingu. Stąd wziął się cały problem związany z podwyżką za wywóz śmieci – mówił w "Pulsie Trójki" Piotr Szyszko, radny Prawa i Sprawiedliwości. Innego zdania był jednak Paweł Sawicki, radny z klubu Platforma Obywatelska-Nowoczesna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Warszawa Rafał Trzaskowski Mariusz Krzemiński Paweł Sawicki Platforma Obywatelska PiS

FELIETON 300 procent Trzaskowskiego

Drastyczne podwyżki opłat za wywóz odpadów, sięgające nawet 300 proc. – to prezent na nowy rok jaki szykują swoim mieszkańcom liczne samorządy, w tym miasto stołeczne Warszawa. Chciałoby się powiedzieć, że to prezent świąteczny, ale akurat w Warszawie rada miejska nie chce łamać się opłatkiem. Warszawiakom trzystu procentowe podwyżki, jak i inne nieszczęścia w przeszłości, przyniesie więc Dziadek Mróz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Warszawa miłosz manasterski miasto ekologia segregacja śmieci

Wyższe dochody Warszawy w 2020 roku, choć budżet "bardzo trudny"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, prezentując założenia na 2020 rok przychodów i wydatków stolicy, zapowiadał, że budżet będzie "bardzo trudny". Wynika to z nadmiernego obciążenia samorządów kosztami reformy edukacji oraz zmianami w przepisach o segregacji odpadów. Z powodu niedostatecznych środków w przyszłym roku zamrożone zostaną inwestycje: praski odcinek obwodnicy śródmiejskiej oraz przedłużenie Trasy Świętokrzyskiej.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa budżet Rafał Trzaskowski

Raport ws. finansowania LGBT. Trzaskowski: zarzuty Kalety są czystą manipulacją

- Prowadzimy wraz z organizacjami pozarządowymi programy, które mają przede wszystkim przeciwdziałać zapadaniu na bardzo ciężkie choroby takie jak AIDS, prowadzimy działania profilaktyczne. Natomiast wszystko to, co słyszycie państwo w przestrzeni medialnej z ust pana ministra, to są po prostu przeinaczenia i manipulacje - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski LGBT Warszawa