X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Rafał Trzaskowski

Małgorzata Kidawa-Błońska o zaprzysiężeniu prezydenta Andrzej Dudy: będziemy tam z szacunku dla wyborców

– Jako delegacja będziemy tam z szacunku dla wyborców, milionów Polaków, którzy wzięli udział w tych wyborach, z szacunku dla instytucji państwa i z szacunku dla  – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu oraz była kandydatka na urząd prezydenta RP Małgorzata Kidawa-Błońska w dniu zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Beata Michniewicz Małgorzata Kidawa-Błońska koalicja obywatelska Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski telewizja publiczna Borys Budka

Płużański: opozycja nie potrafi przegrywać i uszanować werdyktu Polaków

- Nieobecność na zaprzysiężeniu głowy państwa to kolejny dowód na to, że opozycja jest totalna; nie potrafi przegrywać i uszanować werdyktu Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 Tadeusz Płużański (TVP). Gościem audycji był także Dariusz Grzędziński ("Super Express"). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Krzysztof Świątek

Nisztor o kolejnym zatrzymaniu ws. Nowaka: Gronkiewicz-Waltz musiała się mocno zdenerwować

- Aleksander D., kolejny zatrzymany w sprawie Sławomira Nowaka, to bardzo ważna osoba, jeśli chodzi o strategiczne inwestycje, związane m.in. z infrastrukturą w Warszawie. Przez lata był prezesem firmy, która otrzymała - badany obecnie przez prokuraturę - kontrakt na modernizację oczyszczalni Czajka - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Piotr Nisztor CBA Michał Rachoń Sławomir Nowak

Michał Płociński: potrzebujemy profesjonalnej opozycji, która ma więcej do zaproponowania

- Potrzebujemy opozycji, która będzie dopingować rząd do jak najsprawniejszej pracy, mającej więcej do zaproponowania niż tylko to, co doprowadziło ją do kilku z rzędu porażek wyborczych - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Płociński ("Rzeczpospolita"), komentując zapowiedzi bojkotu Zgromadzenia Narodowego przez niektórych polityków. W debacie wzięli udział także Jacek Łęski, (TVP) i Paweł Krulikowski, politolog, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 polityka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Zgromadzenie Narodowe

Paweł Mucha: uczestnictwo w uroczystej sesji Zgromadzenia Narodowego to kwestia szacunku do wyborców

– To historyczna chwila – prezydent Andrzej Duda wybrany przy tak wysokiej frekwencji wyborczej, z tak ogromnym poparciem, inauguruje swoją drugą kadencję – mówił w Programie 3 Polskiego Radia zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz Paweł Mucha Andrzej Duda prezydent koalicja obywatelska Sąd Najwyższy POLSKA Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020

"Obiecałem dzieciom, że się nimi wtedy zajmę". Trzaskowski o swojej nieobecności na Zgromadzeniu Narodowym

- Nie jestem członkiem Zgromadzenia Narodowego, nie ma mnie wtedy w Warszawie, bo obiecałem dzieciom, że się nimi zajmę, po wielu weekendach pracy bez przerwy - tak prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski uzasadnił to, że nie będzie uczestniczył w uroczystości zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski Andrzej Duda prezydent Zgromadzenie Narodowe

"Będą mieli dobrą wymówkę". Dr Bartłomiej Machnik o wpływie pandemii na zaprzysiężenie prezydenta

- Dla samego prezydenta RP, Andrzeja Dudy, wejście w druga kadencję może nie być takie efektowne, jakie pewnie powinno być - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik. Politolog i ekspert ds. wizerunku z Collegium Humanum mówił o prognozowanej frekwencji podczas zaplanowanego na czwartek Zgromadzenia Narodowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Prawo i Sprawiedliwość Zgromadzenie Narodowe Sąd Najwyższy

"Trudno polemizować z decyzją wyborczą Polek i Polaków". Anna Maria Żukowska o decyzji Sądu Najwyższego

- Mam zastrzeżenia co do osób obsadzonych w Sądzie Najwyższym, ale trudno polemizować z decyzją wyborczą Polek i Polaków - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł Anna Maria Żukowska, rzecznik prasowy Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Adrian Klarenbach POLSKA polityka lewica Polskie Radio 24 Sojusz Lewicy Demokratycznej Zgromadzenie Narodowe

Wybranowski: wybory prezydenckie zostały przeprowadzone sprawnie i skutecznie

- Narracja o sfałszowanych, nieuczciwych i nierzetelnych wyborach rozpoczęła się natychmiast po pojawieniu się pierwszych, sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich. To zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że Platforma Obywatelska nie ma dzisiaj żadnego programu i pomysłu na pozyskanie elektoratu centrowego, który może zaważyć o zwycięstwie - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski, publicysta ("Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Borys Budka

Publicysta o zapowiedziach bojkotu zaprzysiężenia prezydenta: element psucia państwa

- Nie pojawienie się na zaprzysiężeniu prezydenta, ponieważ naród wybrał nie tego kandydata, którego byśmy chcieli to kolejny element psucia państwa. To niepokojący fakt, pokazujący, że temperatura sporu politycznego jest cały czas podgrzewana - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa). W debecie wziął udział także Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski

Władysław Teofil Bartoszewski: zachowanie Rafała Trzaskowskiego było niewłaściwe

- Władze Warszawy nie zaprosiły mnie na uroczystości Powstania Warszawskiego, w którym uczestniczyli moi rodzice. Gdy widzę zdjęcia Trzaskowskiego, składającego z partyjnymi kolegami wieńce przy pomnikach, nachodzi mnie wiele refleksji - powiedział w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Władysław Teofil Bartoszewski Powstanie Warszawskie Rafał Trzaskowski Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach

Premier: obóz Trzaskowskiego i Budki nie realizował solidarnościowych wartości

"Solidarność" nie jest znakiem, który można ot tak wziąć i zawiesić sobie na piersi, to dziedzictwo, które należy kontynuować; obóz liberalny, który ma w swoim składzie osoby jak Trzaskowski i Budka, nie realizował solidarnościowych wartości - mówi premier Mateusz Morawiecki tygodnikowi "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Rafał Trzaskowski polityka wybory prezydenckie 2020 kampania wyborcza

Lisiecki: Budka nie jest liderem z prawdziwego zdarzenia

- Ruch Rafała Trzaskowskiego ma dwa zadania do spełnienia. Przede wszystkim to, żeby ewentualnie zneutralizować Szymona Hołownię, który mógłby się okazać zbyt niezależny od Koalicji Obywatelskiej. A drugie zadanie to ewentualne wypromowanie Rafała Trzaskowskiego jako lidera opozycji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Paweł Lisiecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Szymon Hołownia Rafał Trzaskowski Paweł Lisiecki

Rafał Trzaskowski: dbajmy o pamieć, aby Polacy już nie doświadczyli losów Warszawy z 1944 roku

- Dbając o pamięć, róbmy absolutnie wszystko, żeby już nigdy żadne pokolenie Polek i Polaków nie musiało doświadczać losów mieszkańców Warszawy z 1944 r. - powiedział w sobotę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dodał, że dbanie o pamięć to nasz wspólny obowiązek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski Warszawa Powstanie Warszawskie II wojna światowa zbrodnie wojenne