X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rafał Chwedoruk

"Redukcja ad Hitlerum zastępuje argumenty". Prof. Chwedoruk o nazywaniu uczestników marszu nazistami

- We współczesnym życiu społecznym jest obecny taki element, który sprzyja przesadzie niemal we wszystkim. To powoduje, że w dyskusji, w sporze społecznym czy politycznym, redukcja ad Hitlerum zastępuje próby znalezienia jakiejkolwiek argumentacji - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog prof. Rafał Chwedoruk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Chwedoruk POLSKA Marsz Niepodległości społeczeństwo

"Pracownicy służby zdrowia mają poczucie, że byli na pierwszej linii frontu". Politolog o proteście ratowników

- Zawsze wtedy, kiedy mamy przeświadczenie, a na pewno nadzieję, że zjawisko kryzysowe o absolutnie niestandardowym charakterze mija, gwałtownie narastają społeczne oczekiwania - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk (politolog Uniwersytetu Warszawskiego). Odniósł się on w ten sposób do demonstracji środowiska medycznego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Chwedoruk Magdalena Złotnicka protest polityka zdrowie służba zdrowia ratownik medyczny Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo POLSKA

"Trzaskowski liczy się z niepowodzeniem Tuska". Prof. Chwedoruk o sytuacji w PO

- Rafał Trzaskowski, ze względu na swój wynik w wyborach prezydenckich, z perspektywy opozycji jest główną nadzieją na przywódcę - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. - Rafał Trzaskowski liczy się ze scenariuszem niepowodzenia Donalda Tuska, skoro mówi o pełnej odpowiedzialności - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Chwedoruk Magdalena Złotnicka Platforma Obywatelska Donald Tusk Rafał Trzaskowski

"Regiony konserwatywne popierają prawicę, ale największe miasta nie zawsze". Prof. Chwedoruk o wyborach w Rzeszowie

- Często jest tak, że w regionach konserwatywnych, rolniczych, o tradycyjnych więzach społecznych, największy ośrodek miejski jest pewną antytezą. Tak jest właśnie na Podkarpaciu. I jak to w wielu takich ośrodkach bywa, paradoksalnie ten, kto w regionie jest najsilniejszy, w mieście jest silną, ale jednak opozycją - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog prof. Rafał Chwedoruk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzeszów polityka podkarpackie Rafał Chwedoruk POLSKA regiony

Prof. Chwedoruk: co 3-4 roczniki wśród młodych ludzi następuje bardzo wyraźna zmiana w sposobie funkcjonowania

- Dziś młodzi ludzie myślą bardziej indywidualistycznie o świecie, w olbrzymim stopniu zorientowani są na indywidualne strategie przetrwania, aniżeli na to, co wcześniej ludzie dążący do zmian na świecie chcieli czynić. Mam na myśli bunt, a więc zachowania wspólnotowe - powiedział politolog prof. Rafał Chwedoruk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rafał Chwedoruk społeczeństwo lewica

"Trudno bronić tradycji ONR". Prof. Rafał Chwedoruk o odwołaniu Tomasza Greniucha z IPN

- IPN będzie się mierzył z pytaniem, jak ta nominacja była możliwa, jak i z tym, jak tłumaczenia, którymi z w związku z nią się posługiwano w ostatnich dniach, mogły mieć miejsce - komentował prof. Rafał Chwedoruk rezygnację Tomasza Greniucha z funkcji p.o. dyrektora oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 POLSKA Antoni Trzmiel Rafał Chwedoruk IPN ONR

Prof. Rafał Chwedoruk: wyrok TK ws. aborcji będzie w polityce obecny przez lata

- Grupa społeczna cechującą się niższą frekwencją w wyborach, trudna do zmobilizowania, czyli najmłodszy elektorat, przejawia, zwłaszcza gdy mowa o jesiennych manifestacjach, dość duże zainteresowanie tym tematem, przez cała lata drugoplanowym. Politycy obecnej opozycji, szczególnie lewicowej, będą zainteresowani podtrzymywaniem go w kampanii wyborczej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  strajk kobiet Trybunał Konstytucyjny prawo aborcja protest POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Rafał Chwedoruk Prawo i Sprawiedliwość wybory parlamentarne

Prof. Rafał Chwedoruk: zmieniło się postrzeganie Platformy Obywatelskiej

- Warto zwrócić uwagę, że Platforma, która w ostatnich latach nie przeżywa swoich złotych dni, jednak w ostatnich wyborach sejmowych pozyskała trochę nowych wyborców. Miała zresztą w liczbie głosów najlepszy wynik od 2011 roku. To pokazuje, że negatywne stereotypy i krytyczne oceny dotyczące wielu aspektów sprawowania władzy przez tę partię dla wielu wyborców, zwłaszcza młodszych, to już bardziej przeszłość - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo polityka POLSKA szczepionka Koronawirus w Polsce COVID-19 Eliza Olczyk Rafał Chwedoruk Platforma Obywatelska Szymon Hołownia

"Jest to swoiste zawieszenie broni". Prof. Chwedoruk o ustaleniach szczytu UE

- Ewentualny sukces renowacji europejskich gospodarek po pandemii uruchomi siły eurofederalistyczne w Parlamencie Europejskim i na poziomie narodowym, które będą próbowały wykazać kluczową rolę wspólnej polityki unijnej i środków generowanych przez Unię i wskazywać to jako pomost do głębszej integracji - powiedział prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska fundusze unijne ŚWIAT Polskie Radio 24 Europa Rafał Chwedoruk