more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rada Europy

Raport o protekcjonizmie gospodarczym w Unii Europejskiej

Pomimo że celem Unii Europejskiej jest budowa wspólnego rynku, państwa członkowskie cały czas stosują środki  protekcjonistyczne. Komisja Europejska zwalczająca niektóre aspekty protekcjonizmu wydaje się nierówno traktować niektóre państwa członkowskie. W audycji z cyklu "Kulisy Spraw" rozmawa z Piotrem Semeniukiem, autorem raportu dotyczącego protekcjonizmu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Komisja Europejska Europa Rada Europy

Wysłuchanie Polski na naradzie UE. Poznaliśmy szczegóły

Polska jest niezadowolona z braku reakcji Komisji Europejskiej na nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym i odmową wycofania skargi z unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Komisja odpowiada, że ustawa jeszcze nie jest podpisana przez prezydenta i domaga się kolejnych zmian w reformie sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Konrad Szymański Frans Timmermans Rada Europy Rada Europejska ŚWIAT

Tomasz Truskawa: w sprawie wraku Polska zakładnikiem UE

- Buńczuczna postawa Rosji raczej nie wróży dobrze rozwiązaniu problemu z wrakiem – mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Na posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu rozpoczęła się debata na temat katastrofy smoleńskiej. Po debacie uczestnicy zagłosują nad projektami raportu i rezolucji w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Smoleńsk katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku Rada Europy Rosja