X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rada Europejska

"Lista sankcji wobec Białorusi będzie poszerzana". Przydacz o spotkaniu premiera z szefem RE

Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz powiedział, że rząd ma gotową listę proponowanych sankcji, jakie miałyby objąć Białoruś. - Z twardą odpowiedzią UE muszą się też liczyć linie lotnicze, jeśli nie zrezygnują z krwawego procederu przesyłania migrantów - mówił wiceszef MSZ Marcin Przydacz, zapowiadając spotkanie premiera z szefem Rady Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś granica Charles Michel Rada Europejska Unia Europejska sankcje premier Mateusz Morawiecki MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych kryzys migracyjny migracja Marcin Przydacz

Michel apeluje o "finansowanie infrastruktury granicznej" przez UE. "To musi być niezwłocznie zrealizowane"

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel zaapelował w Berlinie o działanie UE w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. - Rozpoczęliśmy debatę na temat unijnego finansowania fizycznej infrastruktury granicznej. To musi być zrealizowane niezwłocznie - oświadczył.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Białoruś migracja kryzys migracyjny imigranci w Europie Rada Europejska Charles Michel

Szef RE przyleci do Polski. Müller: to wyraz solidarności wobec sytuacji na granicy

- W środę dojdzie do spotkania w Warszawie przewodniczącego Rady Europejskiej Charles'a Michela z premierem Mateuszem Morawieckim - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. W ocenie rzecznika wizyta Michela to wyraz solidarności UE wobec sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa Białoruś Beata Płomecka migracja kryzys migracyjny Rada Europejska Charles Michel

Marek Sawicki: nie ma zagrożenia dla środków unijnych dla Polski, one się nam należą

- Ja wielokrotnie mówiłem o tym, (...) także w dniu orzeczenia TK w Polsce, że nie ma żadnego zagrożenia dla środków, które się Polsce należą jak psu miska. Dlatego że Polska jest członkiem Unii Europejskiej, premier Morawiecki zgodził się na wspólne kredyty i wspólne zobowiązania, i w związku z tym trzeba po prostu zwyczajnie Polsce te pieniądze wypłacić - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Marek Sawicki. Gośćmi PR24 byli także Jan Mosiński z PiS-u, Krzysztof Bosak z Konfederacji i Kamil Bortniczuk z Partii Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jan Mosiński Marek Sawicki Krzysztof Bosak kamil bortniczuk POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski dyplomacja Unia Europejska Komisja Europejska Rada Europejska Krajowy Plan Odbudowy

Premier podsumował obrady RE. Najważniejszymi tematami kryzys energetyczny i gazowy

Premier Mateusz Morawiecki napisał, że ceny energii oraz kryzys na rynkach energetycznych i gazowych były najważniejszymi tematami poruszanymi podczas obrad Rady Europejskiej w Brukseli. Według szefa polskiego rządu kryzys ten to skutek nadmiernej zależności od Rosji i Gazpromu oraz spekulacji na rynku uprawnień do emisji CO2.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Mateusz Morawiecki premier Europa Rada Europejska Unia Europejska polityka Polityka zagraniczna Polski dyplomacja

"Po szczycie RE widać, że unijne elity spuszczają z tonu". Mosoń o sporze z Polską

- Elity z Brukseli trochę odpuszczają polskiemu rządowi, pytanie, czy podobnie zrobi sama szefowa Komisji Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń z fundacji "Fibre". Gościem audycji był też Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Polska w Unii Europejskiej Mateusz Morawiecki Rada Europejska prawo Ursula von der Leyen Krajowy Plan Odbudowy

Dr Bonikowska: KE i Polska rozumieją, że eskalacja napięcia nikomu nie służy

Podczas dwudniowego spotkania w Brukseli przywódcy państw członkowskich omawiali m.in. temat praworządności w Polsce, kwestionowanej przez Komisję Europejską i Parlament Europejski. - Polska potrzebuje współpracy z innymi państwami UE, a KE nie ma interesu, żeby konfliktować się z jednym z członków - mówi dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska Rada Europejska Magdalena Skajewska

"Wypłata środków ruszy w ciągu kilku miesięcy". Marcin Porzucek o KPO

- Być może negocjacje zakończą się jeszcze w tym roku, ewentualnie na początku przyszłego temat KPO będzie zamknięty. Konkluzje ze szczytu Rady Europejskiej są takie, że istnieje pole do dialogu. Jestem przekonany, że uda nam się porozumieć, bo coraz więcej państw dostrzega nasze racje - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marcin Porzucek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Rada Europejska

Drugi dzień szczytu UE. Jest apel o współfinansowanie bariery na granicy z Białorusią

Trwa drugi dzień unijnego szczytu w Brukseli poświęcony między innymi migracji i sytuacji na zewnętrznych granicach. To sprawa paląca w Unii w związku z działaniami białoruskiego reżimu, który sprowadza nielegalnych migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, przepycha ich następnie przez granicę z Polską, Litwą i Łotwą, by zdestabilizować sytuację we Wspólnocie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska migracja Beata Płomecka Białoruś granica imigranci w Europie Belgia Bruksela

Drugi dzień szczytu UE. Dziś rozmowy m.in. o kryzysie migracyjnym i ochronie granic

Migracja i sytuacja na granicach zewnętrznych - to jeden z tematów drugiego dnia unijnego szczytu w Brukseli. Najbardziej palącą kwestią jest obecnie wykorzystywanie nielegalnych migrantów przez białoruski reżim, przepychanie ich przez granicę z Polską, Litwą i Łotwą, by zdestabilizować sytuację we Wspólnocie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska migracja Beata Płomecka Białoruś granica imigranci w Europie Belgia Bruksela

Szczyt UE. Przyjęto konkluzje dot. strategii wobec kryzysu energetycznego

W Brukseli tuż przed północą zakończył się pierwszy dzień szczytu Rady Europejskiej - poinformował rzecznik szefa Rady Barend Leyts. Obrady zostaną wznowione w piątek. Unijni przywódcy przez blisko 9 godzin dyskutowali m.in. o rosnących cenach energii, przeciwdziałaniu pandemii COVID-19 oraz o praworządności w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska energetyka gaz ceny paliw Rada Europejska GOSPODARKA

Unijna debata o praworządności. Polskiego premiera poparli przywódcy trzech państw

Dwie godziny trwała debata o praworządności i Polsce na unijnym szczycie w Brukseli w związku z niedawnym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. W dyskusji wzięło udział kilkunastu przywódców. - Debata była spokojna - relacjonował jeden z unijnych dyplomatów, wskazując, że polskiego premiera poparli szefowie rządów Węgier, Słowenii i Słowacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Beata Płomecka Mateusz Morawiecki premier Rada Europejska

Dziś początek szczytu UE. Wśród tematów m.in. kryzys energetyczny i praworządność w Polsce

Wysokie ceny energii, kwestie związane z praworządnością oraz migracja i sytuacja na zewnętrznych granicach - to niektóre tematy rozpoczynającego się dziś dwudniowego szczytu w Brukseli z udziałem europejskich przywódców. Liderzy 27 krajów będą także rozmawiać na temat klimatu oraz walki z COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska premier Mateusz Morawiecki Belgia Bruksela energetyka migracja COVID-19 Beata Płomecka