X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rada Europejska

"Zupełnie nowe podejście do redukcji emisji". Paweł Sałek o "Fit fot 55"

- Mamy do czynienia z rewolucją w postaci tworzenia nowego prawa klimatycznego dla realizacji celu redukcji gazów cieplarnianych o 55 proc. do roku 2030. Te dokumenty (...) wprowadzają zupełnie nowe podejście w sensie takich radykalnych, bardzo ostrych działań dotyczących zmniejszenia emisji ogólnie mówiąc gospodarki - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca prezydenta ds. ochrony środowiska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Paweł Sałek Europa Unia Europejska ekologia ochrona środowiska ŚWIAT Komisja Europejska Rada Europejska klimat

Szef Rady Europejskiej odwiedził przejścia graniczne na Litwie. Zapowiedział pomoc w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel obiecuje pomoc w rozmowach z krajami, z których pochodzą nielegalni migranci, przedostający się ostatnio z Białorusi na Litwę. Szef RE wspólnie z litewską premier Ingridą Simonyte odwiedził dzisiaj pogranicze litewsko-białoruskie. Tylko w tym roku na Litwę z terytorium Białorusi nielegalnie przedostało się około 1300 osób, czyli kilkanaście razy więcej niż przez cały ubiegły rok.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie Białoruś granica Unia Europejska dyplomacja ŚWIAT Europa Litwa Rada Europejska

"Ustanowili w cyberprzestrzeni swoją domenę". Dr Agnieszka Bryc o rosyjskich cyberatakach

- To nie jest tak, że Rosjanie mogą tak sobie w sposób oczywisty zrzucać winę na resztę świata. Oni ustanowili w cyberprzestrzeni swoją domenę, w której próbują neutralizować swoje własne, takie powiedziałabym konwencjonalne prawa - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc, UMK w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Rosja ŚWIAT Władimir Putin Europa Rada Europejska cyberprzestępczość cyberataki cyberbezpieczeństwo

"Nie wolno zapraszać Putina". Dominika Ćosić o szczycie Rady Europejskiej

- Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, ale także Holandia, Rumunia i Czechy stanęły twardo na stanowisku, że nie wolno zapraszać Putina, dopóki Rosja nie zmieni swojego sposobu zachowania. Tak mówił premier Mateusz Morawiecki, to była jego argumentacja - powiedziała w Polskim Radiu 24 Dominika Ćosić.
Zobacz więcej na temat:  Bruksela Unia Europejska Rosja ŚWIAT Władimir Putin Europa Antoni Opaliński Rada Europejska

Zadowolenie ze strategii szczepień i obawy przed wariantem Delta. Trwa szczyt UE na temat COVID-19

Zadowolenie ze strategii szczepień przeciw koronawirusowi w Unii, ale też obawy związane z rozprzestrzenianiem się mutacji Delta. Tak można podsumować dyskusję europejskich przywódców na szczycie w Brukseli. Przebieg debaty zrelacjonował dziennikarzom jeden z dyplomatów. W podobnym tonie utrzymane są wnioski przygotowane na szczyt.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska COVID-19 pandemia koronawirus szczepionka szczepienia

Węgierska ustawa zakazująca promocji LGBT w szkołach. Orban: prawo nie uderza w osoby homoseksualne

Premier Węgier Viktor Orban zapewnia, że ustawa zakazująca promocji homoseksualizmu przyjęta przez węgierski parlament nie uderza w osoby homoseksualne. Ustawę krytykuje część przywódców, którzy dziś w Brukseli rozpoczynają dwudniowe posiedzenie Rady Europejskiej. Sytuacja na Węgrzech ma być jednym z tematów rozmów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Viktor Orban Rada Europejska Bruksela homoseksualizm LGBT

Jadwiga Wiśniewska ostrzega: coraz częściej będziemy doświadczać ataków hakerów

- Będziemy proponowali wykorzystywanie środków w ramach wspólnej reakcji dyplomatycznej UE na wrogie działania cybernetyczne - powiedziała na antenie Programu 1 Polskiego Radia Jadwiga Wiśniewska, poseł do Parlamentu Europejskiego z Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się tym samym do rozpoczynającego się w czwartek szczytu Rady Europejskiej, na którym omawiane będzie m.in. bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rada Europejska cyberprzestępczość cyberatak hakerzy Jadwiga Wiśniewska Henryk Szrubarz służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo w sieci bezpieczeństwo w intenecie bezpieczeństwo internet

"Zagrożenia dawno niewidziane w tej części Europy". Premier za omijaniem białoruskiej przestrzeni powietrznej

Premier Mateusz Morawiecki powiedział przed rozpoczynającym się szczytem Rady Europejskiej, że Polska będzie optować za nałożeniem sankcji na Białoruś. - Będziemy domagali się na Radzie Europejskiej zdecydowanych działań, aby uwolnić Ramana Pratasiewicza - mówił szef polskiego rządu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Rada Europejska Mateusz Morawiecki Białoruś

"To absolutnie nie może pozostać bez odpowiedzi". Prezydent o zatrzymaniu samolotu w Mińsku

Wydarzenia na Białorusi związane z wymuszeniem lądowania samolotu pasażerskiego to sytuacja bez precedensu, stanowiąca złamanie zasad prawa międzynarodowego i absolutnie nie może pozostać bez międzynarodowej odpowiedzi - powiedział prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że dziś liczy na reakcję ze strony Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Azja Turcja Andrzej Duda Białoruś Ryanair samolot Unia Europejska Rada Europejska