X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rada Europejska

Unijny szczyt w Porto. Wśród tematów szczepionki, bezrobocie i zagrożenie ze strony Rosji

Pandemia koronawirusa, patenty na szczepionki, walka z bezrobociem i zagrożenie ze strony Rosji - to jedne z ważniejszych tematów unijnego dwudniowego szczytu w Porto, który rozpoczyna się w piątek wieczorem. Wcześniej zaplanowano szczyt społeczny, a w sobotę także wideoszczyt Unia Europejska-Indie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Porto Portugalia Europa Unia Europejska Rada Europejska Rosja Indie pandemia koronawirus szczepionka szczepienia

Premier z wizytą w Portugalii. Od piątku nieformalny szczyt unijny w Porto

W portugalskim Porto rozpocznie się nieformalny szczyt przywódców krajów Unii Europejskiej. Nie będzie to wideokonferencja - większość unijnych przywódców poleci na miejsce. Wśród tematów - walka z pandemią, zagrożenie ze strony Rosji, współpraca z Indiami oraz ochrona miejsc pracy w Europie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT polityka Europa Portugalia Rada Europejska Mateusz Morawiecki pandemia koronawirus COVID-19

"To niedopuszczalne, bezpodstawne". Szefowie instytucji UE potępili sankcje Rosji

Szefowie trzech unijnych instytucji potępili decyzję Rosji o zakazie wjazdu ośmiorgu przedstawicielom Wspólnoty. Za osoby niepożądane zostali uznani m.in. wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova i przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli. Na czarną listę wpisani zostali urzędnicy z Łotwy, Estonii, Francji, Szwecji i Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska Rada Europejska Europarlament Europa Rosja Ursula von der Leyen Charles Michel David Sassoli sankcje Beata Płomecka ŚWIAT

"Konstytucja mówi o większości głosów". Waldemar Buda wskazał sposób ratyfikacji decyzji ws. środków UE

- Wszystko wskazuje na to, że wokół projektu ustawy o ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE jest zbudowana większość. W piątek Krajowy Plan Odbudowy zostanie złożony Komisji Europejskiej i opublikowany - poinformował wiceszef resortu funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Komisja Europejska Waldemar Buda Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Krajowy Plan Odbudowy Sejm Rada Europejska dotacja legislacja konstytucja

25 maja szczyt UE w Brukseli. Datę potwierdził rzecznik szefa Rady Europejskiej

Rzecznik szefa Rady Europejskiej poinformował, że 25 maja odbędzie się szczyt w Brukseli z udziałem unijnych przywódców. Potwierdziły się tym samym nieoficjalne informacje brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej. Planowane tematy to klimat oraz relacje z Rosją.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT klimat Unia Europejska Bruksela Komisja Europejska Beata Płomecka Europa Rada Europejska Rosja

Szef Rady Europejskiej: to godne ubolewania, rosyjskie władze muszą przestrzegać prawa do swobody zgromadzeń

Szef Rady Europejskiej skrytykował zatrzymanie zwolenników opozycjonisty Aleksieja Nawalnego przez rosyjską policję jeszcze przed zaplanowanymi na dziś protestami opozycji. "To godne ubolewania. Rosyjskie władze muszą przestrzegać prawa do swobody zgromadzeń" - napisał na Twitterze Charles Michel.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Rada Europejska Rosja Europa Aleksiej Nawalny

Kryzys w Gruzji, napięta sytuacja na Ukrainie. Szef RE zaangażowany w mediacje

Wczoraj szef Rady Europejskiej informował o przełamaniu kryzysu politycznego w Gruzji, dziś leci do Tbilisi. Charles Michel zaangażował się kilka miesięcy temu w mediacje w tym kraju. Napięta sytuacja utrzymuje się tam od ubiegłego roku, kiedy opozycja uznała wybory za sfałszowane i zażądała przedterminowego głosowania. Sytuacja zaogniła się ostatnio po szturmie sił specjalnych na siedzibę największej partii opozycyjnej i zatrzymaniu jej przywódcy.
Zobacz więcej na temat:  Gruzja Ukraina Krym Rosja Europa Unia Europejska Rada Europejska Charles Michel Beata Płomecka ŚWIAT

Zakaz eksportu szczepionek, współpraca z USA. Dziś specjalny wideoszczyt UE

Zakaz eksportu szczepionek poza Unię Europejską i współpraca ze Stanami Zjednoczonymi to niektóre tematy rozpoczynającego się dziś dwudniowego wideoszczytu z udziałem europejskich przywódców (początek ok. godz. 13.00). Polska chce także mówić o sytuacji na Białorusi i szykanach wobec mieszkających tam naszych rodaków.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Europa Bruksela Rada Europejska szczepionka szczepienia koronawirus COVID-19 Beata Płomecka ŚWIAT

Premier wziął udział w wideokonferencji przed posiedzeniem RE. Wśród tematów szczepienia

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w wideokonferencji szefów kilku państw i rządów, przygotowującej do zbliżającego się posiedzenia Rady Europejskiej. Celem spotkania jest koordynacja stanowisk przed zaplanowanymi na 25 i 26 marca posiedzeniami Rady.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki Rada Europejska Unia Europejska Europa szczepionka szczepienia COVID-19 koronawirus ŚWIAT

Reformy na Ukrainie. Zaniewicz: jest jeszcze dużo do zrobienia

Szef Rady Europejskiej Charles Michel spotkał się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, aby porozmawiać m.in. o walce z korupcją na Ukrainie. - W tym momencie chodzi głównie o reformę wymiaru sprawiedliwości, który niestety blokuje działanie instytucji antykorupcyjnych - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Maciej Zaniewicz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska koronawirus Magdalena Skajewska Rada Europejska Ukraina Wołodymyr Zełenski

Szef Rady Europejskiej z wizytą w Europie Wschodniej. Wśród zaplanowanych spotkań rozmowa z Zełeńskim

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel rozpoczyna 4-dniową wizytę na Wschodzie. Pierwszym przystankiem jest Mołdawia, następnie Gruzja i Ukraina. Wśród zaplanowanych tematów rozmów jest walka z pandemią i przyszłość Partnerstwa Wschodniego, w skład którego wchodzą trzy kraje. Do Partnerstwa należą też Armenia, Azerbejdżan i Białoruś.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Europa Wschodnia Rada Europejska Ukraina

Produkcja szczepionek przeciw COVID-19 w Polsce? Rada Europejska rozważa taką możliwość

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że na wideoszczycie Rady Europejskiej padła propozycja by, w przypadku gdy firmy farmaceutyczne nie wywiążą się z terminowych dostaw szczepionek, Unia Europejska umożliwiła innym podmiotom ich produkcję.
Zobacz więcej na temat:  szczepionka szczepienia pandemia Piotr Müller POLSKA Koronawirus w Polsce koronawirus COVID-19 Rada Europejska społeczeństwo

Problemy w produkcji szczepionek. Premier: koncerny farmaceutyczne powinny podzielić się patentami

Premier Mateusz Morawiecki zaproponował, aby firmy farmaceutyczne podzieliły się patentami na szczepionki na koronawirusa. Szef rządu poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku. Podczas zakończonego właśnie dwudniowego wideoszczytu przywódców Unii Europejskiej kwestia walki z COVID-19 oraz szczepionek była jednym z najważniejszych tematów rozmów.
Zobacz więcej na temat:  pandemia koronawirus COVID-19 Europa Unia Europejska Rada Europejska ŚWIAT Mateusz Morawiecki premier