X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Rada Europejska

Leszek Miller o zasadzie jednomyślności w Radzie Europejskiej: jest przekleństwem, przypomina liberum veto

- Zasada jednomyślności strasznie osłabia Unię Europejską. Przypomina mi to liberum veto, które w jakiejś części doprowadziło do tego, że państwo polskie w XVIII wieku zniknęło. Im wcześniej się od niej odejdzie, tym lepiej - powiedział Leszek Miller, europoseł i były premier.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Stanisław Janecki Leszek Miller Unia Europejska Komisja Europejska Rada Europejska Rada Unii Europejskiej

Wizyta Borella na Ukrainie. Szeligowski: polityczne wsparcie w kwestii Donbasu i Krymu

- Myślę, że za zamkniętymi drzwiami prezydent Zełenski usłyszał też kilka cierpkich słów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Daniel Szeligowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. O czym szef unijnej dyplomacji Josep Borell rozmawiał z Wołodymyrem Zełenskim podczas wizyty na Ukrainie?
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Więcej świata Paweł Lekki Rada Europejska Wołodymyr Zełenski Ukraina ŚWIAT Europa

"Jest głównym sprawcą przemocy". Eurodeputowani domagają się sankcji wobec Łukaszenki

106 europosłów, w tym 16 z Polski, podpisało się pod apelem o objęcie unijnymi sankcjami Aleksandra Łukaszenki za fałszerstwa wyborcze oraz represje wobec demonstrujących przeciwko niemu obywateli. Inicjatorami listu była czwórka europosłów - Anna Fotyga z grupy europejskich konserwatystów, Robert Biedroń z frakcji socjalistów, Michael Gahler zasiadający w grupie chadeków i Petras Austrevicius z frakcji liberałów.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Białoruś Parlament Europejski Aleksander Łukaszenka protest Europa Europarlament Rada Europejska Komisja Europejska ŚWIAT

"Dziwię się, że strona niemiecka wysunęła tego dyplomatę". Krasnodębski o kandydacie na ambasadora Niemiec w Polsce

- To prowokujące. To  pokazanie, że polska wrażliwość wcale nie interesuje wcale strony niemieckiej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, poseł do Parlamentu Europejskiego (Prawo i Sprawiedliwość). Tematem audycji była m.in. kandydatura Arndta Freytaga von Loringhovena na ambasadora Niemiec w naszym kraju.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska Niemcy MSZ Zbigniew Rau Angela Merkel

"Trzeba mieć sąsiadów, którzy będą nam bliscy". Cezary Jurkiewicz o związkach Polski z Białorusią

- Ważne jest, aby Białoruś miała swoją przestrzeń wolności i żeby mogła tę wolność wykorzystywać. To też nadzieja na to, że Polska będzie bezpieczna. To bardzo istotne, bo żyjemy w bardzo konkretnym miejscu na mapie i potrzebujemy sąsiadów, którzy będą nam bliscy - powiedział w Polskim Radiu 24 Cezary Jurkiewicz, szef klubu radnych PiS w Radzie Warszawy, historyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Białoruś Unia Europejska Rada Europejska

"To niesłychanie ważna rzecz". Kuźmiuk o zwołaniu Rady Europejskiej ws. Białorusi

- Zwołanie Rady Europejskiej w sierpniu jest niesłychanie ważną rzeczą. Dobrze, ze Polska zainteresowała się sprawami Białorusi i do tego szczytu doprowadziła. Nie ulega wątpliwości, że dla Białorusi takiego zrozumienia jak w Polsce, w Europie nie ma - powiedział w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś wybory na Białorusi Europa Rada Europejska Unia Europejska Rosja Zbigniew Kuźmiuk Adrian Klarenbach

"Brak dowodów, że to rosyjskie służby, ale i tak wiadomo, kto za tym stoi". Kuczyński o sprawie Nawalnego

- Można mówić o wschodnim, orientalnym obliczu rządów rosyjskich niezależnie od tego, czy to były rządy carskie, bolszewickie czy putinowskie. Ich działania mają służyć eliminacji wrogów władzy w sposób podstępny - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta, pisarz, znawca Rosji Grzegorz Kuczyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Białoruś Unia Europejska Rada Europejska

Michał Potocki: głównym źródłem informacji stał się internet, a władza białoruska w internecie nie istnieje

- Aleksander Łukaszenka nie śpi spokojnie od maja, gdy okazało się, że ten ruch protestu na Białorusi się wzmaga - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Potocki z "Dziennika Gazety Prawnej". - Impet protestów jednak osłabł. Zobaczymy, ile osób wyjdzie w ten weekend na ulice - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Białoruś Unia Europejska Rada Europejska

Robert Knap: przed nowym szefem MSZ stoją duże wyzwania

- Zbigniew Rau to naukowiec, ale też polityk. On może nieco inaczej prowadzić politykę zagraniczną niż jego poprzednicy - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Knap (tvp.info). W "Debacie Dnia" o nowym szefie MSZ mówił też Mirosław Skowron ("Super Express").
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Aleksander Łukaszenka Rosja Władimir Putin Rada Europejska rząd Mateusza Morawieckiego MSZ Jacek Czaputowicz Zbigniew Rau POLSKA polityka

David Stulik z Kremlin Watch: niektóre państwa nie dostrzegają znaczenia Białorusi

- Część krajów członkowskich Unii Europejskiej uważa, że lepiej nie wspominać o zewnętrznej ingerencji w białoruskie sprawy, bo wciąż wierzą, że taka postawa doprowadzi do konstruktywnego dialogu z Rosją - powiedział David Stulik, analityk programu Kremlin Watch w Instytucie Badawczym European Values zajmującym się polityką wschodnią, a przede wszystkim rosyjską propagandą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Beata Płomecka Białoruś Unia Europejska Rada Europejska