X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
RPO

Co dalej z wyborem RPO? Biskupski: dla Lidii Staroń łatwiej byłoby znaleźć poparcie

- Mam nadzieję, że uda się znaleźć i wypracować kandydaturę akceptowalną dla obu stron sporu politycznego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Hubert Biskupski z "Super Expressu". Gościem "Debaty dnia" był także Robert Knap z portalu tvp.info.   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA pandemia polityka lewica opozycja zjednoczona prawica Senat Bartłomiej Wróblewski RPO Magdalena Złotnicka Rzecznik Praw Obywatelskich

Senator PO: Lidia Staroń to słaby kandydat na RPO

- Trzeba wybrać osobę, która nie jest czynnym politykiem - powiedział w Polskim Radiu 24 senator Koalicji Obywatelskiej Kazimierz Kleina.  W czwartek kandydatura posła Bartłomieja Wróblewskiego na RPO nie zyskała większości w Senacie. Za było 48 senatorów, przeciw 49. Wstrzymały się dwie osoby: Jan Filip Libicki i Lidia Staroń. Głosu nie oddał senator KO Robert Dowhan.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Senat Bartłomiej Wróblewski

Bartłomiej Wróblewski bez poparcia Senatu na stanowisko RPO. Fogiel: ważniejsza jest wojna polityczna

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel powiedział, że decyzja w sprawie kandydata partii na Rzecznika Praw Obywatelskich zostanie podjęta po zarządzeniu procedury przez marszałka Sejmu. W czwartek Senat nie wyraził zgody na powołanie na RPO wybranego przez Sejm Bartłomieja Wróblewskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich RPO Bartłomiej Wróblewski Radosław Fogiel Senat polityka

TK przełożył rozprawę ws. środków tymczasowych. Nieoficjalnie: powodem wniosek RPO

W związku ze złożeniem przez RPO wniosku o wyłączenie ze składu sędziego TK Justyna Piskorskiego Trybunał Konstytucyjny odwołał planowaną na czwartek rozprawę ws. stosowania środków tymczasowych TSUE, a nowy termin wyznaczył na 15 czerwca na godz. 11 - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA RPO polityka Trybunał Sprawiedliwości UE sąd sądownictwo Trybunał Konstytucyjny

Dr Bartłomiej Wróblewski: jeśli zostanę RPO, priorytetem będą dla mnie sprawy osób najsłabszych

- Priorytetowe będą dla mnie sprawy osób najsłabszych: chorych, niepełnosprawnych, borykających się z trudnościami mieszkaniowymi. Osób, których łamane są prawa pracownicze, także kobiet dyskryminowanych płacowo czy ze względu na zabezpieczenie emerytalne; także ojców, którzy mają utrudniony kontakt z dziećmi - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Wróblewski, kandydat na rzecznika praw obywatelskich. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Bartłomiej Wróblewski RPO

"Powinniśmy zrobić wszystko, by tym razem udało się przełamać pat". Bartłomiej Wróblewski o wyborze RPO

– Przez wiele miesięcy, łącznie już prawie rok, trwają dyskusje i trudności w obsadzeniu stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich. Ta sytuacja skutkuje osłabieniem ochrony prawnej obywateli – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Bartłomiej Wróblewski RPO Rzecznik Praw Obywatelskich

Wróblewski: będę starał się o wzmocnienie finansowe RPO, aby otworzyć dodatkowe biura terenowe

- Będę starał się o wzmocnienie finansowe RPO, np. aby otworzyć dodatkowe biura terenowe i ułatwić obywatelom dostęp. Kwestia lokalizacji jest otwarta, ale wstępnie widzę nowe biura RPO w Olsztynie, Lublinie oraz Poznaniu albo na ziemi lubuskiej - mówił w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" Bartłomiej Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny RPO Bartłomiej Wróblewski polityka

Marek Martynowski: będzie kolejne spotkanie senatorów PiS z Bartłomiejem Wróblewskim

Szef senackiej części klubu Prawa i Sprawiedliwości Marek Martynowski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że zostanie zorganizowane kolejne spotkanie senatorów PiS z Bartłomiejem Wróblewskim. Stwierdził, że dojdzie do niego w dniu posiedzenia Senatu, na którym odbędzie się głosowanie w sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich lub dzień wcześniej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Bartłomiej Wróblewski RPO

Senat zatwierdzi kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego na RPO? "PO, odwagi!"

Podczas zaplanowanego na maj (12-14.05) posiedzenia Senat podejmie decyzję w sprawie kandydatury Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich. Na dziś może być on pewny jedynie poparcia senatorów Prawa i Sprawiedliwości. Wróblewski tłumaczy, że senatorów zamierza przekonywać osobiście. - Skierowałem we wtorek pisma, w których zwracam się o spotkanie do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego oraz do senackich klubów - mówi kandydat na RPO. 
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Wróblewski RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Sejm Senat