X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Program Inwestycji Strategicznych

Inwestycje strategiczne w niemal każdej gminie. Polski Ład dla samorządów w praktyce

- Ponad 23 mld zł to kwota, która wesprze inicjatywy samorządów w efekcie pierwszego naboru do Programu Inwestycji Strategicznych z Polskiego Ładu. Rządowy Fundusz to nowa forma wsparcia inwestycji samorządów. Program pomoże odbudować gospodarkę dotkniętą gospodarczymi skutkami pandemii COVID-19, pobudzi inwestycje we wszystkich regionach Polski. Samorządy w całym kraju dostaną nawet do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania kosztów ponoszonych na inwestycje, między innymi w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła czy gospodarowanie odpadami.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podsumowanie 2021 BGK Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych samorząd dofinansowanie

Budżety samorządów nie są zagrożone. Ministerstwo Finansów: każdy wie, ile pieniędzy otrzyma

- Żaden samorząd nie będzie miał dochodów mniejszych, niż sam prognozował - zapewnił wiceminister finansów Sebastian Skuza. Dodał, że zgodnie z szacunkami resortu samorządy wejdą w 2022 r. z nadwyżkami w kwocie co najmniej ok. 27 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA samorząd budżet Polski Ład fitch Program Inwestycji Strategicznych finanse finanse publiczne Ministerstwo Finansów

Program Inwestycji Strategicznych. W planach spotkania konsultacyjne BGK z samorządami

Wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker powiedział, że przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego spotkają się z samorządowcami w sprawie Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Mają wyjaśnić wątpliwości związane ze składaniem wniosków, tak aby przy kolejnym naborze nie było błędów formalnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA samorząd finanse Polski Ład BGK Program Inwestycji Strategicznych

Program Inwestycji Strategicznych. Prezes BGK: szansa na szybki rozwój lokalnych społeczności

- Ponad 23 mld zł to kwota, która wesprze inicjatywy samorządów w efekcie pierwszego naboru do Programu Inwestycji Strategicznych z Polskiego Ładu. Jeszcze w tym roku planujemy wyniki kolejnego naboru, ale program ten będzie kontynuowany. Preferujemy inwestycje nowoczesne, generujące nowe miejsca pracy, dające szanse lokalnym wykonawcom - mówiła w audycji "Rządy pieniądza" prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK inwestycje Program Inwestycji Strategicznych

"To rewolucja, która się Polakom należy". Piotr Kaleta o Programie Inwestycji Strategicznych

- Po mrocznych czasach, kiedy rządziła w Polsce lewica, PSL i PO, to [teraz] wreszcie Polacy dostają bardzo poważny zastrzyk finansowy na swoje lokalne, małe ojczyzny. Tyle mówiono, że PiS występuje przeciw samorządom. Nic bardziej mylnego - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Kaleta, odnosząc się do ogłoszonego w poniedziałek Programu Inwestycji Strategicznych. Gościem audycji był także poseł PSL Andrzej Grzyb.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Andrzej Grzyb POLSKA polityka Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład premier Mateusz Morawiecki

Milczanowska: będą rekompensaty dla samorządów. Zyskają, a nie stracą na Polskim Ładzie

- Na przyszły rok dla samorządów przygotowujemy program, który nazywamy subwencją rekompensacyjną, żeby samorządy nie traciły pieniędzy. Bo rzeczywiście będzie pewnie taki czas, że z tytułu podatku PIT i CIT będzie do ich budżetów wpływało mniej pieniędzy. I chcemy to za wszelką cenę wyrównać - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Anna Milczanowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych Adrian Klarenbach PiS

POLSKI ŁAD "Polska będzie wielkim placem budowy dróg lokalnych". Waldemar Buda o Programie Inwestycji Strategicznych

- Gros inwestycji planowanych do realizacji w ramach Programu Inwestycji Strategicznych dotyczy dróg lokalnych - podkreślił wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Dodał, że na wiosnę przyszłego roku Polska będzie wielkim placem budowy dróg lokalnych i gminnych.
Zobacz więcej na temat:  Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład samorząd pieniądze drogi POLSKA społeczeństwo GOSPODARKA

POLSKI ŁAD "Mocny impuls rozwojowy po pandemii". Szef KPRM o Programie Inwestycji Strategicznych

- W ramach Programu Inwestycji Strategicznych rozdysponowano ponad 24 mld zł; wpłynęły wnioski w sumie na ponad 90 mld zł - poinformował we Wrocławiu Michał Dworczyk. Dodał, że na Dolny Śląsk trafi 1 mld 682 mln zł. Szef KPRM był również w Pilawie Górnej, gdzie odbyło się wręczenie promes dla samorządów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Dworczyk Program Inwestycji Strategicznych regiony dolnośląskie Polski Ład społeczeństwo