X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Prawo i Sprawiedliwość

Prof. Chwedoruk przewiduje dymisję Łukasza Mejzy. "To kwestia czasu"

- Rzadko zdarzają się w polityce tak bardzo zerojedynkowe sytuacje. Każde ugrupowanie polityczne musi brać pod uwagę emocje swoich wyborców, zwłaszcza w kraju, w którym politycy nie są zbyt silnie legitymizowani - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Rafał Chwedoruk Piotr Wąż polityka służba zdrowia ministerstwo sportu PiS Prawo i Sprawiedliwość

"Brakuje mu myślenia propaństwowego". Jarosław Krajewski o Donaldzie Tusku

- Donald Tusk ma problem, żeby połączyć czyny ze swoimi słownymi zapowiedziami. Wielokrotnie obrażał przeciwników politycznych, ale nie miał problemu z tym, żeby kolejnego dnia wyjść i nawoływać do współpracy i porozumienia. Jest niewiarygodny w tym, co robi - stwierdził w Polskim Radiu 24 Jarosław Krajewski, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 Jarosław Krajewski Prawo i Sprawiedliwość polityka PiS Donald Tusk Platforma Obywatelska

Adam Borowski o sprawie Łukasza Mejzy: przypomina mi się to, co robiono z Romualdem Szeremietiewem

- Przypomina mi się to, co robiono z panem Szeremietiewem. Grillowano go, po 12 latach został oczyszczony i stwierdzono, że nie było żadnych uchybień. Kłopotem jest brak szybkiej ścieżki sprawdzenia winy pana Mejzy - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Borowski. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Łukasz Słowik i Miłosz Lodowski.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość rząd media debata Romuald Szeremietiew Adam Borowski Miłosz Lodowski POLSKA polityka Polskie Radio 24

Jak Polacy oceniają działania rządu po dwóch latach od rekonstrukcji? CBOS pokazał wyniki badań

Po dwóch latach działalności drugiego rządu Mateusza Morawieckiego najlepiej oceniane są jego działania w dziedzinie obronności i wspierania rodzin - wynika z badania CBOS. Krytyczne oceny zebrały takie dziedziny, jak: gospodarowanie publicznymi pieniędzmi i opieka zdrowotna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki rząd Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica badania CBOS

Liderzy europejskiej prawicy spotkają się w Warszawie. "PiS chce stworzyć platformę do dyskusji"

Liderzy europejskich partii konserwatywnych i prawicowych spotkają się w najbliższą sobotę na Warsaw Summit. W wydarzeniu wezmą udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef węgierskiego Fideszu Victor Orban oraz przewodniczący hiszpańskiej partii VOX Santiago Abascala.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński konserwatyzm Warszawa Prawo i Sprawiedliwość Fidesz Viktor Orban

Rozmowy z opozycją ws. funduszu kompensacyjnego. Latos: zgodziliśmy się, że projekt należy wprowadzić

Tomasz Latos, szef sejmowej komisji zdrowia i poseł PiS, rozmawiał z przedstawicielami klubów parlamentarnych o projekcie ustawy dot. funduszu kompensacyjnego dla osób, które doświadczyły niepożądanych skutków szczepienia przeciwko COVID-19. - Zgodziliśmy się, że należałoby ten projekt wprowadzić - przekazał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia Sejm polityka Tomasz Latos Prawo i Sprawiedliwość ustawa

"Gdańszczanom nie jest do śmiechu". Radni PiS interweniują ws. niefunkcjonalnych wiat przystankowych

Radni PiS w Gdańsku złożyli interpelację w sprawie nowych wiat przystankowych, na które miasto wydało 1,5 mln zł, a które zostaną wkrótce zdemontowane. Jak poinformował Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, pracownicy "uzgadniający oraz nadzorujący proces inwestycyjny" zostaną ukarani.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk autobus Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo

"Tusk i Sikorski są reprezentantami interesów niemieckich na Polskę". Pęk o konferencji w Gdańsku

- Wszystko ma uśpić naszą czujność przed jawną zmianą kierunku w Europie, co dobitnie zostało wyrażone w nowej umowie koalicyjnej w Niemczech. Jeżeli Polska nie przejdzie do przyspieszenia porozumienia państw Trójmorza, to mniejsze państwa w walce z większymi nie będą miały szans - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były eurodeputowany i senator, obecnie samorządowiec i komentator polityczny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Polskie Radio 24 Trójmorze rząd Mateusza Morawieckiego Prawo i Sprawiedliwość opozycja Donald Tusk