more_horiz
PR24 Portal
Section05
Prawo i Sprawiedliwość

Sondaż: Zjednoczona Prawica wygrałaby wybory

Gdyby w najbliższych wyborach do Sejmu Prawo i Sprawiedliwość wystartowało jako Zjednoczona Prawica - w koalicji z Porozumieniem i Solidarną Polską, otrzymałoby 31 proc. głosów osób chcących wziąć udział w wyborach. Platforma Obywatelska, jako Koalicja Obywatelska wraz z Nowoczesną może liczyć na 24 proc. - wynika sondażu Kantar Public.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż polityka Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska

Afera taśmowa. Prezes PiS: nie ma planów zmiany premiera

- Nie ma planów zmiany premiera - powiedział w środę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odnosząc się do ujawnionych kilkanaście dni temu nagrań podsłuchanych rozmów z udziałem szefa rządu. - Mateusz Morawiecki nie mówi niczego kompromitującego. Taśmy są dowodem niewinności premiera - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera taśmowa Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki Robert Kubica

Publicysta: poseł Furgo wykazał się wyjątkowym brakiem przewidywalności

Poseł Platformy Obywatelskiej Grzegorz Furgo usunął z Twittera swój wpis nawiązujący do propagandowego plakatu z czasów II wś. i przeprosił "wszystkich, którzy zostali nim urażeni". "Nie miałem zielonego pojęcia, że istnieje podobny oryginał z czasów II wojny światowej" - wyjaśnił poseł. Sprawę komentował w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor, publicsta z Gościa Niedzielnego. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska wybory samorządowe