X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Polskie Stronnictwo Ludowe

Poseł PSL: Polska nie pójdzie do przodu, jeśli będziemy pogrążać się w konflikcie PiS-PO

- Władysław Kosiniak-Kamysz daje szansę na odbudowanie w Polsce podstawowej normalności. On nigdy nie obrażał, nigdy nie mówił o "mordach zdradzieckich", nigdy nie chciał "strącać szarańczy pisowskiej" czy "dorzynać watah" - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Paszyk, poseł PSL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adrian Klarenbach wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Polskie Stronnictwo Ludowe Władysław Kosiniak-Kamysz

Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy na stałym, wysokim poziomie. Nowy sondaż

76 proc. badanych deklaruje chęć udziału w wyborach do Sejmu. 37 proc. z nich oddałoby głos na Zjednoczoną Prawicę, 31 proc. na KO, a po 7 proc. zagłosowałoby na Konfederację, Lewicę oraz PSL-Koalicję Polską - wynika z czerwcowego badania Kantar.
Zobacz więcej na temat:  sondaż Sejm wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Konfederacja Lewica Razem Polskie Stronnictwo Ludowe polityka POLSKA

Władysław T. Bartoszewski: Rafał Trzaskowski nie chce debaty. Boi się, że spadnie mu poparcie

- PO chciałaby, żeby jedyną partią opozycyjną, o której w ogóle można mówić, myśleć i na nią głosować, była Platforma. Systematycznie negują fakt, że jest bardzo duże poparcie społeczne dla kilku innych partii - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Władysław Teofil Bartoszewski, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 polityka Władysław Teofil Bartoszewski Polskie Stronnictwo Ludowe Katarzyna Gójska kampania wyborcza POLSKA Rafał Trzaskowski Władysław Kosiniak-Kamysz

Poseł PiS: Karta Rodziny to gwarancja harmonii i stabilności społecznej

- Podpisana przez prezydenta "Karta rodziny" gwarantuje, że nasze społeczeństwo i państwo będą opierać się nadal o tradycyjną rodzinę rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny. To gwarancja cywilizacyjna - powiedział Zbigniew Rau z Prawa i Sprawiedliwości. Jak do tego dokumentu odnoszą się politycy innych partii?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Marek Sawicki Polskie Stronnictwo Ludowe Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska rodzina Andrzej Duda prezydent dzieci rodzice LGBT wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka wybory w Polsce Solidarna Polska

Jolanta Fedak: wniosek o wotum zaufania dla rządu mnie zaskoczył

- Rezultat głosowania nie mógł być inny, gdyż większość ma Prawo i Sprawiedliwość. (…) Byłam zdziwiona, że premier Mateusz Morawiecki dopuścił w ogóle do głosowania wniosku o wotum zaufania, tak jak by miał jakieś wątpliwości, czy zostanie on przegłosowany - powiedziała Jolanta Fedak z Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Jolanta Fedak Polskie Stronnictwo Ludowe PSL-Koalicja Polska PSL rząd Mateusza Morawieckiego Rząd RP Sejm Mierzeja Wiślana polityka POLSKA

Władysław Teofil Bartoszewski: media publiczne powinny zostać odpolitycznione

- Polacy potrzebują publicznego radia i telewizji, to jest dość oczywiste. Z całą pewnością nasz kandydat nie postuluje ich likwidacji. Natomiast Rada Mediów Narodowych powinna być rozwiązana, a media odpolitycznione - powiedział w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020 Polskie Stronnictwo Ludowe Władysław Kosiniak-Kamysz

Poseł PSL: Władysław Kosiniak-Kamysz czarnym koniem kampanii wyborczej

- Wiemy, jakie notowania miało Polskie Stronnictwo Ludowe jesienią ubiegłego roku, a jakie ma dzisiaj nasz kandydat. To pozwala nam spokojniej spojrzeć na całą sytuację, czego na pewno nie może zrobić ani Lewica, ani Koalicja Obywatelska, których kandydaci notują nienajlepsze wyniki - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Klimczak, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka Władysław Kosiniak-Kamysz Polskie Stronnictwo Ludowe

SONDAŻ PiS z dużą przewagą nad KO. Nowy sondaż poparcia dla partii politycznych

Gdyby nie było już pandemii, a w najbliższą niedzielę odbyły się wybory do Sejmu, to 40,21 proc. badanych oddałoby głos na PiS, 23,65 proc. na KO, 14,71 proc. na Lewicę, 11 proc. na PSL, a 9,42 proc. na Konfederację - wynika z sondażu dla "Super Expressu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska lewica Polskie Stronnictwo Ludowe Konfederacja polityka partie polityczne

"Wszystko powinno się dziać w granicach prawa". Marek Sawicki o wyborach prezydenckich

- Nie wiem, kto i w jakim trybie odwołał wybory, Państwowa Komisja Wyborcza nie może tego stwierdzić. Wybory zarządza marszałek Sejmu i PKW ma obowiązek je przeprowadzić, choć jak wiemy, większość parlamentarna część uprawnień jej zabrała - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Marek Sawicki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Sejm Marek Sawicki Polskie Stronnictwo Ludowe

Poseł PSL głosowała przeciw tarczy antykryzysowej. Teraz przekonuje, że "popiera dobre projekty"

- Jesteśmy w Koalicji Polskiej i mówimy od początku, że dobre projekty popieramy, a złe krytykujemy - stwierdziła na antenie TVP Info poseł PSL i Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj, odnosząc się do ustawy o tarczy antykryzysowej. Gdy jednak Sejm decydował o rządowym wsparciu dla pracodawców i pracowników, poseł zagłosowała przeciw.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Agnieszka Ścigaj Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Kukiz'15 polityka opozycja POLSKA

Prezydent Ciechanowa zorganizował serię koncertów. Wyborów nie chciał w obawie o mieszkańców

- Wyborów nie przeprowadzę, bo stwarza to niebezpieczeństwo dla mieszkańców - przekonywał prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński z PSL. Zezwolił jednak na organizację serii plenerowych koncertów w mieście. Bawiło się na nich dużo ludzi, którzy - jak widać na zdjęciach - nie przestrzegali zasad bezpiecznego dystansu. - Nie widziałem zdjęć, nie byłem na tym koncercie, ja jestem zwolennikiem przestrzegania zasad, zachowywania bezpiecznego dystansu - skomentował szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Stronnictwo Ludowe Ciechanów polityka wybory prezydenckie 2020 opozycja koncerty POLSKA Koronawirus w Polsce