X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Polska w Unii Europejskiej

Müller: wkrótce decyzja rządu o zasobach własnych UE. Na szali miliardy euro

- W tym tygodniu rząd nie zajmie się projektem ustawy o ratyfikacji zwiększenia zasobów własnych UE, projekt zostanie prawdopodobnie przyjęty jeszcze w kwietniu, ale potrzebna jest akcja informacyjna podkreślająca, że projekt odnosi się do całego budżetu UE - mówił rzecznik rządu Piotr Müller. Przypomniał, że istotą sprawy jest "zagwarantowanie środków zarówno z budżetu unijnego, jak i z Krajowego Plan Odbudowy, ponad 750 miliardów złotych". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Piotr Müller

Blok polityczny PiS-Fidesz-Liga? Rzecznik rządu: jestem dużym optymistą

- Jestem dużym optymistą jeżeli chodzi o możliwość zbudowania nowego bloku politycznego z udziałem PiS, Fideszu i Ligi - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Ocenił jednocześnie, że takie ugrupowanie byłoby zagrożeniem dla Europejskiej Partii Ludowej, a więc także dla PO i PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller Polityka zagraniczna Polski Polska w Unii Europejskiej Węgry Włochy

"Przeciwwaga dla szalonych pomysłów". Maciejewski o polsko-włosko-węgierskiej frakcji w PE

- PiS nie aspiruje do bycia grupą rządzącą w Unii Europejskiej. Aspiruje do tworzenia sojuszy, mogących dać przeciwwagę dla najbardziej szalonych pomysłów eurokratów, które wymagają jednomyślności na etapie procedowania - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski z "Sieci", pytany o spotkanie premierów Polski, Węgier i Włoch. - W formie bardzo szerokiej, w to nie wierzę - podkreślał z kolei Jakub Majmurek z "Krytyki politycznej". 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka Polska w Unii Europejskiej Węgry Włochy polityka Unia Europejska Parlament Europejski Europarlament ŚWIAT

W PE powstanie nowa frakcja? Premier Węgier: w istotnych kwestiach już doszliśmy do jednomyślności

- Osiągnęliśmy w czwartek jednomyślność z premierem Polski Mateuszem Morawieckim i szefem włoskiej Ligi Matteo Salvinim w takich kluczowych kwestiach jak gwarancje bezpieczeństwa wobec Rosji – powiedział w piątek premier Węgier Viktor Orban w Radiu Kossuth.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Polityka zagraniczna Polski Węgry Włochy Viktor Orban

Chciała zagłodzić Polskę, teraz żąda sankcji. Dziedziczak: wstyd dla instytucji UE, że pełni to stanowisko

Wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Katarina Barley, która jesienią mówiła o "zagłodzeniu Polski i Węgier", żąda sankcji finansowych dla naszego kraju. - To całkowicie skompromitowana pani. To wstyd dla unijnych instytucji, że dalej pełni ona swoje stanowisko, po tak skandalicznych słowach - powiedział dla tvp.info Jan Dziedziczak, minister w Kancelarii Premiera.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Jan Dziedziczak

Paweł Lisicki: to może być trzecia siła w PE, źródło nadziei i szansa na nową jakość

- Jest bardzo prawdopodobne, że w Parlamencie Europejskim powstanie wreszcie realna siła przeciwstawiająca się ideologii gender i LGBT - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisicki z "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  polityka Ryszard Gromadzki Polska w Unii Europejskiej Polityka zagraniczna Polski Parlament Europejski Unia Europejska Mateusz Morawiecki Węgry Włochy Europa ŚWIAT

Nowa frakcja w PE? Siewiereniuk-Maciorowska: potrzebna jest przeciwwaga dla dominującej dotąd narracji

- Na pewno rozmowy na forum Parlamentu Europejskiego trzeba podjąć. Od dłuższego czasu oglądamy wszelkie debaty wymierzone tak naprawdę w te kraje, które wybrały nie tak, jak by sobie tego chcieli unijni dyplomaci z tej frakcji większościowej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska z portalu dziendobrybialystok.pl. Gościem Michała Rachonia był również Marian Kowalski, autor kanału Kowalski TV.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Marian Kowalski Polityka zagraniczna Polski Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Michał Rachoń Parlament Europejski Włochy Węgry ŚWIAT

"Punkt dojścia jest podobny, punkt wyjścia - inny". Legutko o spotkaniu Morawiecki-Orban-Salvini

- Węgrzy i Włosi są w sytuacji pewnego przymusu, natomiast my działamy w ramach naszej grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów - powiedział europoseł Ryszard Legutko. - Oczywiście miło nam będzie zaprosić Fidesz do EKR-u - dodał w kontekście rozmów PiS z Fideszem i włoską Ligą.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polska w Unii Europejskiej Ryszard Legutko Europarlament Parlament Europejski Europa Węgry Włochy polityka

Waszczykowski: Niemcy nie mają hamulców, by realizować egoistyczne interesy. Polska może stworzyć przeciwwagę

- Osłabienie Francji i wyjście Wielkiej Brytanii z UE powoduje, że Niemcy nie mają hamulców, żeby realizować swoje egoistyczne interesy i ignorować inne kraje - mówi były szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski. Jego zdaniem, niezbędna jest przeciwwaga dla Berlina. Szansą na to może być - według europosła - sojusz Polski, Węgier i Włoch w PE.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Witold Waszczykowski Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Niemcy POLSKA Węgry Włochy Europa

"Przykład dla innych krajów". Paweł Milcarek o możliwości odrzucenia konwencji stambulskiej przez Polskę

- Skończył się liberalizm w swoim klasyczny wydaniu, zabiegający o wolność, tolerancję itd., w o wiele większym stopniu uaktywniane są mechanizmy totalitarne, z narzucaniem jednej ideologii czy kryminalizacją zachowań, które sprzeciwiałyby się ideologicznym konceptom. Liberalizm przybrał oblicze ideologii chętnie sięgającej po policję i pałkę - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Milcarek, filozof, publicysta "Christianitas".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Robert Tekieli konwencja stambulska polityka POLSKA Polska w Unii Europejskiej

Polska wygrała z KE przed TSUE. Formela: rząd podjął poważny wysiłek, by znaleźć dobre rozwiązanie

- Przypomniałbym słynne hasło ministra Rostowskiego, że "pieniędzy po prostu nie ma i nie będzie". Okazuje się jednak, że jak szukamy, to znajdziemy. Polski rząd podjął poważny wysiłek, żeby znaleźć jakiś punkt równowagi między interesami wielkich korporacji handlowych, które zdominowały polski handel detaliczny, interesami budżetu i oczekiwaniami rynku - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Formela z "Gazety Gdańskiej".                      
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Antoni Trzmiel polityka Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska pandemia COVID-19

"Oczekujemy uczciwych konsultacji". Marek Sawicki o Krajowym Planie Odbudowy

- Chcemy wiedzieć, przed decyzją parlamentu, co będzie z 34 mld euro, które są w części kredytowej Krajowego Planu Odbudowy ze środków UE, jak i komu będą rozdysponowane. Musimy poznać ten plan. Na razie mamy tylko plan rozdysponowania środków z części dotacyjnej, a to cześć kredytowa jest najistotniejsza - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  prawo protest POLSKA Polskie Radio 24 Krajowy Program Odbudowy Unia Europejska Prawo i Sprawiedliwość Polska w Unii Europejskiej polityka Polskie Stronnictwo Ludowe Marek Sawicki Mirosław Skowron

Transformacja energetyczna Polski. Marek Zuber: to wielkie wyzwanie

- Bezemisyjna gospodarka to wielkie wyzwanie, które narzuca na nas EU. Z drugiej strony chcielibyśmy żyć w kraju, w którym nie mamy takich smogów, jakie mamy w tej chwili. Co prawda mamy takich parę miejsc, chociażby Kraków, gdzie sytuacja jest wyraźnie lepsza dzięki podejmowanym różnego rodzaju inwestycjom w ostatnich dziesięciu latach i dużym środkom przeznaczanym na wymianę pieców węglowych. Jednak całokształt jest fatalny - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 POLSKA polityka Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Piotr Wąż GOSPODARKA ekonomia Krajowy Plan Odbudowy

Echa rezolucji PE ws. LGBTQ. Piotr Semka: to przekraczanie granic

- To jest kolejny przykład polityki PE, który wygłasza bardzo różne proklamacje nt. kwestii, którymi się nie zajmuje ustawodawstwo unijne. Rzeczywiście to jest przekroczenie granic, mówiące: "to nie jest wiążące, ale my demonstrujemy" - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo polityka Piotr Semka Magdalena Złotnicka LGBT homoseksualizm Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Parlament Europejski