X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Podwieczorek z Filipem i Leopoldem

Uwierz w siebie - w życiu wszystko jest możliwe!

Znacie na pewno powiedzenie - "twoje życie - w twoich rękach"? Ale czy można mozolnie zbudować siebie samego? Tak nad sobą pracować, żeby być pięknym, bogatym, zdrowym? Filip i Leopold, nie rezygnując z poszukiwania odpowiedzi na odwieczne zagadki ludzkości, wracają do dość trudnego zagadnienia. Po pytaniach o zło i dobro przyszedł czas na rozmyślania o tym jak bardzo każdy z nas może wpływać na kształt swojego życia. Jak budować pewność siebie i wiarę we własne siły?
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem

Podlasie. Piękno i spokój na krańcu Polski

Słynny polski językoznawca, autor monumentalnego Słownika języka polskiego Bogumił Samuel Linde pisał, że nazwa "Podlasie" wywodzi pochodzenie nazwy od położenia: "jako kraj bliski lasów podlesiem nazywany". Niektórzy badacze twierdzą z kolei, że nazwa Podlasie nie powstała od lasów, jak nazwa Polesie, ale od Lachów (nazwa plemienia), przy granicy których ciągnęło się Podlasie.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem edukacja

O dzikich Indianach Ameryki Północnej

Przybysze z Azji zasiedlili Amerykę Północną co najmniej 12 tysięcy lat temu. Dzięki pomyłce Krzysztofa Kolumba, który odkrywając Amerykę, myślał, że dopłynął do Indii, plemiona zasiedlające obie Ameryki nazwaliśmy Indianami. Było ich wielu, Eskimosi na Grenlandii, Kiri na terenie Kanady, Czinukowie na północno-zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, Jutowie w Wielkiej Kotlinie i Apacze na południowym zachodzie. To tylko nieznaczna część z licznych plemion zasiedlających kiedyś Amerykę Północną.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem edukacja

Kim jest fizjoterapeuta sportowy? Rozmowa Lwa i Królika

Filipa bardzo bolała łapka. Bardzo niefortunnie kopnął swoim skokiem ( czyli łapką ) w piłkę, musiał więc poszukać pomocy. Razem z Leopoldem zadzwonili więc do fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta to dawniej rehabilitant, czyli osoba, która w terapii chorych stosuje różne techniki - gimnastykę leczniczą, kąpiele lecznicze i inne formy fizjoterapii. Takiej profesjonalnej pomocy potrzebują bardzo często sportowcy.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem

100 lat polskiego świata komiksów

Jak większość ludzkich dzieci, tak i królicze dziecko, Filip Karocki Królik, poszedł we wrześniu do szkoły. I, co jest dość nietypowe, bo najczęściej z dziećmi jest odwrotnie, wcale mu się tam nie nudzi. Czyta lektury, a z książek najbardziej lubi obrazki! Tym bardziej się ucieszył, bo Leopold Grzywa, nasz redakcyjny lew, zdecydował się na temat audycji bardzo bliski i książkom, i rysowaniu.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem DAB+ dzieci

Floryda i jej najciekawsze zakątki

Kiedy kilka stuleci wstecz hiszpański żeglarz, odkrywca i konkwistador Juan Ponce de León, usłyszał indiańską legendę o tym, że na  mitycznej wyspie Bimini istniało źródło wiecznej młodości zorganizował wyprawę, która miała je odnaleźć. Podróż zaczęła się w 1513 roku. Po krótkiej żegludze dostrzeżono ląd, który nazwano Florydą. Podobno de León wierzył, że odkrył wyspę...
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem dzieci podróże