X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Platforma Obywatelska

Dr Rydliński: Hołownia nie jest tak postępowy jak jego wyborcy

- Szymon Hołownia nie daje o sobie zapomnieć. Przystąpiła do niego Hanna Gill-Piątek i nastąpiła cisza w eterze, ale Joanna Mucha jest znanym politykiem PO. To kolejna osoba, która pokazuje, że Szymon Hołownia jest lepszym liderem na przyszłość niż Borys Budka - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Joanna Mucha koalicja obywatelska Szymon Hołownia polityka Mateusz Drozda Polskie Radio 24

"Jest na fali wznoszącej, ale za chwilę będzie opadał". Poseł PSL o Szymonie Hołowni

- Szymon Hołownia jest na fali wznoszącej się, ale za chwilę będzie się stabilizował, a potem opadał. Na razie efekt świeżości otwiera mu wszystko - mówił o transferach politycznych z PO do Polski 2050 w Polskim Radiu 24 Czesław Siekierski, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Platforma Obywatelska Szymon Hołownia koalicja obywatelska PSL Michał Boni polityka Adrian Klarenbach Polskie Radio 24

Ruch Szymona Hołowni. Krzysztof Karnkowski: są politycy, którzy udają, że nie są politykami

- Politycy będący politykami i otaczający się osobami jeszcze mocniej umoczonymi w polityce próbują politykę przedstawić jako coś złego i swoją pozycję w polityce budować na tym, że rzekomo nie są politykami. Jest to kłamstwo - powiedział o ruchu Szymona Hołowni dr Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  Szymon Hołownia Platforma Obywatelska Joanna Mucha Sejm Senat kampania wyborcza POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Antypis przesuwa się coraz wyraźniej na lewo". Dr Żukowski o zmianach w polskiej opozycji

- To, że Platforma już umarła, jak głoszą jej ważni, byli już politycy, niekoniecznie musi być tezą prawdziwą. Przypomnę, że mówiono tak również wtedy, kiedy powstała Nowoczesna - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog z UW, komentując sytuację Platformy Obywatelskiej po osłabieniu ugrupowania przez transfery parlamentarzystów do formacji Szymona Hołowni. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Platforma Obywatelska Joanna Mucha POLSKA Szymon Hołownia

"Popkulturowy konserwatyzm z domieszką liberalizmu". Prof. Młyńczyk o formacji Szymona Hołowni

- Ruchy, które następują, są czymś w tym sensie naturalnym, że nowa formacja polityczna musi gdzieś się zasilać, musi przede wszystkim czerpać z ludzi, którzy są umocowani w porządku parlamentarnym. Naturalną drogą jest rodzaj pomostu pomiędzy Platformą a organizacją firmowaną przez Szymona Hołownię, bo myślę, że ogląd świata jest po prostu w pewien sposób zbliżony - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Joanna Mucha Szymon Hołownia polityka POLSKA Donald Tusk

"Partia Budki nie może tego zlekceważyć". Publicysta o odejściu Muchy z PO

- Z Platformy Obywatelskiej mogą odchodzić kolejni posłowie, a to sytuacja dla tej partii niebezpieczna - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej". Gośćmi audycji byli też: Jarema Piekutowski, socjolog i dziennikarz "Nowej Konfederacji" oraz Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka opozycja Platforma Obywatelska Joanna Mucha Szymon Hołownia

Dr Anusz: Hołownia próbuje osłabić PO, najbardziej może się wzmocnić właśnie jej kosztem

- Działania Szymona Hołowni  można określić w kategorii "bij mistrza". Platforma Obywatelska rozleniwiła się, przyzwyczaiła się do statusu największej partii opozycyjnej. To walka o przywództwo w obozie opozycji - powiedział dr Andrzej Anusz z Instytutu Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Adrian Klarenbach Andrzej Anusz Joanna Mucha Platforma Obywatelska

Joanna Mucha: Platforma Obywatelska straciła moc wygrywania wyborów

- Od jakiegoś czasu byłam w PO w wewnętrznej opozycji, albo wręcz outsiderką; jestem przekonana o tym, że Platforma straciła moc wygrywania wyborów - tak powody swojego odejścia z partii tłumaczyła w czwartek posłanka Joanna Mucha, która rozpoczęła współpracę z ruchem Polska 2050 Szymona Hołowni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Mucha Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Szymon Hołownia polityka opozycja

Szczepienia na COVID-19. Poseł PO: potrzeba jasnej informacji na temat terminów

- Trzeba powiedzieć jednoznacznie, kiedy wszystkie grupy będą szczepione. Bardzo ciężko trafić z informacją do seniorów, dlatego potrzebna jest jasna deklaracja. Chodzi o to, żeby precyzyjna informacja do nich dotarła, ponieważ ludzie mają wielkie oczekiwania - powiedział o sytuacji szczepień poseł Platformy Obywatelskiej Piotr Borys.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka koronawirus COVID-19 pandemia Platforma Obywatelska opozycja rząd lekarz senior POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Polityczne rozstania z PO. Budka: czasami pojawia się ktoś bardziej atrakcyjny i kuszący

- To jest tak jak w dobrym związku. Czasami ktoś pojawia się bardziej atrakcyjny, kuszący, oferujący fajerwerki. Ale trzeba się zastanowić, czy nie lepiej ciężko pracować z przyjaciółmi, którzy są sprawdzeni niż wchodzić w nieznane – powiedział lider PO Borys Budka, komentując odejście Joanny Muchy do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka Platforma Obywatelska Szymon Hołownia polityka POLSKA

Dr Biskup: odejście Joanny Muchy bardziej dotknęło Platformę, niż opuszczenie klubu KO przez Jacka Burego

- W kolejnych tygodniach okaże się czy odejście Joanny Muchy z PO jakoś bardziej dotknęło to ugrupowanie, czy już się zaczął "ruch odśrodkowy". Dziś nie ma takiego czynnika, który najbardziej sprzyja takim odejściom, czyli wyborów - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Bartłomiej Biskup. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Szymon Hołownia opozycja

Prof. Jabłoński: Platforma Obywatelska nie przedstawia konkretnych propozycji programowych

- Tam, gdzie przychodzi do konkretów, ze strony opozycji nie pojawiają się rozwiązania, które można by potraktować jako alternatywne. Dlatego formułuje się ogólniki, na przykład o rzekomej władzy autorytarnej czy o innych działaniach "niepraworządnych" - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Arkadiusz Jabłoński z KUL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Szymon Hołownia Michał Rachoń onet opozycja

Marian Kowalski: gdy przychodzi co do czego, samorządowcy nie potrafią poradzić sobie z awarią

- 4 czerwca przedstawili postulaty, że samorządy mają mieć większą władzę i wszystko ma być ich: sądy, służba zdrowia, podatki. Gdy przychodzi co do czego, nie potrafią poradzić sobie z awarią rury - powiedział w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski (KowalskiTV), który razem z Agnieszką Siewiereniuk-Maciorowską (dziendobrybialystok.pl) był gościem Michała Rachonia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska samorząd Warszawa Białystok

FELIETON Świeża krew

Kiedy odbywały się ostatnie wybory parlamentarne Szymon Hołownia nie chciał rządzić całą Polską, tylko telewizyjną widownią. I choć nikt w tamtych wyborach nie mógł głosować na partię byłego prezentera TVN, może się okazać, że jeszcze przed kolejnymi wyborami "Polska 2050" stanie się największą partią opozycyjną w parlamencie… - pisze w felietonie dla Polskiego Radia 24 Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka felieton miłosz manasterski Szymon Hołownia Platforma Obywatelska