X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Wąż

Prof. Maciej Drzonek: Porozumienie chce się stać "partią obrotową"

- Gdyby PiS podjęło decyzję o usunięciu ugrupowania Gowina z koalicji, wartość tego ugrupowania byłaby większa. Gra nerwów pomiędzy kierownictwem Porozumienia i kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości będzie funkcjonowała - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Drzonek, politolog, (Uniwersytet Szczeciński).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina koalicja Polski Ład Jarosław Gowin Piotr Wąż

Ceny mieszkań ostro w górę. Bartosz Turek: to efekt popandemicznego popytu

- Bardzo wiele osób z tych, które zrezygnowały z zakupu mieszkania w 2020 roku, doszło do wniosku, że to jest ten czas, by złożyć wniosek kredytowy i kupić mieszkanie, bo najgorsze już za nami - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Turek, główny analityk HR Investment. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia społeczeństwo mieszkanie nieruchomości GOSPODARKA gospodarka polska ekonomia Piotr Wąż kredyt mieszkaniowy inwestycje Polskie Radio 24

Prof. Reginia-Zacharski: wyjście Porozumienia z koalicji nie byłoby racjonalne

- Zakładałbym, że będzie kolejne bardzo poważne napięcie w jednoczonej Prawicy, niemniej jednak do ostatecznego rozbicia nie dojdzie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego. Jak wyjaśnił, politycy Porozumienia Jarosława Gowina wciąż uważają, że "więcej ich łączy niż dzieli" z PiS-em.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż POLSKA polityka zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina koalicja

"Taki mają pomysł na rozmowę z Polską". Prof. Kleiber o słowach Lascheta o reparacjach

- Stanowisko Armina Lascheta jest stanowiskiem, które jest wśród niemieckich polityków stabilne - powiedział w Polskim Radu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze", komentując wypowiedź Armina Lascheta. - Oni mają taki pomysł na rozmowę z Polską i podejrzewam, że Armin Laschet będzie powtarzał to w przyszłości wielokrotnie - dodał.  
Zobacz więcej na temat:  Piotr Wąż Michał Kleiber ŚWIAT Niemcy II wojna światowa reparacje wojenne Europa

"Premier wzmocnił swoją pozycję w partii". Karol Gac o wyborze wiceszefów PiS

- Premier miał i ma cały czas bardzo mocną pozycję u Jarosława Kaczyńskiego, ale przed głosowaniem [na wiceprezesów partii] politycy i dziennikarze spekulowali, ile głosów otrzyma - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac, politolog i redaktor naczelny DoRzeczy.pl. - Okazało się, że Mateusz Morawiecki cieszy się największym zaufaniem aparatu partyjnego spośród innych wiceprezesów - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Karol Gac Piotr Wąż polityka PiS Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica

Zuber: może dojść do rozkręcenia gospodarki, czemu towarzyszyć będzie wzrost inflacji

- Jeśli do elementu bardzo dobrej sprzedaży za granicę, bo to ona napędza polski przemysł (...) doda się bardzo mocny wzrost konsumpcji w obawie przed wzrostem cen, to będziemy mogli mówić o ryzyku przegrzania gospodarki - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista. - W przyszłości może dojść do momentu bardzo mocnego rozkręcenia gospodarki, czemu towarzyszyć będzie bardzo duży wzrost inflacji - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gospodarka polska Piotr Wąż inflacja ekonomia przemysł społeczeństwo

TYLKO U NAS "Jest najlepszym duńskim zawodnikiem ostatniej dekady". Dziennikarz TVP Sport o Eriksenie

- Christian Eriksen, jako jeden z najlepszych w Europie odpowiada za wykonywanie rzutów wolnych i za kreowanie gry. Nie ma cienia wątpliwości, że to jest fenomenalny zawodnik - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Piasecki z TVP Sport. - Duńczycy tracą bardzo wiele, tracą mózg drużyny, tak należałoby to nazwać - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Piłka nożna Dania Piotr Wąż SPORT Euro 2020 reprezentacja Danii

Szczepienia nastolatków na COVID-19. Prof. Gut: nie ma powodów do powściągliwości

- Jeśli chodzi o przenoszenie wirusa, to rzeczywiście, transmisja od dzieci do 12. roku życia jest mniej więcej czterokrotnie niższa niż od osób powyżej tej granicy, a zwłaszcza powyżej 16 roku życia - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, wirusolog. - Pamiętajmy, że nie cała populacja dorosłych może zostać zaszczepiona isą ludzie, których będzie bardzo trudno zaszczepić - nadmienił, pytany o szczepienia nastolatków. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce społeczeństwo Piotr Wąż pandemia epidemia

Prof. Lewicki: Joe Biden dzieli Europę na potrzebną i tę, którą można pominąć

- Rozumienie Europy Joe Bidena jest inne niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, a przynajmniej byliśmy od kilku lat - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki, politolog z UKSW. - Joe Biden dzieli Europę na tę dla siebie, potrzebną i korzystną i Europę, do której należy niestety Polska, której interesy można pominąć - ocenił. 
Zobacz więcej na temat:  Joe Biden Piotr Wąż Nord Stream 2 Zbigniew Lewicki energetyka ŚWIAT USA relacje polsko-amerykańskie

Kokoszczyński: rozmowy Putin-Biden nie zatrzymają Nord Stream 2

- Nord Stream 2 jako rurociąg powstanie. Pytanie, czy uda się go faktycznie uruchomić i na jakich warunkach. Ale tutaj, mówiąc szczerze, też jestem dość pesymistyczny, jeśli chodzi o szanse powstrzymania tego, zanim to wszystko ruszy - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. międzynarodowych Krzysztof Kokoszczyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż ŚWIAT Europa USA Ameryka Niemcy Rosja Nord Stream 2

"Sankcje UE muszą być jednolite i zdecydowane". Andrzej Rafał Potocki o reakcji wobec Białorusi

Alaksandr Łukaszenka zdecydowanie powinien zostać objęty sankcjami. Zastanawiam się nad poważniejszymi jeszcze sankcjami, które można by było w stosunku do Białorusi zastosować, konkretnie jeśli chodzi o np. nasz kraj: czy by nie zablokować w ogóle ruchu ciężarówek białoruskich - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki, publicysta "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż ŚWIAT Europa Białoruś Rosja Unia Europejska

"W konsekwencji możemy graniczyć z Rosją zamiast Białorusi". Prof. Kik o możliwych sankcjach na Mińsk

My, jako Polacy, myślmy w kategoriach interesu polskiego. Jeśli będziemy zwolennikami coraz większego zawężania pola manewru Łukaszence, to pamiętajmy, że w konsekwencji naszym sąsiadem nie będzie Białoruś, tylko będzie Rosja - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż Kazimierz Kik ŚWIAT Europa Białoruś Rosja Unia Europejska

Reforma służby zdrowia w Polskim Ładzie. Sarzyńska: oczekiwania są ogromne

- Znawcy tematu podkreślają, że samo dosypanie pieniędzy niekoniecznie musi od razu automatycznie uzdrowić sytuację. Na usprawiedliwienie PiS-u trzeba powiedzieć, że oni już jakieś działania podjęli, bo decyzje o zwiększonym finansowaniu służby zdrowia zostały podjęte już rok temu, są też kroki czynione, żeby kształcić więcej kadry medycznej - mówiła w Polskim Radiu 24 publicystka TVP Anna Sarzyńska komentując propozycje PiS-u dotyczące reformy służby zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż POLSKA polityka zdrowie służba zdrowia Polski Ład

Dr Aneta Afelt: jest spore prawdopodobieństwo ponownych wzrostów zakażeń. To echo trzeciej fali pandemii

Są dwa scenariusze. Jeden jest negatywny i mówi o wzroście do nawet 14 tys. zakażeń dobowo, drugi jest optymistyczny - do 5 tys. zakażeń dobowo. Czyli będziemy mieć z dużym prawdopodobieństwem wzrost, pewne echo - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż POLSKA społeczeństwo pandemia COVID-19 Koronawirus w Polsce szczepienia szczepionka

"Zachęty i ograniczenia, nie obowiązek". Karol Gac o akcji szczepień przeciwko COVID19

- Jesteśmy w momencie, kiedy gospodarka ma się otwierać, zbliżają się wakacje. Dyskusje o tym, czy zaczepionym powinno być wolno więcej, lub tym, którzy się nie zaszczepili, powinno być wolno mniej, będą się toczyć i będą bardzo gorące - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac ("Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus COVID-19 społeczeństwo zdrowie POLSKA Piotr Wąż Karol Gac