X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Wawrzyk

Piotr Wawrzyk: TSUE w sprawie Turowa nie wziął pod uwagę potrzeb energetycznych Polski

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk powiedział, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Turowa nie wziął pod uwagę potrzeb energetycznych Polski. Wczoraj unijny Trybunał nałożył na Polskę karę w wysokości 500 tysięcy euro dziennie za niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w Turowie, czego domagały się Czechy. Krytycznie do tej decyzji wiceszef dyplomacji odniósł się w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Wawrzyk Czechy

"Mamy do czynienia z reżimem zbrodniczym". Wawrzyk o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

- Reżim nie patrzy na życie i zdrowie migrantów, reżim patrzy na realizację swoich niecnych celów - powiedział w audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych, odnosząc się do informacji o śmierci trzech osób na granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka migracja imigranci w Europie granica Białoruś MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk Stanisław Janecki

Wiceszef MSZ: Łukaszenka wykorzystuje migrantów, nie chodzi o ich dobro, tylko o destabilizację Polski i UE

- Ta sytuacja pokazuje, że Łukaszenka wykorzystuje ludzi instrumentalnie. Odmowa dostarczenia pomocy humanitarnej pokazuje, że to nie o ich dobro chodzi. Chodzi o to, żeby siać zamęt, zamieszanie i destabilizować Polskę i Unię Europejską - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA uchodźcy służby specjalne wojsko Wojsko Polskie Polskie Radio 24 Piotr Wawrzyk Donald Tusk służby i bezpieczeństwo

Wawrzyk: Tusk zawsze ma takie stanowisko w kwestii migrantów, jakie ma w danym momencie Bruksela

- Przewodniczący Platformy jeszcze kilka tygodni temu wyrażał się zupełnie odwrotnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych o słowach jakie padły w opublikowanym przez Donalda Tuska nagraniu, dotyczącym sytuacji na granicy z Białorusią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA uchodźcy społeczeństwo służby specjalne wojsko Wojsko Polskie Polskie Radio 24 Piotr Wawrzyk Donald Tusk

POLSKI ŁAD Wawrzyk o założeniach podatkowych Polskiego Ładu: spowodują znaczące zwiększenie realnych dochodów Polaków

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk powiedział, że podwyższenie kwoty wolnej od podatku i podniesienie progów podatkowych spowoduje znaczące zwiększenie realnych dochodów Polaków. Takie między innymi propozycje zawarte są w przedstawionym wczoraj projekcie ustawy podatkowej związanej z Polskim Ładem.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład pieniądze podatki Piotr Wawrzyk gospodarka polska POLSKA polityka

"To zwykła, niska zemsta". Zarembiuk o uchodźcach sprowadzanych przez Białoruś

- Mszcząc się na Zachodzie i Unii Europejskiej, Białoruś przysyła na granice z Polską i Litwą uchodźców m.in. z Iraku i krajów afrykańskich. Najpierw wysyła po nich samoloty, zarabia na tym pieniądze, później uchodźcy proszą o azyl w Polsce i na Litwie. To państwowe piractwo - mówił w Polskim Radiu 24 Aliaksandr Zarembiuk (fundacja "Białoruski Dom").
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Aleksander Łukaszenka Europa Polskie Radio 24 Rosja Unia Europejska Piotr Wawrzyk Antoni Trzmiel Litwa

"Nie jest tamą do dochodzenia roszczeń, zamyka drogę przestępcom". Wiceszef MSZ o nowelizacji k.p.a.

 - Ustawą, i tak to przekazujemy stronie izraelskiej, zamykamy drogę do działania przestępców. Nie chcemy zamykać i nie zamykamy drogi do dochodzenia roszczeń osobom do tego uprawnionym - powiedział prof. Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych. W czwartek Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego. Zdaniem części ekspertów przyjęcie zmian zamknie drogę ocalonym z Holokaustu do dochodzenia roszczeń. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wawrzyk ŚWIAT Izrael Holokaust II wojna światowa zbrodnie wojenne

"Łukaszenka zaczyna się robić dla Rosji kłopotem". Tesławski o zatrzymaniu samolotu w Mińsku

- Ciężko jest być, jako prezydent Rosji globalnym liderem, rozmawiać z innymi i jednocześnie mieć pod swoim bokiem prezydenta, który potrafi posadzić cywilny samolot przelatujący przez przestrzeń powietrzną jego kraju - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski, redaktor naczelny portalu nawchodzie.eu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Aleksander Łukaszenka Europa Polskie Radio 24 Rosja Unia Europejska Tadeusz Płużański Piotr Wawrzyk

"Odrzućcie preambułę". Senat debatuje nad ustawą ws. zasobów własnych UE

- Jeżeli mienicie się państwo obrońcami konstytucji, to odrzućcie tę preambułę - zaapelował w Senacie wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Izba debatuje nad ustawą dotyczącą ratyfikacji decyzji o zwiększaniu zasobów własnych UE. Senatorowie PiS wnioskują o uchwalenie jej bez poprawek, senacka większość, którą tworzą KO, Lewica i PSL chcą dodać do niej preambułę.  
Zobacz więcej na temat:  Senat fundusze unijne Waldemar Buda Piotr Wawrzyk POLSKA

TSUE nakazało natychmiastowe wstrzymanie wydobycia węgla w kopalni Turów

Europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki za skandaliczną uznał decyzję Trybunału Sprawiedliwości UE o natychmiastowym wstrzymaniu wydobycia węgla w kopalni Turów. "TSUE kolejny raz samozwańczo zabrał sobie polskie uprawnienia. Za chwile się okaże, że Polacy w ogóle nie mogą się rządzić we własnym kraju" - napisał na swoim profilu społecznościowym. Do sprawy odniósł się również wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk. 
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Piotr Wawrzyk Patryk Jaki węgiel Unia Europejska

Narasta konflikt izraelsko-palestyński. Wiceszef MSZ: wzywamy obie strony do deeskalacji

Kolejny grad rakiet spadł po południu na miasta w południowym Izraelu. Była to odpowiedź palestyńskiego Hamasu na wcześniejsze izraelskie naloty na Strefę Gazy. Rośnie liczba ofiar konfliktu po obu stronach, a dotychczasowe mediacje się nie powiodły.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Izrael Azja konflikty międzynarodowe konflikt w Strefie Gazy Ministerstwo Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk Autonomia Palestyńska Strefa Gazy

"Nie do zaakceptowania". Senator PO o kandydaturze Bartłomieja Wróblewskiego na RPO

- Prawo i Sprawiedliwość raczej gra na zwłokę. Nie liczy na to, że jego kandydat zdobędzie akceptację Senatu, prowokuje i próbuje dociągnąć do terminu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego dalszego trwania Adama Bodnara na tym stanowisku - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Zdrojewski, senator Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Rzecznik Praw Obywatelskich Prawo i Sprawiedliwość Adam Bodnar Piotr Wawrzyk Eliza Olczyk Bogdan Zdrojewski koalicja obywatelska

RPO pyta o Polaka więzionego w Rosji. MSZ: sprawę traktujemy priorytetowo

Sprawa Polaka, który w rosyjskiej kolonii karnej odbywa karę za szpiegostwo, od początku jest traktowana przez konsula w Moskwie priorytetowo. Konsul udziela osadzonemu wszelkiej możliwej pomocy - napisał polski MSZ w odpowiedzi dla Rzecznika Praw Obywatelskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka dyplomacja Polityka zagraniczna Polski MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych RPO Adam Bodnar Piotr Wawrzyk Rzecznik Praw Obywatelskich Rosja kolonia karna

"Opozycja zablokowała znakomitego kandydata". Anna Kwiecień o wyborze RPO

- To wygodna sytuacja dla opozycji, która zablokowała znakomitego kandydata na rzecznika, jakim był Piotr Wawrzyk, osobę niezwykle umiarkowaną i merytoryczną. Urzędujący rzecznik mimo pozornej apolityczności jest tak naprawdę dodatkowym parlamentarzystą opozycji. Opozycja robi wszystko, by jak najdłużej był na stanowisku - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień (PiS). W audycji wzięła również udział Bożena Żelazowska (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Rzecznik Praw Obywatelskich Dorota Kania Polskie Stronnictwo Ludowe Prawo i Sprawiedliwość Adam Bodnar Piotr Wawrzyk