X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Łodej

"Droga do Niepodległej". Najważniejsze momenty zmagań o wolną Polskę

103 lata temu, 11 listopada 1918 roku, Polska odzyskała niepodległość, powracając po 123 latach zaborów na mapę Europy. Jakie wydarzenia doprowadziły do tej upragnionej przez Polaków chwili? Jak wyglądała ono z perspektywy trzech zaborów? Między godz. 7.00 a 18.00, po każdym serwisie, opowiadali o tym w Trójce prof. Tomasz Gajownik i Piotr Łodej.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Łodej Tomasz Gajownik 11 listopada odzyskanie niepodległości społeczeństwo

W Lublinie jedzenie z restauracji dostarcza… robot

W centrum Lublina od kilku dni można spotkać Kasię i Mateusza – dwa roboty, które dowożą do klientów jedzenie z restauracji. Do tej pory udało im się dostarczyć dziesięć posiłków. Póki co, urządzenia są sterowane przez ludzi, ale celem ich twórców jest stworzenie całej armii urządzeń, które zastąpią "tradycyjnych" dostawców.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Łodej Tomasz Spicyn technologie jedzenie restauracja dostawa Lublin robotyka STYL ŻYCIA

Fortepian koncertowy jest jak samochód wyścigowy

Trwa XVIII Konkurs Chopinowski. Okazuje się, że równie ważne jak przygotowanie pianisty, jest instrument, na którym gra. Jego wybór może zadecydować o tym, czy uczestnik przejdzie do kolejnego etapu. Dlatego ma to ogromne znaczenie, jednak czas jest mocno ograniczony. Kwestie instrumentów postanowił zgłębić Trójkowy reporter.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Festiwal Chopinowski Warszawa fortepian Paweł Turski Piotr Łodej Trójka

Awaria platform społecznościowych. Czy potrafimy bez nich funkcjonować?

Kilka godzin bez dostępu do mediów społecznościowych sprawiło, że świat wielu miłośników popularnych platform stanął na głowie. Ogólnoświatowa awaria uniemożliwiła korzystanie z serwisów takich jak Facebook, Instagram czy WhatsApp. Jak takie zdarzenia wpływają na funkcjonowanie społeczeństwa? Czy odbijają się na prowadzonych biznesach?
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA technologie media społecznościowe Martyna Masztalerz Piotr Łodej

Morze Bałtyckie: niezwykłe, brudne, urokliwe i niebezpieczne

Bałtyk jest w kiepskiej kondycji, ale co roku przyciąga setki tysięcy turystów: miłośników plaż (podobno nigdzie nie ma takiego piasku jak tutaj), kąpieli morskich i różnych form żeglarstwa. W Światowym Dniu Morza naszym słonym i – niestety – mocno zanieczyszczonym akwenem zajął się Trójkowy reporter.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Bałtyk zanieczyszczenie ryby ekologia Przemysław Cięgotura Piotr Łodej Trójka

Gdzie naukowcy spotykają się z biznesem i samorządami

W Toruniu już po raz piaty trwa trzydniowe Forum Inteligentnego Rozwoju. Od samego początku istnienia forum wiodącym tematem są wyzwania innowatorów związane z transferem wiedzy z sektora nauki do biznesu oraz z pomyślnym wprowadzeniem na rynek nowych lub ulepszonych usług i produktów. Pomysłodawcy i organizatorzy skupiają uwagę nie tylko na projektach wdrożeniach, ale także na badaniach podstawowych, bez których innowacje nie powstaną – właśnie takie projekty szczególnie promują, aby zwiększyć szansę na wykorzystanie tych badań w przyszłości w praktyce gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Toruń konferencja wykład nowoczesne technologie NAUKA samorząd biznes Piotr Łodej Trójka

Pomiary laserowe udoskonalone dzięki naukowcom z Wrocławia

Nowy sposób laserowego mierzenia odległości, dzięki któremu dokładniejsze będą obserwacje topniejących lodowców oraz zmian poziomu wód oceanicznych, proponują naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Na czym ta metoda polega i czemu służą pomiary laserowe? W "Trójce do Trzeciej" wyjaśnił to prof. Krzysztof Sośnica z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Łodej NAUKA technologie Wrocław Ziemia księżyc satelita kosmos