X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Głowacki

Wzruszające wspomnienia córki "Teddy'ego" Pietrzykowskiego

Żołnierz Wojska Polskiego, jeden z pierwszych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Tadeusz "Teddy" Pietrzykowski na kartach historii zapisał się nie tylko jako bohater, który uniknął zagłady, ale także jako wybitny pięściarz. - Był człowiekiem wielkiej odwagi, a to była wspaniała postawa w tamtych momentach - mówiła w radiowej Jedynce Eleonora Szafran, córka legendarnego pięściarza, autorka książki "Mistrz. Tadeusz "Teddy" Pietrzykowski". 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raducha kino Piotr Głowacki literatura historia Polski

Agencja Muzyczna Polskiego Radia wydawcą ścieżki dźwiękowej do filmu "Mistrz"

Dziś – w tym samym dniu, co premiera filmu "Mistrz" w reżyserii Macieja Barczewskiego – do serwisów streamingowych trafiła ścieżka dźwiękowa do tego obrazu, którą skomponował Bartosz Chajdecki. Film "Mistrz" przedstawia historię legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy’ego" Pietrzykowskiego. W roli głównej występuje Piotr Głowacki.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Piotr Głowacki Tadeusz Pietrzykowski

"Boks uratował mu życie". Historia Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego

- To, co było w Auschwitz najgorsze, to być tylko numerem. Tadeusz Pietrzykowski zaryzykował, ale walka mu się opłaciła. Stał się rozpoznawalny i z więźnia o numerze 77 stał się bokserem. To już nie był anonimowy więzień, tylko bokser, "Teddy" - mówiła w Dwójce Renata Koszyk, kuratorka wystawy "Sport i sportowcy w KL Auschwitz".
Zobacz więcej na temat:  Piotr Głowacki kino Dwójka boks Beata Kwiatkowska Auschwitz Sporty walki film polski

Petycja "Nie traćmy czasu". Piotr Głowacki: szukamy rozwiązań globalnych

- Od października trwa dyskusja Światowej Organizacji Handlu na temat uwolnienia szczepionek. Musimy umówić się z właścicielami firm farmaceutycznych, by oddali czasowo i odpłatnie swoje prawa oraz know how. Wtedy moglibyśmy sami produkować szczepionkę dla całego świata. Bo dopóki wszyscy nie będą zaszczepieni, nikt nie będzie bezpieczny - mówił w Dwójce Piotr Głowacki - aktor i jeden z sygnatariuszy petycji "Nie traćmy czasu".
Zobacz więcej na temat:  Piotr Głowacki COVID-19 szczepienia Dwójka Paweł Siwek

Film "Mistrz". Piotr Głowacki: sport zawieszał prawa obozu

- W obozach powstał przemysł sportowy. W dzień wolny od pracy były organizowane gry, które miały przynosić rozrywkę esesmanom, ale też przez samych więźniów były traktowane jako chwila normalności, w której nagle zaczynały działać prawa sportu i mógł stanąć naprzeciwko siebie Polak-więzień i esesman - opowiadał odtwórca głównej roli w filmie o legendarnym pięściarzu Tadeuszu Pietrzykowskim.
Zobacz więcej na temat:  kino Beata Kwiatkowska Piotr Głowacki boks FILM