more_horiz
PR24 Portal
Section05
Pekin

TYLKO U NAS Chińczycy w Europie ruszyli "z produkcją" skoczków

Chiny to duży, gęsto zaludniony i żądny sukcesów na każdym polu – gospodarczym, kulturalnym czy sportowym - kraj. Przy okazji zbliżającej się kolejnej, wielkiej imprezy sportowej, którą zorganizują Chińczycy - zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku - stwierdzono zapotrzebowanie na skoczków narciarskich i postanowiono ich "stworzyć".   
Zobacz więcej na temat:  Pekin Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT TYLKO U NAS opinie

Adam Bielan: Rosja może rozstrzygnąć, kto zwycięży w starciu chińsko-amerykańskim

– Mamy do czynienia z dużym napięciem w stosunkach amerykańsko-chińskich. Zwiększa je również wojna handlowa, którą Donald Trump wytoczył Chińczykom – powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan. W magazynie „Świat 24”, w kontekście defilady z okazji Święta Wojska Polskiego, rozmowa o możliwościach militarnych najważniejszych graczy na geopolitycznej mapie świata oraz ich wzajemnych relacjach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ameryka Chiny Rosja POLSKA konflikty międzynarodowe Waszyngton Moskwa Pekin polityka zagraniczna USA

Amerykańsko-chiński spór handlowy

Prezydent USA Donald Trump zagroził nałożeniem cła na chińskie towary warte nawet 500 mld dol. rocznie. To oznaczałoby cios w prawie cały chiński eksport do USA – pisze Polska Agencja Prasowa. Pekin nie pozostaje dłużny. W piątek chiński resort finansów wyraził gotowość wprowadzenia karnych taryf, obejmujących amerykański eksport do Państwa Środka o wartości ponad 60 mld dol. rocznie. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sajewicz, korespondent Polskiego Radia w Pekinie.
Zobacz więcej na temat:  Ameryka Północna Chiny Pekin Donald Trump