more_horiz
PR24 Portal
Section05
Paweł Szefernaker

Paweł Szefernaker: PO chce cofnąć wszystko, co zrobiło PiS

- Rafał Trzaskowski mówi, że uchwała o bonifikacie przed wyborami była błędem rozdawnictwa. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że ci, którzy aspirują do przejęcia władzy kłamią, by po wyborach wrócić do tego, co było przed 2015 rokiem - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Paweł Szefernaker.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Szefernaker Warszawa użytkowanie wieczyste Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska polityka użytkowanie wieczyste - bonifikaty

Cyberbezpieczeństwo. Eksperci dyskutują w Krakowie

W Krakowie trwa III Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC. Eksperci z całego świata dyskutują pod Wawelem o wyzwaniach i zagrożeniach związanych z rozwojem cyfrowego świata. Gościem Polskiego Radia 24 był Kamil Gapiński z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Obrady frum relacjonował też reporer IAR Karol Surówka. 
Zobacz więcej na temat:  cyberprzestępczość internet bezpieczeństwo w sieci Kraków Beata Szydło Paweł Szefernaker

„Nie ma dziś tematu rekonstrukcji rządu”

- Od pierwszego dnia pracy gabinetu Beaty Szydło mowa o wymianie ministrów – ale rząd pracuje, a Polacy korzystnie odczuwają decyzje rady ministrów w swoich kieszeniach. Wszyscy, którzy spekulują o rekonstrukcji rządu, źle życzą temu rządowi – powiedział w audycji Rozmowa PR24 Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Szefernaker rząd Beaty Szydło rekonstrukcja rządu

„Potrzebny rządowy program, który wspomoże emerytów”

Raz w roku emerytom mają być wypłacane świadczenia w ramach rządowego programu, określanego mianem „500 Plus dla emerytów”. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska mówiła, że jednorazowy dodatek będzie dotyczył grup, które pobierają niewysokie świadczenia emerytalne i zostanie wprowadzony w 2018 lub 2019 roku. Między innymi o tzm planowanym świadczeniu mówił w audycji 24 Pytania Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Szefernaker Andrzej Duda repatriacje emerytura PiS POLSKA

"Nie można prowadzić polityki, opierając się o sondaże"

- My mieliśmy przez parę lat takich premierów, poprzednią władzę, która opierała się o sondaże. Patrzyli, co w poniedziałek Polaków dotknęło i przez cały tydzień o tym opowiadali. Nic z tego nie wynikało i nie miało nic wspólnego z dobrem państwa i wiemy, jak te rządy po 8 latach się skończyły - mówił na antenie radiowej Jedynki Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Szefernaker sondaż Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska

"Donald Tusk nie zablokuje Europy dwóch prędkości"

 - Donald Tusk, jako przewodniczący Rady Europejskiej, zajmuje się problemami wąskiej grupy elit brukselskich, problemami liberalnych demokracji. My zajmujemy się realnymi problemami Polaków i Europejczyków – powiedział w programie 24 Pytania minister w Kancelarii Premiera Rady Ministrów Paweł Szefernaker.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Rada Europejska Jacek Saryusz-Wolski Piotr Wąż Unia Europejska Paweł Szefernaker PiS

Paweł Szefernaker o liście Tuska: niedyplomatyczny

- Bardzo często mówiono, że środowisko PiS ma problemy z polityką zagraniczną, gdy walczyło o pozycję Polski na świecie. Dziś widzimy bardzo niedyplomatyczne słowa Donalda Tuska choćby o polityce nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych – powiedział w Polskim Radiu 24 o liście szef Rady Europejskiej minister Paweł Szefernaker.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Szefernaker Unia Europejska Malta Donald Tusk grupa wyszehradzka Beata Szydło Prawo i Sprawiedliwość Brexit imigranci w Europie