more_horiz
PR24 Portal
Section05
Paweł Lekki

Ekspert: daliśmy sygnał Rosji, jesteśmy silnym partnerem USA

- Pokazaliśmy, że jesteśmy państwem, które może szukać wyjaśniania pewnych problemów dyskusyjnych między USA a UE. Wzmacnia to naszą pozycję zarówno w NATO, jak i w UE. Jest tu cały kompleks problemów do rozwiązania. Polska może być bardzo istotnym graczem – stwierdził prof. Piotr Grochmalski, Instytut Studiów Strategicznych Akademii Sztuki Wojennej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Iran Paweł Lekki Adrian Bąk

Ekspert: mało prawdopodobne odsunięcie Theresy May od władzy

- W Wielkiej Brytanii mamy sytuację, w której schizofrenia brytyjskiej polityki będzie jeszcze bardziej widoczna. Dlatego, że będziemy mieli premier Theresę May, której polityki nie akceptuje ponad połowa posłów, a którą jej partia i partia koalicyjna chce utrzymać przy władzy - mówił w Jedynce wysłannik Polskiego Radia do Londynu Dariusz Rosiak z Redakcji Międzynarodowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Unia Europejska Brexit Theresa May Dariusz Rosiak Tomasz Sajewicz Ukraina Paweł Lekki

Zawieszony rząd w USA. Ekspert: celem Trumpa jest reelekcja

- Możliwa jest taka strategia, w której prezydent będzie mówił, że on nie może działać, ponieważ w nie otrzymuje środków na te działania, które były jego hasłami wyborczymi - powiedział na antenie Jedynki dr Marek Szopski z Uniwersytetu Warszawskiego. Trwa częściowe zawieszenie działalności rządu, które jest efektem nieprzyjęcia przez Kongres budżetu federalnego.
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Ameryka Donald Trump Stany Zjednoczone ŚWIAT Ukraina banderyzm Adrian Bąk Paweł Lekki