X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Paweł Lekki

Prof. Zajączkowski: Londyn musi się porozumieć z Paryżem i Berlinem

Brytyjski premier Boris Johnson, szukając w Unii Europejskiej przeciwwagi dla coraz bardziej nieprzyjaznej Londynowi Francji, planuje na początku przyszłego roku zorganizować szczyt z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej - poinformował "Sunday Express". Prof. Kamil Zajączkowski z UW zwraca uwagę, że biorąc pod uwagę potencjały polityczne, gospodarcze i wojskowe Londyn musi porozumieć się jednak z Paryżem i Londynem.
Zobacz więcej na temat:  Boris Johnson grupa wyszehradzka Wielka Brytania Paweł Lekki

"Zdecydowany skręt w prawo". Prof. Szymanowski o wynikach wyborów w Czechach

Opozycyjna koalicja SPOLU zwyciężyła w wyborach parlamentarnych w Czechach. Kto teraz będzie odpowiedzialny za tworzenie nowego rządu? - Myślę, że tutaj nic nadzwyczajnego nie zdarzy i na pewno będzie to prof. Petr Fiala, przywódca ODS i koalicji SPOLU - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Maciej Szymanowski, dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.
Zobacz więcej na temat:  polityka Paweł Lekki ŚWIAT Czechy Andrej Babisz

Adam Eberhard: UE ma jeszcze spory katalog działań wobec Białorusi

Parlament Europejski przegłosował rezolucję w sprawie Białorusi, w której wzywa do ukarania Alaksandra Łukaszenki i wprowadzenia sankcji wobec jego reżimu. Jest też wezwanie do solidarności krajów europejskich wobec ataków hybrydowych na Polskę oraz apel o uwolnienie Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta. - Kolejne sankcje są chyba przesądzone - mówi Adam Eberhard z OSW.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Parlament Europejski sankcje Unii Europejskiej sankcje Andrzej Talaga Paweł Lekki

Dr Wasilewski: ostatni rok to moment rozprężenia w relacjach Turcji z USA i UE

W Warszawie doszło do spotkania szefów dyplomacji Polski i Turcji. - Najprawdopodobniej powstał pomysł, żeby oddziaływać na Turcję w taki sposób, aby np. nie blokowała istotnych inicjatyw dla Polski na forum Sojuszu Północnoatlantyckiego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Karol Wasilewski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  polityka Paweł Lekki ŚWIAT Unia Europejska Turcja Stany Zjednoczone

Ekspert o zbliżającym się szczycie państw UE i Bałkanów

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen kończy, rozpoczętą we wtorek (28 września), podróż do sześciu krajów bałkańskich, która ma pokazać zaangażowanie władz wykonawczych Unii Europejskiej w regionie. - Dzisiaj Europa boryka się z własnymi trudnościami. Szereg krajów ma różnego rodzaju obiekcje, co do bułgarskiego "cichego veta" - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Spasimir Domaradzki z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  polityka Paweł Lekki ŚWIAT Ursula von der Leyen Bałkany Unia Europejska Macedonia Północna Serbia Francja Emmanuel Macron

Orlen wchodzi na rynek automatów paczkowych. "Są hitem w naszym kraju"

PKN Orlen uruchomił własną sieć skrytek na paczki. Na terenie kraju działa już 200 automatów paczkowych, a w przyszłym roku ich liczba wzrośnie do 2000. - Paczkomaty są niewątpliwie hitem w Polsce, więc mając placówki RUCH-u czy stacje paliw, grzechem byłoby nie rzucić konkurencji rękawicy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki Tomasz Matusiak Orlen Daniel Obajtek

Ekspert OSW: Scholz to polityk, który nie ma wiele wspólnego z Europą Środkowo-Wschodnią

Europa zastanawia się, kto zostanie kanclerzem Niemiec i jak zmieni się polityka Berlina. Wiele wskazuje na to, że niemieckim rządem pokieruje lider socjaldemokratów. - Scholz jest politykiem, który z naszym regionem nie ma wiele wspólnego. Jest bliższy Francji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Michał Kędzierski z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  polityka Paweł Lekki Więcej świata ŚWIAT Angela Merkel Niemcy wybory w Niemczech

Wybuch wulkanu na Wyspach Kanaryjskich. Zagrożenie czy atrakcja turystyczna?

Wulkan Cumbre Vieja, znajdujący się na Wyspach Kanaryjskich, ostatni raz tryskał lawą w 1971 roku, zaś kilka dni temu obudził się ponownie. Jego wybuch wywołał w Hiszpanii dyskusję, czy wulkan jest śmiertelnym zagrożeniem, czy jednak atrakcją turystyczną. Wszystko zaczęło się od słów hiszpańskiej minister turystyki Reyes Maroto, która mówiła o niezwykłym spektaklu.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki Więcej świata ŚWIAT Hiszpania Wyspy Kanaryjskie wulkan Michał Strzałkowski

"Ma swoją wartość". Guzy o spotkaniu światowych przywódców na obradach ONZ

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. - Z punktu widzenia politycznego jest to najszersza możliwa platforma, gdzie mogą spotkać się przywódcy praktycznie wszystkich państw - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej.
Zobacz więcej na temat:  polityka Paweł Lekki Więcej świata ŚWIAT ONZ Andrzej Duda Joe Biden USA Jarosław Guzy

"Bardzo trudna współpraca". Prof. Madajczyk o Trójkącie Weimarskim

W Weimarze doszło do spotkania szefów dyplomacji Polski, Niemiec i Francji. - Prób ożywienia zamierającego dość często Trójkąta Weimarskiego było już wiele - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Piotr Madajczyk z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Jakie deklaracje padły podczas rozmów ministrów spraw zagranicznych?
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Francja polityka Paweł Lekki Więcej świata Trójkąt Weimarski Zbigniew Rau