X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Paweł Jabłoński

Negocjacje w sprawie Turowa zostaną wznowione. Wiceszef MSZ podał termin

W Pradze zakończyła się kolejna runda polsko-czeskich negocjacji w sprawie kopalni Turów. Było to pierwsze spotkanie delegacji obu państw od momentu nałożenia przez TSUE kar na Polskę w związku z niezaprzestaniem wydobycia w kopalni. Strony sporu nie osiągnęły porozumienia i zadeklarowały, że wrócą do rozmów w przyszłym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  Czechy Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Negocjacje ws. Turowa będą kontynuowane. Wiceszef MSZ podał termin

W Pradze zakończyła się kolejna runda polsko-czeskich negocjacji w sprawie kopalni Turów. Było to pierwsze spotkanie delegacji obu państw od momentu nałożenia przez TSUE kar na Polskę w związku z niezaprzestaniem wydobycia w kopalni. Strony sporu nie osiągnęły porozumienia i zadeklarowały, że wrócą do rozmów w przyszłym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Jabłoński polityka Czechy POLSKA ŚWIAT Praga

"Trzeba położyć kres podwójnym standardom i dyskryminacji". Wiceszef MSZ o Unii Europejskiej

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w opublikowanym we wtorek wywiadzie dla węgierskiego dziennika "Magyar Hirlap" podkreślił, że wobec krajów konserwatywnych stosowane są w UE podwójne standardy. - Tak jest na przykład z Funduszem Odbudowy. To może zdezintegrować Unię. Trzeba położyć kres podwójnym standardom i dyskryminacji - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska POLSKA polityka Paweł Jabłoński Polska w Unii Europejskiej Węgry ŚWIAT

Konferencja GenFree: Inicjatywa Trójmorza za 30 lat

W Warszawie odbywa się dwudniowa, międzynarodowa konferencja „GenFree: Three Seas Generation Freedom” poświęcona perspektywom rozwoju regionu Trójmorza na przestrzeni nadchodzących kilkudziesięciu lat. W wydarzeniu biorą udział wybitni naukowcy, politycy, dyplomaci, przedstawiciele świata biznesu oraz uznani dziennikarze reprezentujący niemal wszystkie kraje zrzeszone w Inicjatywie Trójmorza.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Trójmorze debata dyplomacja Paweł Jabłoński

Wiceszef MSZ: silna obecność Polski w UE jest dla nas rzeczą absolutnie kluczową

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński uważa, że w UE stosowane są "podwójne standardy" dla różnych krajów. Zastrzegł jednak, że z polskiego punktu widzenia silna obecność w UE jest rzeczą absolutnie kluczową. W jego opinii dostaniemy pieniądze w ramach KPO, choć potrwa to "jeszcze chwilę".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Jabłoński MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych polityka Europa Unia Europejska

Paweł Jabłoński na spotkaniu ONZ: przejęcie Afganistanu przez talibów było geopolitycznym trzęsieniem ziemi

Jak poinformowało MSZ, podniesienie świadomości społeczności międzynarodowej co do sytuacji humanitarnej i pilnych potrzeb ludności w Afganistanie było jednym z celów spotkania zorganizowanego na zaproszenie sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa, w którym udział wziął wiceszef resortu Paweł Jabłoński. Wydarzenie odbyło się w formie hybrydowej w siedzibie ONZ w Genewie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT MSZ Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych ONZ Europa społeczeństwo pomoc Afganistan agresja na Afganistan Genewa talibowie

KARPACZ 2021 "Dobry interes dla obu stron". Wiceszef MSZ o wsparciu przez Niemcy Inicjatywy Trójmorza

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński jest pewien, że niezależnie od wyniku wyborczego nowy niemiecki rząd będzie kontynuował wsparcie dla Inicjatywy Trójmorza. Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu wiceminister spraw zagranicznych podsumował 5 lat współpracy państw leżących między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 MSZ Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych Trójmorze Niemcy Berlin Ukraina Mołdawia polityka USA Ameryka Europa Stany Zjednoczone ekonomia Adriatyk Bałtyk Morze Czarne

Paweł Jabłoński: jeżeli postawa Izraela się nie zmieni, to będziemy musieli reagować symetrycznie

- Chcemy dbać o to, żeby Polska miała dobre relacje ze wszystkimi państwami na Bliskim Wschodzie. Ale nie możemy godzić się na tego rodzaju traktowanie, tego rodzaju oskarżenia - powiedział wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, pytany o stosunki Polski z Izraelem w kontekście nowelizacji k.p.a.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Izrael Ministerstwo Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński

"Łukaszenka przegra, bo UE wyciągnęła wnioski z kryzysu migracyjnego". Wiceszef MSZ o sytuacji na granicy

- Cel Aleksandra Łukaszenki, w najprostszych słowach, to dążenie do destabilizacji UE, w szczególności tych krajów, które postrzega jako swoich wrogów, czyli przede wszystkim Polski i Litwy - mówi w "Polska Times" wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś granica Unia Europejska Aleksander Łukaszenka Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych migracja

"To nie tylko nieodpowiedzialność, ale także przestępstwo". Wiceszef MSZ skieruje do prokuratury wniosek dot. "GW"

- Tekst "Gazety Wyborczej" autorstwa Bartosza Kramka to nie tylko nieodpowiedzialność, przejaw wsparcia dla działań Łukaszenki, ale także przestępstwo; jeszcze w środę złożę zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie - poinformował na Twitterze wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna Białoruś granica obcokrajowcy imigranci w Europie imigracja Gazeta Wyborcza służby i bezpieczeństwo Komisja Europejska MSZ Paweł Jabłoński

Wiceszef MSZ: nie zostawiamy sojuszników w potrzebie

- Realizujemy to, o czym mówiliśmy od początku - nie zostawiamy naszych sojuszników w potrzebie - mówił wiceszef Paweł Jabłoński w TVP Info. Paweł Jabłoński skomentował także aktualną sytuację na granicy z Białorusią. -Powtarzanie kłamstw jest realizacją tego, co zaplanował Łukaszenka - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Jabłoński MSZ polityka Polityka zagraniczna Polski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Bliski Wschód Białoruś Aleksander Łukaszenka talibowie pomoc NATO wojsko Mateusz Morawiecki

Wiceszef MSZ o warunkach rozmów z Izraelem: konieczna jest zmiana decyzji o popsuciu stosunków z Polską

- Jesteśmy gotowi, żeby rozmawiać z Izraelem, ale do tego niezbędna jest zmiana decyzji politycznej, która najwyraźniej została podjęta w tym kraju, żeby zepsuć stosunki z Polską - mówił w piątek wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, komentując reakcję Izraela na nowelizację polskiego Kpa.
Zobacz więcej na temat:  Izrael dyplomacja Polityka zagraniczna Polski historia Polski MSZ Paweł Jabłoński POLSKA polityka