X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Paweł Buszko

Represje wobec tatarskiego działacza na Krymie. Rosjanie oskarżają go o rzekomą dywersję, mógł być poddawany torturom

Okupacyjne rosyjskie władze na Krymie zastosowały areszt wobec jednego z liderów tamtejszej społeczności tatarskiej. Wiceszef krymskotatarskiego medżlisu, czyli tradycyjnego tatarskiego samorządu, Nariman Dżelal, został zatrzymany w sobotę. Rosjanie zarzucają mu działania dywersyjne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Krym Rosja Ukraina Europa sąd areszt Tatarzy Kijów Paweł Buszko

Marsz sprzeciwu wobec reżimu Łukaszenki. Białorusini chcą uwolnienia więźniów politycznych

Na Białorusi kolejna niedziela pod znakiem protestów. Białorusini wyjdą na ulice miast, aby wyrazić swój sprzeciw wobec sfałszowanych sierpniowych wyborów prezydenckich i brutalności reżimu Alaksandra Łukaszenki. Dzisiejsze marsze odbędą się pod hasłem wyzwolenia więźniów politycznych. W niedzielnych marszach w białoruskiej stolicy uczestniczy zazwyczaj około 100 tys. osób.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Europa protest demonstracje Aleksander Łukaszenka Paweł Buszko ŚWIAT

"Ukraińcy domagają się gloryfikacji zbrodniarzy"

- Strona ukraińska doskonale wie, dlaczego propozycja legalizacji pomników "wszystkie za wszystkie" jest niemożliwa do spełnienia. Ukraińcy domagają się na tych upamiętnieniach gloryfikacji osób i organizacji odpowiedzialnych za zbrodnie ludobójstwa na Polakach, my chcemy poszukiwać ofiar wojen i konfliktów na ziemiach ukraińskich - mówił na antenie radiowej Jedynki Bartosz Cichocki, wiceminister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Buszko Ukraina Grzegorz Ślubowski UPA polityka historyczna

Katalonia straci autonomię? "To ostatnie godziny"

- Senatorowie są za kontynuowaniem ścieżki zawieszenia autonomii Katalonii. Do tego głosowania dojdzie jutro w samo południe. Z kolei Barcelona idzie swoją drogą. Przypuszczam, że w stronę ogłoszenia niepodległości - mówiła na antenie radiowej Jedynki korespondentka Polskiego Radia w Hiszpanii, Ewa Wysocka.  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ewa Wysocka Paweł Buszko Zbigniew Lewicki Hiszpania katalonia Ukraina zamach Paweł Lekki

Daleka droga Ukrainy do Unii Europejskiej

„Ukraina rozpoczyna nowy etap na drodze do Unii Europejskiej” – tak prezydent Ukrainy Petro Poroszenko skomentował wtorkowe ostateczne zatwierdzenie ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą i Unią Europejską. Na środę przewidziany jest szczyt UE – Ukraina. O tym, czego oczekują od niego Ukraińcy i władze Ukraińskie, mówili w audycji Świat w Powiększeniu korespondent Polskiego Radia w Kijowie Paweł Buszko i ekspert ds. wschodnich Grzegorz Gromadzki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Unia Europejska Petro Poroszenko Paweł Buszko Grzegorz Gromadzki NATO wizy Rosja

Eksplozja w ambasadzie USA w Kijowie. Incydent?

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Kijowie nie traktuje nocnej eksplozji ładunku wybuchowego na swoim terenie jako aktu terroru – głosi oświadczenie, które opublikowała placówka. W komunikacie ambasada potwierdziła, że po północy czasu lokalnego 8 czerwca na jej terenie "doszło do incydentu z wykorzystaniem niewielkiego ładunku wybuchowego", jednak podkreśliła, że w jego wyniku nie ucierpiał nikt z personelu, ani nie zostało uszkodzone ambasadzkie mienie. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Paweł Buszko, korespondent Polskiego Radia z Kijowa.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Kijów terroryzm Łuck USA Paweł Buszko

Separatyści ostrzelali ukraiński szpital. Są ofiary

Wspierani przez Rosję separatyści ostrzelali Krasnohoriwkę w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy. Pociski trafiły między innymi w budynek szpitala. W wyniku ataku ranni zostali cywile. Ogółem minionej doby bojówkarze dokonali w Donbasie kilkudziesięciu ostrzałów. O sytuacji na Ukrainie mówił korespondent Polskiego Radia w Kijowie, Paweł Buszko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Władimir Putin Rosja Ukraina Donbas Paweł Buszko Francja Emmanuel Macron wojna na Ukrainie

Ukraińcy będą mogli podróżować do Unii bez wiz

Europosłowie zdecydowaną większością głosów opowiedzieli się za zniesieniem wiz dla obywateli Ukrainy. Projekt przepisów został już uzgodniony z państwami członkowskimi. Ukraińcy mający paszporty biometryczne będą mogli pozostawać w Unii przez trzy miesiące w ciągu półrocza. Zezwolenie nie będzie jednak ich uprawniać do podjęcia pracy. Decyzję komentowali w Polskim Radiu 24 Paweł Buszko (korespondent Polskiego Radia w Kijowie) i Rafał Sadowski (Ośrodek Studiów Wschodnich).
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Unia Europejska wizy Paweł Buszko Rafał Sadowski

"Matkę deportował Stalin, mnie wyrzucił z Krymu Putin"

16 marca mijają trzy lata od nieuznawanego przez świat krymskiego referendum. Był to jeden z pretekstów do aneksji Krymu. Okupant, Rosja, robi wszystko, byśmy opuścili te ziemie - mówi w rozmowie z Pawłem Buszko jeden z liderów Tatarów Krymskich, Refat Czubarow, przewodniczący Medżlisu, czy parlamentu. Działa on teraz w podziemu.
Zobacz więcej na temat:  Tatarzy krymscy Krym ŚWIAT Paweł Buszko Grzegorz Ślubowski Jarosław Guzy Ukraina Rosja

"Poczynania Nadii Sawczenko są na rękę Rosji"

Nadia Sawczenko tworzy własny ruch społeczny. Ukraińska lotniczka, a obecnie deputowana do parlamentu Ukrainy zapowiada, że ruch może stać się zaczątkiem partii politycznej. O tym, czy Sawczenko postrzegana jest jako nadzieja na nowe polityczne otwarcie czy też jako rosyjski agent realizujący zalecenia płynące z Moskwy, mówił w programie Świat w Powiększeniu korespondent Polskiego Radia w Kijowie, Paweł Buszko.
Zobacz więcej na temat:  Nadia Sawczenko Ukraina Rosja Paweł Buszko

Ukraina: armia zakończyła ćwiczenia koło Krymu

Ukraińska armia zakończyła ćwiczenia nad Morzem Czarnym niedaleko Krymu. O manewrach mówili w audycji Świat W Powiększeniu korespondenci Polskiego Radia: Paweł Buszko (Kijów) i Maciej Jastrzębski (Moskwa) oraz dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.  
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Krym wojsko Władimir Putin Donald Trump Syria Unia Europejska Bogumił Husejnow Maciej Jastrzębski Paweł Buszko ćwiczenia wojskowe Agnieszka Bryc

"Przełom w relacjach polsko-ukraińskich jest potrzebny"

Bezpieczeństwo w regionie, wybory w Stanach Zjednoczonych, europejska perspektywa Ukrainy, energetyka i kwestie historyczne – o tym mają rozmawiać podczas piątkowego spotkania w Warszawie prezydent Andrzej Duda z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenko. O trudnych relacjach obu państw rozmawiali w Debacie Poranka Maciej Zaniewicz (eastbook.eu), dr Adam Lelonek (Centrum Badań Polska-Ukraina) i Paweł Buszko (korespondent Polskiego Radia w Kijowie).
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Krzysztof Grzybowski Paweł Buszko Krym Petro Poroszenko rząd Beaty Szydło wojsko Andrzej Duda USA energetyka wybory w USA

Trump prezydentem - nowe otwarcie dla Rosji

– Rosjanie politycznie grali na to, przeciwko czemu była Polska. Oni liczyli na nowe otwarcie i moment destabilizacji, w którym można coś ugrać. Natomiast kraje, które czują się zagrożone imperializmem rosyjskim, liczyły na stabilizację – mówił w audycji Spojrzenie na Wschód dr Paweł Kowal (Instytut Studiów Politycznych PAN). Gościem Marii Przełomiec był również dr Marcin Zaborowski (Center for European Policy Analysis).
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Rosja USA wybory prezydenckie w USA anteny wybory w USA Maciej Jastrzębski Paweł Buszko Ukraina Maria Przełomiec Paweł Kowal