X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Patryk Jaki

"Tak zachowują się typowi tyrani". Politycy o skazaniu na 18 lat łagrów męża Swiatłany Cichanouskiej

- Jest różnica światów między tym, do którego należy Polska, a  tym na wschodzie, gdzie jest strefa wpływów rosyjska - ocenił Patryk Jaki, odnosząc się do wyroku skazującego męża białoruskiej opozycjonistki Swiatłany Cichanouskiej. Gościem audycji w Programie 3 Polskiego Radia był również Bogusław Liberadzki.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz Bogusław Liberadzki Patryk Jaki Witold Waszczykowski Europejski Trybunał Sprawiedliwości reżim Aleksander Łukaszenka

Prof. Krasnodębski o sporze z UE dotyczącym praworządności: trzeba przejść do działań ofensywnych

- Ze strony Polski nie ma analizy czy prób analizy raportów dotyczących stanu praworządności w innych krajach (…) np. z raportu np. dotyczącego Niemiec nie dowiemy się o rzeczywistych  problemach praworządności w tym kraju - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Unia Europejska Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Patryk Jaki fundusze unijne polityka Zdzisław Krasnodębski Tadeusz Płużański

Patryk Jaki o tzw. mechanizmie warunkowości: pretekst, by odebrać Polsce środki UE

- Mamy do czynienia z nieformalnym rozpoczęciem procedury mechanizmu warunkowości, która - jak przypominam - miała nie być stosowana do czasu orzeczenia TSUE. To był wprawdzie tzw. gentlemen's agreement na poziomie politycznym, ale na gentlemanów nie ma co liczyć w polityce międzynarodowej - mówił w Polskim radiu 24 Patryk Jaki (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Unia Europejska Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Patryk Jaki fundusze unijne Michał Rachoń polityka

TYLKO U NAS Marsz Niepodległości. Jaki: było widać mobilizację w obronie Polski i wartości patriotycznych

- Na Marszu Niepodległości było czuć mobilizację w obronie Polski i wartości patriotycznych - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl europoseł Patryk Jaki. - To wydarzenie pokazało, że w naszym kraju dalej żyją ludzie odporni na demagogię i propagandę ośmieszania Polski - dodał polityk Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Jaki Marsz Niepodległości POLSKA Święto Niepodległości 2021 11 listopada społeczeństwo TYLKO U NAS

"Chcecie przywrócić te marionetki, które zgadzają się na wszystko". Mocne słowa Jakiego w PE

W europarlamencie trwa debata o praworządności w Polsce, którą zorganizowano w reakcji na niedawny wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący wyższości konstytucji nad prawem unijnym. - Chcecie przywrócić te marionetki, które zgadzają się na wszystko, co mówicie - powiedział Patryk Jaki, zwracając się do europosłów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski POLSKA polityka sądownictwo prawo debata Strasburg premier Patryk Jaki

"Niemcy mają najbardziej upolitycznione sądownictwo w Europie". Jaki o propozycji wytoczenia pozwu przed TSUE

Europoseł Patryk Jaki wyraził na Facebooku poparcie dla propozycji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, aby Polska wytoczyła przed TSUE proces Niemcom ws. niezawisłości sędziów. - To test (...) czy projekt europejski opiera się jeszcze na zasadzie równości i na traktatach, czy tylko na politycznej woli silniejszego - napisał Patryk Jaki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Trybunał Sprawiedliwości UE Trybunał Konstytucyjny Zbigniew Ziobro Patryk Jaki Unia Europejska Niemcy

"Urzędnicy unijni celowo łamią praworządność". Patryk Jaki o rezolucji PE ws. praw osób LGBTIQ

- Przyjęta we wtorek przez PE rezolucja ws. praw osób LGBTIQ, to kolejne, bezczelne łamanie prawa, traktatów i dobrego obyczaju. Rezolucja ingeruje w sprawy dotyczące m.in. prawa rodzinnego, które są wyłączną kompetencją państw członkowskich - powiedział europoseł PiS Patryk Jaki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patryk Jaki Parlament Europejski LGBT PiS Unia Europejska polityka Polska w Unii Europejskiej

Patryk Jaki: Polska już dawno powinna wystosować wniosek o reparacje od Niemiec

- Musimy sobie wszyscy zdać sprawę z tego, że to nie jest tylko historia. To nie tak, jak niektórzy mówią: zapomnijmy o przeszłości, myślmy tylko o przyszłości. Problem polega na tym, że nie możemy uczciwie rywalizować dziś z wieloma państwami, właśnie ze względu na to, co wydarzyło się w 1939 r. - mówił portalowi wPolityce.pl europoseł Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patryk Jaki polityka Niemcy II wojna światowa repatriacje reparacje wojenne historia Polski

"Tysiące ludzi może odetchnąć w spokoju". Politycy dziękują prezydentowi za podpis przy nowelizacji k.p.a.

Prezydent podpisał nowelizację k.p.a. Decyzji pogratulowali mu m.in. Patryk Jaki, Sebastian Kaleta i Jan Śpiewak. "Mieli nas za wariatów. Dzisiaj mamy ustawę", "Środowiska lokatorskie i walczące patologiami reprywatyzacji są na pewno dziś z Pana dumne" - napisali w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Andrzej Duda reprywatyzacja Patryk Jaki Jan Śpiewak ustawa

"Kto zdecydował, że władze komunistyczne zostały zainstalowane w Polsce?". Jaki odpowiada Blinkenowi

Sekretarz Stanu USA Antony Blinken odniósł się z "głębokim zaniepokojeniem" do procedowanych w Polsce ustaw nad nowelizacją ustawy medialnej oraz zmiany w Kodeksie postępowania administracyjnego. Jego wypowiedź skomentował Patryk Jaki: "Pamiętacie nagrodę, jaką otrzymała Polska za bycie najwierniejszym sojusznikiem USA i Anglii?" - zapytał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Patryk Jaki Mateusz Morawiecki Stany Zjednoczone Ameryka polityka polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski premier ustawa medialna

Patryk Jaki: grożąc Polsce, KE po raz kolejny przekracza swoje kompetencje

- Grożąc Polsce sankcjami finansowymi za ewentualne niewykonanie decyzji i wyroku TSUE dotyczących Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, KE po raz kolejny przekracza swoje kompetencje - uważa europoseł PiS Patryk Jaki. Zdaniem eurodeputowanego PO Andrzeja Halickiego, nierespektowanie postanowień TSUE to samowola i anarchia prawna.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT polityka Patryk Jaki Europa sąd Trybunał Sprawiedliwości UE

TSUE nakazało natychmiastowe wstrzymanie wydobycia węgla w kopalni Turów

Europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki za skandaliczną uznał decyzję Trybunału Sprawiedliwości UE o natychmiastowym wstrzymaniu wydobycia węgla w kopalni Turów. "TSUE kolejny raz samozwańczo zabrał sobie polskie uprawnienia. Za chwile się okaże, że Polacy w ogóle nie mogą się rządzić we własnym kraju" - napisał na swoim profilu społecznościowym. Do sprawy odniósł się również wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk. 
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Piotr Wawrzyk Patryk Jaki węgiel Unia Europejska

"Ten rurociąg jest niebezpiecznym narzędziem szantażu". Patryk Jaki krytykuje decyzję rządu USA dot. Nord Stream 2

Europoseł Patryk Jaki powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Der Spiegel", że forsowany przez Berlin i Moskwę projekt Nord Stream 2 jest narzędziem szantażu, obciążającym stosunki polsko-niemieckie. Polityk Zjednoczonej Prawicy wyraził rozczarowanie zachowaniem USA wobec spółki Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Niemcy USA Rosja Europa Patryk Jaki ŚWIAT energetyka

"Gdzie jest wartość osoby niepełnosprawnej, która się jeszcze nie urodziła?". Jaki pyta europosłów

- Praworządność to przede wszystkim działanie w granicach prawa i przestrzeganie go. Tak się składa, że nie macie prawa do zajmowania się kwestią aborcji, zdrowia w Polsce. [...] Mówicie o wartości zdrowia kobiety. Gdzie jest w takim razie wartość osoby niepełnosprawnej, która się jeszcze nie narodziła? - powiedział europoseł Patryk Jaki, w odpowiedzi na zarzuty części europosłów dot. aborcji w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski Unia Europejska Europa Patryk Jaki aborcja ŚWIAT