more_horiz
PR24 Portal
Section05
Państwo Islamskie

Szef MSZ w Waszyngtonie na spotkaniu koalicji przeciw ISIS

W Waszyngtonie spotykają się dziś członkowie globalnej koalicji przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu. Uczestnicy spotkania będą debatować nad tym, jak nie dopuścić do odrodzenia się tej organizacji w Syrii i Iraku. Polskę na konferencji będzie reprezentował minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Szef MSZ ma się spotkać m.in. z sekretarzem stanu Mikiem Pompeo.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Stany Zjednoczone ISIS Państwo Islamskie

USA zapewniają, że będą nadal walczyć z Państwem Islamskim

Stany Zjednoczone pod rządami prezydenta Trumpa pozostaną pewnym partnerem w regionie dla Egiptu i innych państw. Wzywamy każdy kraj, by podjął znaczące działania w celu zniszczenia terroryzmu i wykorzenienia jego ideologii -  oświadczył sekretarz stanu USA Mike Pompeo na wspólnej konferencji prasowej z egipskim ministrem spraw zagranicznych Samehem Hasanem Szukrim
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Bliski Wschód Państwo Islamskie

Armia USA opuszcza Syrię. Donald Trump: pokonaliśmy IS

Stany Zjednoczone rozpoczęły wycofywanie swoich oddziałów z Syrii - oświadczyła w środę rzecznika Białego Domu Sarah Sanders. Wcześniej prezydent USA Donald Trump ocenił, że Państwo Islamskie (IS) zostało pokonane w Syrii. Dodał, że ta organizacja terrorystyczna była "jedynym powodem" obecności wojskowej USA w tym kraju podczas jego prezydentury. 
Zobacz więcej na temat:  Państwo Islamskie USA Syria Donald Trump Ameryka Północna ŚWIAT