X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Orlen

"Nie ma dekarbonizacji bez digitalizacji". Nowe technologie pomogą w dojściu do neutralności emisyjnej

Globalna emisja gazów cieplarnianych z paliw kopalnych do 2030 roku może zostać zredukowana nawet o 15 procent dzięki zastosowaniu narzędzi cyfrowych - ocenia PKN ORLEN w najnowszym raporcie pod tytułem "Nie ma dekarbonizacji bez digitalizacji". Gdy uwzględni się dodatkowo efekty pośrednie, takie jak proekologiczne decyzje konsumentów lub zmianę modeli biznesowych przedsiębiorstw, to ten efekt redukcyjny może sięgnąć nawet 35%. Zdaniem autorów raportu zastosowanie nowoczesnych technologii może znacznie przyspieszyć proces transformacji energetycznej, od której przecież nie uciekniemy. Dlatego PKN ORLEN, który chce być neutralny emisyjnie do 2050 roku, już teraz zaczyna wdrażać nowoczesne rozwiązania w swoich zakładach.
Zobacz więcej na temat:  Orlen POLSKA GOSPODARKA energetyka cyfryzacja PKN Orlen cyfryzacja biznesu

NASZ WYWIAD Robert Kubica: błędem byłoby zapatrzenie się w F1

Robert Kubica zostaje w Alfa Romeo Racing Orlen na sezon 2022. Polak nadal będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego Formuły 1 w ekipie z Hinwil. - Podtrzymujemy obecność Polski w świecie motorsportu. Oczywiście z punktu widzenia sportowego dla mnie najważniejsze jest ściganie - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Robert Kubica. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport sporty motorowe Formuła 1 Robert Kubica alfa romeo PKN Orlen Orlen NASZ WYWIAD

Wodór paliwem przyszłości? W pierwszej kolejności skorzysta z niego transport

Polska sukcesywnie rozwija elektromobilność, a na horyzoncie rysuje się już perspektywa wykorzystania w transporcie i energetyce wodoru. W przyjętej na początku tego miesiąca "Polskiej Strategii Wodorowej" rząd założył, że do 2030 roku w naszym kraju powstaną minimum 32 stacje jego tankowania i bunkrowania, uruchomionych też zostanie co najmniej 5 dolin wodorowych. Pod koniec tej dekady po polskich drogach ma jeździć nawet tysiąc autobusów napędzanych wodorem. To, że w strategii wspomniano o autobusach, to nie przypadek, bo właśnie branża transportowa będzie głównym odbiorcą tego przyszłościowego surowca.
Zobacz więcej na temat:  energetyka wodór Orlen POLSKA GOSPODARKA środowisko

Orlen stawia na zieloną energetykę. Koncern chce być liderem transformacji w regionie

Orlen chce być liderem transformacji energetycznej w Polsce, ale też w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej - deklarował jego prezes Daniel Obajtek. Za słowami poszły czyny, bo w tej dekadzie koncern zamierza nie tylko silnie rozwijać energetykę odnawialną, ale też wpłynąć na poprawę jakości powietrza. Długofalowym celem jest dojście w 2050 roku do neutralności emisyjnej. Tylko w tej dekadzie Orlen na inwestycje w zrównoważony rozwój chce przeznaczyć kilkadziesiąt miliardów złotych.
Zobacz więcej na temat:  Orlen energetyka OZE POLSKA

Jazda na rezerwie – zagrożenie dla samochodu

Wielu kierowców odwiedzając stacje benzynowe, zostawia tam niewielkie, z góry ustalone kwoty. Jaki jest ich sekret? Jazda na rezerwie! Okazuje się, że ten zły nawyk może mieć bardzo bolesne konsekwencje dla ich samochodu.
Zobacz więcej na temat:  Orlen GOSPODARKA paliwa POLSKA PKN Orlen społeczeństwo tankowanie finanse Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców kierowca kierowcy motoryzacja samochody samochód warsztat warsztaty naprawa naprawa samochodu

Najcenniejsi prezesi polskich firm. "Parkiet": szef KGHM, a potem długo, długo nikt

Według najnowszego raportu firmy Martis Consulting "Wycena polskich menedżerów", wartość dziesięciu najcenniejszych prezesów jest zdecydowanie wyższa niż rok temu. "Najmocniej statystykę podbija jedna osoba: Marcin Chludziński z KGHM. Przypada na niego aż 1,85 mld zł" - czytamy w dzienniku gospodarczym "Parkiet".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma prezes wycena firmy KGHM Polska Miedź LPP Orlen biznes

1. ORLEN PARALYMPIC RUN ZA NAMI

10. października na wybrane przez siebie trasy w Polsce i na całym świecie wyruszyli biegacze. Cel był jeden – pokazać, że można osiągnąć wyznaczone przez siebie cele, niezależnie od stopnia sprawności. Taki właśnie był 1. Orlen Paralympic Run – bieg organizowany przez Polski Komitet Paraolimpijski udowodnił, że niemożliwe nie istnieje!
Zobacz więcej na temat:  SPORT paraolimpiada igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020 igrzyska Orlen PKN Orlen

"Musimy bardzo twardo prowadzić naszą politykę". Sasin o sytuacji energetycznej Polski

- Nie ugniemy się w sprawie Turowa. To byłaby katastrofalna sytuacja dla bezpieczeństwa energetycznego Polski i tym samym dla bezpieczeństwa Polaków. Mówimy tutaj o czterech milionach ludzi, którzy byliby w tej sytuacji pozbawieni dostępu do energii elektrycznej - mówił w audycji "W otwarte karty" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Małgorzata Raczyńska-Weinsberg GOSPODARKA Orlen PKN Orlen lotos