X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ordo Iuris

Norwegia narusza prawa rodziców. Znamy stanowisko Europejskiego Trybunału Prawa Człowieka

Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że Norwegia po raz kolejny naruszyła prawa rodziców. Sprawa dotyczyła kobiety, której odebrano córkę ze względu na m.in. częściowo błędnie zdiagnozowane problemy psychiczne. Dziecko przez cztery lata pozostawało w pieczy zastępczej, mimo późniejszej poprawy stanu zdrowia matki i wzrostu jej stopnia dojrzałości. W tej sprawie interweniował Instytut Ordo Iuris, który występował w postępowaniu jako tzw. przyjaciel sądu.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo zdrowie Ordo Iuris Europa ŚWIAT Norwegia Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu rodzicielstwo

Dr Tymoteusz Zych o mediach społecznościowych: to new government

- Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że dzisiaj sieci społecznościowe są najważniejszą platformą debaty publicznej. Na ten temat wypowiadał się nawet amerykański Sąd Najwyższy (...) jasno mówi, że o ile w przeszłości można było zacząć dyskusje, które z mediów ma największy wpływ na rzeczywistość i toczącą się debatę, czy to jest radio, prasa czy telewizja, to dzisiaj nie ma żadnych wątpliwości, że ta debata toczy się właśnie w największym stopniu w mediach społecznościowych - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Filip Memches media społecznościowe Ordo Iuris Facebook

Gender w unijnym prawie? Komisja Europejska szykuje kontrowersyjny dokument

Komisja Europejska nie ustaje w próbach wprowadzenia ideologii gender do unijnego prawa. Na wypadek niepowodzenia planu ratyfikacji kontrowersyjnej Konwencji stambulskiej, zapowiedziała podjęcie działań w celu przyjęcia nowego wiążącego prawa opierającego się na tych samych genderowych założeniach, co Konwencja. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ordo Iuris Komisja Europejska Unia Europejska konwencja stambulska Europa prawo

Życie Polaka w brytyjskim szpitalu zagrożone. Interwencja Ordo Iuris

Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris interweniuje w sprawie Polaka, który leży w śpiączce w brytyjskim szpitalu i może zostać odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Mężczyzna dwa miesiące temu przeszedł atak serca. Szpital chce wykorzystać organy pacjenta. Decyzję tę podtrzymał brytyjski sąd i już dziś może dojść do wstrzymania żywienia i nawadniania.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Europa Ordo Iuris eutanazja ŚWIAT

Jarosław Sachajko: powinniśmy wypowiedzieć konwencję stambulską

 - Konwencja stambulska niestety jest tak napisana, jak wiele aktów unijnych. Powiedzmy, że jest dziesięć regulacji, dziewięć z nich jest dobrych, a jedna jest zła. Czy powinniśmy to poprzeć? Czy jest coś takiego jak mniejsze zło? Czy w ogóle nie możemy tego poprzeć? - pytał w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko z Kukiz'15. Gościem programu był również poseł Tomasz Latos z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo Kukiz'15 Jarosław Sachajko Tomasz Latos Eliza Olczyk Ordo Iuris Sejm konwencja stambulska rodzina

Niejasne powiązania finansowe Sorosa. "Ma wpływy nawet w Europejskim Trybunale Praw Człowieka"

Należąca do George'a Sorosa organizacja Open Society Foundation i firma Microsoft Billa Gatesa są największymi prywatnymi darczyńcami Rady Europy - wynika z raportu, cytowanego przez Instytut Ordo Iuris. "Należąca do George'a Sorosa fundacja ma wpływy nawet w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu, gdzie zasiadają powiązani z nią sędziowie" - czytamy.
Zobacz więcej na temat:  george soros Rada Europy Unia Europejska Europa Ordo Iuris Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu ŚWIAT

"KE chce narzucić Polsce ideologiczne rozwiązania". Ordo Iuris odpowiada na strategię LGBT

"Przeciw dyskryminacji, przeciw ideologii. Odpowiedź Ordo Iuris na Strategię LGBT Komisji Europejskiej" to tytuł konferencji Instytutu Ordo Iuris, na której analizowano postulaty Komisji Europejskiej pod kątem ich skuteczności i zgodności z obowiązującym prawem. Według Instytutu to dokument, za pomocą którego unijny organ chce narzucić Polsce ideologiczne rozwiązania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ordo Iuris Komisja Europejska Unia Europejska LGBT społeczeństwo

"Próba obrażenia katolików". Poseł PiS o grafice z Matką Bożą w "Wysokich Obcasach"

- To tak naprawdę słaba próba podbicia jeszcze raz tego samego tematu, który przerabialiśmy jesienią, to też próba obrażenia katolików - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Paweł Lisiecki. Ordo Iuris zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie grafiki z Matką Bożą trzymającą w dłoni czarną parasolkę i mającą na twarzy czarną maseczkę z czerwoną błyskawicą. Rysunek autorstwa Marty Frej znalazł się w artykule promującym najnowszy numer "Wysokich Obcasów".
Zobacz więcej na temat:  Ordo Iuris Gazeta Wyborcza POLSKA Paweł Lisiecki społeczeństwo strajk kobiet

"Zawiera wiele nieprawdziwych twierdzeń". Ordo Iuris chce zaskarżyć rezolucję PE ws. aborcji w Polsce

Instytut Ordo Iuris zamierza zaskarżyć rezolucję Parlamentu Europejskiego, która "potępia" wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Jak mówi Polskiemu Radiu prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski, rezolucja zawiera wiele nieprawdziwych twierdzeń i niebezpiecznych ataków na polską praworządność, a w preambule odnosi się też do samego instytutu. Został on oskarżony o rzekomy "fundamentalizm" i "ścisłe związki z rządem".
Zobacz więcej na temat:  Ordo Iuris Europejski Trybunał Sprawiedliwości aborcja Unia Europejska Trybunał Konstytucyjny POLSKA