X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
OZE

Energia z wody, wiatru i słońca w jednym systemie. Ruszyła wirtualna elektrownia Tauronu

Tauron stworzył wirtualną elektrownię o potencjale 70 megawatów. Polega to na połączeniu swych rozproszonych, odnawialnych źródeł energii w system umożliwiający wspólne zarządzanie nimi. Będą do niej przyłączane kolejne źródła, instalacje i magazyny energii - także należące do partnerów zewnętrznych.
Zobacz więcej na temat:  Tauron Polska Energia GOSPODARKA OZE energia elektryczna energia odnawialna energia energetyka rynek

Eksperci: ochrona klimatu tak, ale nie za cenę marginalizacji europejskich gospodarek

Musimy odchodzić od węgla, choć obecny kryzys energetyczny w Europie skłania do refleksji nad tempem transformacji energetycznej. Pojawiają się analizy, że osiągnięcie neutralności klimatycznej w założonym przez UE czasie jest niemożliwe. Konieczne są też działania mające wspierać konkurencyjność gospodarek europejskich wobec tych, które nie stawiają sobie takich wymogów, co do ochrony klimatu - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej i Mariusz Adamiak, dyrektor Biura Strategii Rynkowych PKO BP.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA OZE inflacja gaz ziemny Gazprom pkb NBP Trybunał Sprawiedliwości UE

Orlen stawia na zieloną energetykę. Koncern chce być liderem transformacji w regionie

Orlen chce być liderem transformacji energetycznej w Polsce, ale też w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej - deklarował jego prezes Daniel Obajtek. Za słowami poszły czyny, bo w tej dekadzie koncern zamierza nie tylko silnie rozwijać energetykę odnawialną, ale też wpłynąć na poprawę jakości powietrza. Długofalowym celem jest dojście w 2050 roku do neutralności emisyjnej. Tylko w tej dekadzie Orlen na inwestycje w zrównoważony rozwój chce przeznaczyć kilkadziesiąt miliardów złotych.
Zobacz więcej na temat:  Orlen energetyka OZE POLSKA

Eksperci: przy obecnym kryzysie gazowym wszelkie pomysły zamykania kopalni Turów są nierealne

Teraz w sezonie grzewczych, przy problemach z dostawami gazu nie jest możliwe nawet rozważanie o zamknięciu kopalni Turów, niezależnie od efektu dzisiejszych rozmów polskiej i czeskiej delegacji w Pradze. To wszystko jednak nie oznacza, że nie zrealizujemy transformacji energetycznej - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) i Paweł Pelc, radca prawny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wodór OZE atom dwutlenek węgla węgiel

Ekspert PIE: wyraźny spadek inflacji nastąpi dopiero po roku 2022

Wszyscy na świecie zastanawiają się, czy obecna, globalna inflacja ma charakter przejściowy, czy też stały. Ale większość analityków uważa, że nastąpi jej spadek dopiero po roku 2022 -powiedział dr Jakub Sawulski z Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Unia Europejska inflacja ceny paliw gaz ziemny Gazprom OZE ekologia strefa euro Rosja Nord Stream COVID-19

Jakie będą zasady programu "Mój Prąd 4.0" ? Resort klimatu stawia na większą własną konsumpcję i e-auta

Planowana w I kwartale 2022 r. nowa odsłona programu priorytetowego "Mój Prąd 4.0"  pozwoli na wykonanie kolejnego kroku w kierunku efektywnej, bezpiecznej energetyki rozproszonej, uwzględniającej inteligentne zarządzanie magazynowaniem oraz autokonsumpcją wytworzonej energii elektrycznej - informuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ministerstwo klimatu energia elektryczna fotowoltaika OZE ekologia

Resort klimatu ujawnił zasady dopłat państwa do cen prądu dla najuboższych

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że założenia projektu dot. dopłat do prądu zakładają wsparcie w latach 2022-2031. Dodano, że wartość pomocy ma rosnąć w każdym roku od poziomu ok. 1,5 mld zł do poziomu ok. 1,7 mld zł, a dopłaty mają się wahać od 324 zł do 876 zł w okresie rocznym.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ceny inflacja energia elektryczna ekologia OZE Unia Europejska energetyka

Eksperci: Turowa nie zamkniemy na pewno, ale musimy zmieniać naszą energetykę

Kopalni Turów nie możemy zamknąć,ale musimy iść dalej w kierunku mixu energetycznego z uwzględnieniem atomu i odnawialnych źródeł energii. Jest to jednak proces na lata, w trakcie których musimy mieć możliwość, w razie potrzeby, skorzystania z naszego węgla - mówili goście audycji Rządy Pieniądza: Marek Lachowicz z Warsaw Enterprise Institute i Jakub Wiech z portalu Energetyka24.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka ekologia OZE Unia Europejska fundusze unijne węgiel gaz ziemny Trybunał Sprawiedliwości UE dwutlenek węgla kopalnia Turów Praga Czechy