X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ONZ

ONZ uwzględniła polskie poprawki. Przełomowa rezolucja dot. Holokaustu

Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło jednogłośnie rezolucję ws. zaprzeczania Holokaustowi. W dokumencie znalazły się poprawki proponowane przez Polskę, m.in. na temat docenienia roli ruchów oporu przeciwko nazistom oraz osób ratujących Żydów.
Zobacz więcej na temat:  Holokaust Żydzi historia Polski niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne USA ONZ II wojna światowa Ameryka Północna ŚWIAT Krzysztof Szczerski

"Zagrożenie wybuchu bomby z założenia fałszywe". Jest nowy raport ws. porwania samolotu Ryanair przez Białoruś

W maju ubiegłego roku władze Białorusi dopuściły się porwania polskiego samolotu linii lotniczych Ryanair, powołując się na informację o bombie znajdującej się na pokładzie. Rada Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) wydała raport, w którym stwierdziła, że nie tylko alarm, ale w ogóle zagrożenie wybuchem bomby "było z założenia fałszywe".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Mińsk Białoruś Ryanair samolot lotnictwo porwanie ONZ

"Pandemia uwypukliła siłę internetu". Sekretarz generalny ONZ podczas Szczytu Cyfrowego w Katowicach

W oficjalnej inauguracji Szczytu Cyfrowego w Katowicach wzięli udział między innymi premier Mateusz Morawiecki i zastępca sekretarza generalnego ONZ Liu Zhenmin. Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres podkreślił w wystąpieniu online na Szczycie w Katowicach, że pandemia uwypukliła zmieniającą życie siłę internetu.
Zobacz więcej na temat:  internet cyfryzacja pandemia ONZ dyplomacja bezpieczeństwo POLSKA społeczeństwo

Wiceprezes EBI: pogłębia się przepaść pomiędzy Europą i innymi regionami w digitalizacji gospodarki

UE odstaje od innych rozwiniętych gospodarek pod względem nadkładów na digitalizację; niezbędny jest poważny program inwestycyjny - oceniła we wtorek na Szczycie Cyfrowym ONZ w Katowicach wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) Teresa Czerwińska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ONZ internet Katowice cyfrowe wyklucznie bank światowy cyfryzacja biznesu e-administracja infrastruktura IT infrastruktura

Katowicki szczyt cyfrowy ONZ – IGF 2021. Wszystkie kraje muszą wspólnie walczyć z wykluczeniem cyfrowym

Rozpoczęty w Katowicach szczyt cyfrowy ONZ – IGF 2021 chce przyczynić się do kształtowania nowej, cyfrowej przyszłości świata w trakcie kryzysu związanego z pandemią COVID-19 – mówił podczas oficjalnej inauguracji tego wydarzenia zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. gospodarczych i społecznych Liu Zhenmin.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ONZ internet cyfryzacja 5G cyberprzestępczość nask Katowice infrastruktura

Cyfrowy szczyt w Katowicach. Premier: internet wyzwaniem XXI wieku dla ONZ

- Wypracowanie globalnych rozwiązań dotyczących internetu i obowiązków wszystkich państw w zarządzaniu nim, to jedno z największych wyzwań stojących przed Organizacją Narodów Zjednoczonych - mówił w Katowicach premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia Szczytu Cyfrowego ONZ IGF 2021. Szef polskiego rządu wraz z zastępcą sekretarza generalnego ONZ Liu Zhenminem oficjalnie otworzył kilkudniowe wydarzenie poświęcone nowym technologiom. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier internet ONZ nowe technologie Mateusz Morawiecki

Szczyt Cyfrowy ONZ. Premier: Polska śmiało wkracza w świat nowych technologii

- Ludzie urodzeni w latach 90. są pierwszym pokoleniem, dla którego Internet stał się naturalnym środowiskiem. To najlepiej wykształcone pokolenie w historii ludzkości - powiedział premier Mateusz Morawiecki do osób młodych uczestniczących w Cyfrowym Szczycie ONZ. Dodał też, że Polska śmiało wkracza w świat nowych technologii.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA technologie ONZ Mateusz Morawiecki

16. Szczyt Cyfrowy ONZ. Premier spotka się z zastępcą sekretarza generalnego organizacji

Mateusz Morawiecki weźmie udział w ceremonii otwarcia 16. Szczytu Cyfrowego ONZ - Internet Governance Forum, IGF 2021. Podczas wydarzenia spotka się z zastępcą sekretarza generalnego ONZ Liu Zhenminem. Politycy poruszą m.in. tematykę cyfrową w agendzie ONZ. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gospodarka polska POLSKA cyfryzacja cyfryzacja biznesu internet ONZ Katowice cyberbezpieczeństwo regiony śląskie e-administracja Mateusz Morawiecki premier

Krzysztof Szubert: kompetencje cyfrowe, które nabyliśmy podczas pandemii pomogą nam dostosować się do rozwoju technologii

- Pandemia pokazała, że bez umiejętności posługiwania się Internetem w cyfrowym świecie, można być z niego łatwo wykluczonym. Dotyczy to edukacji, usług publicznym, e-biznesu - powiedział Krzysztof Szubert pełnomocnik rządu ds. Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021 w Katowicach w programie "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyfryzacja biznesu internet ONZ cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo edukacja e-administracja wykluczenie cyfrowe

Tysiące uczestników z całego świata, wiele warsztatów i debat. W Katowicach rusza Szczyt Cyfrowy ONZ

Uczestnicy rozpoczynającego się w Katowicach pięciodniowego Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021 będą dyskutowali m.in. o dostępie do internetu dla wszystkich, cyberbezpieczeństwie i gospodarce cyfrowej w dobie pandemii. Do udziału w szczycie zarejestrowało się ponad pięć tysięcy uczestników z całego świata. Zaplanowano ponad 300 paneli, warsztatów i debat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katowice regiony śląskie cyfryzacja ONZ