X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Nysa

MFiPR: blisko pół mld złotych z Funduszy Europejskich na śródlądowe szlaki wodne

Dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko pozwoli na zmodernizowanie śluz, sterowni, awanportów i innych obiektów hydrotechnicznych na Odrze w województwie opolskim - poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Inwestycje te zwiększą dostępność transportowa oraz poprawią usługi związane z przewozem pasażerów i towarów na Odrze.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej fundusze unijne fundusze europejskie Odra infrastruktura transport Nysa

Prezydent: przeznaczymy niemal 3 mld zł rocznie na wzmocnienie ochrony zdrowia w Polsce

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział przeznaczenie dodatkowych funduszy na ochronę zdrowia. Rocznie ma to być blisko 3 miliardy złotych - obecnie z przeznaczeniem na walkę z koronawirusem, ale docelowo na wzmocnienie ochrony zdrowia dzieci, na szczególnie trudne przypadki i onkologię.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 służba zdrowia koronawirus onkologia Nysa prezydent społeczeństwo

Nysa – jeden z najlepszych samochodów PRL-u

Mówiono o niej czule – Nyska... choć nie każdemu było do śmiechu wsiadając do niej. Powód był oczywisty, gdyż Nysa stała się najpowszechniejszym samochodem na wyposażeniu MO (Milicja Obywatelska) pod koniec lat 60-tych i przez cały okres 70-tych. To nią właśnie dowożono milicjantów na jakieś rozróby, do krewkich kibiców, czy dla rozpędzenia drobnych manifestacji. To nimi zabierano na komendy (dawna nazwa komisariatów) niepokornych ludzi – czasami tylko "ot tak" i by nauczyć ich pokory.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA samochody PRL Nysa motoryzacja

Trwa V Zjazd Dużych Rodzin

- Wypad siedmioosobowej rodziny na porządne lody to zaskakujący koszt. Nie twierdzę, że każda lodziarnia powinna honorować Kartę Dużej Rodziny. Uważam jednak, że Kartę Dużej Rodzinny powinny honorować instytucje kultury takie jak muzea, teatry czy filharmonie – powiedziała w  Polskim Radiu 24 Monika Chilewicz, matka pięciorga dzieci, anglistka, która prowadzi księgarnię dla najmłodszych. W Nysie trwa V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin.
Zobacz więcej na temat:  Karta dużej rodziny dzieci Nysa

"Rodziny wielodzietne zmagają z negatywnymi stereotypami"

W Nysie trwa Zjazd Dużych Rodzin, które co roku spotykają się, aby debatować o swoich problemach, ale przede wszystkim policzyć się i posłuchać o nowych pomysłach i inicjatywach, których w tym środowisku nie brakuje. Duże rodziny, oprócz życiowych problemów, z którymi się borykają, walczą także z ciągle negatywnymi stereotypami, z jakimi stykają się w życiu. O problemach dużych rodzin mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Januszewicz ze Stowarzyszenia Dużych Rodzin 3Plus.
Zobacz więcej na temat:  rodzina dzieci Nysa