X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Nowy Jork

Warming. Kulinarne biuro podróży Joanny Barchetto

Joanna Barchetto dla zapachu wiosny na rodzinnej Warmii i lokalnych smaków wróciła z Nowego Jorku. Wkrótce degustacje połączone z podróżowaniem po regionie przekuła w sposób na pracę i życie. „Brałam udział w takich wyprawach we Włoszech i Francji, jednak pomysł na kulinarne biuro podróży wywodzi się z sąsiedzkich zasobów. Chcąc kupić ser, jajka, pieczywo, warzywa odwiedzam okoliczne gospodarstwa” – przyznaje inicjatorka projektu Warming.
Zobacz więcej na temat:  emigracja Polonia w USA Polonia Nowy Jork Warmia kuchnia polska patriotyzm biuro podróży turystyka fotografia przyroda rolnictwo ekologia Małgorzata Frydrych

Orfeusz w Metropolitan Opera. Polski śpiewak zadebiutował na scenie w Nowym Jorku

- Uważam dzieło Matthew Aucoina za genialnie, wychodzące poza wszelkie schematy - powiedział Jakub Józef Orliński, który zadebiutował w nowojorskiej Metropolitan Opera w roli alter ego Orfeusza w "Eurydyce". Artysta  uznał to za przeskoczenie swoich marzeń. W Polsce będzie można obejrzeć utwór amerykańskiego kompozytora 4 grudnia w cyklu Met: Live in HD!
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT metropolitan opera MUZYKA opera Nowy Jork SZTUKA Stany Zjednoczone

USA: zmarł działacz polonijny Janusz Sporek

W sobotę w wieku 73 lat zmarł w Nowym Jorku Janusz Sporek, polonijny działacz społeczny, dyrygent, nauczyciel, dziennikarz, zdobywca nagrody "Przeszłość/Przyszłość" im. Janusza Kurtyki. Był prezesem Komitetu Ochrony Pomnika Katyńskiego i Obiektów Historycznych. Wśród Polonii znany był głównie jako dyrygent i pedagog muzyczny oraz działacz walczący o obronę dobrego imienia Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polonia Polonia w USA Nowy Jork

LOT przywraca siatkę połączeń do USA. Od poniedziałku zaszczepieni będą mogli latać za ocean

Od najbliższego poniedziałku, 8 listopada, Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą regularną siatkę połączeń do Stanów Zjednoczonych. Od tego dnia władze USA zdecydowały się wpuszczać wszystkich zaszczepionych mieszkańców Unii Europejskiej, a także Wielkiej Brytanii. Muszą to być jednak szczepionki uznawane w tym kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA LOT Stany Zjednoczone samolot podróże zagraniczne podróże Nowy Jork Chicago Miami USA GOSPODARKA

USA: zachęty finansowe dla rodziców, którzy zaszczepią swoje dzieci na COVID-19

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób we wtorek zatwierdziło szczepionkę firmy Pfizer dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Przewidziano dla nich po dwie dawki specyfiku odpowiadające jednej trzeciej dawki dla dorosłych podane w odstępie trzech tygodni. Natychmiast po tej decyzji pediatrzy, przychodnie rodzinne, apteki zaczęły oferować szczepienia dzieci.
Zobacz więcej na temat:  USA COVID-19 koronawirus Nowy Jork szczepienia

Zaginione w czasie II wojny światowej rysunki wracają z USA do Polski. Trafią do Muzeum Narodowego

Do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie wracają dwa zaginione w wyniku II wojny światowej dziewiętnastowieczne rysunki autorstwa Adolfa Kozarskiego. Jest to możliwe dzięki działaniom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz amerykańskiej fundacji The Monuments Men.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SZTUKA Nowy Jork Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Narodowe w Warszawie

ONZ: Polska wraz z ponad 40 krajami potępiła działania Białorusi na granicy z UE

Ponad 40 krajów należących do Organizacji Narodów Zjednoczonych potępiło we wspólnym oświadczeniu łamanie praw człowieka przez białoruski reżim, w tym wykorzystywanie migrantów do celów politycznych. Wśród sygnatariuszy jest Polska, która zabiegała o przyjęcie dokumentu.
Zobacz więcej na temat:  granica imigranci w Europie ONZ Nowy Jork bezpieczeństwo Białoruś Krzysztof Szczerski ŚWIAT Ameryka