X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Niemcy

Doleśniak-Harczuk: w wypowiedziach części niemieckich polityków widać satysfakcję z nałożenia kary na Polskę

- Wypowiedzi polityków, którzy nie są tak bardzo zaangażowani w rozmowy negocjacyjne, partii Zielonych oraz SDP, wskazują na satysfakcję wynikającą z nałożenia kary na Polskę - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Olga Doleśniak-Harczuk ("Nowe Państwo", Instytut Staszica). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński ŚWIAT Niemcy polityka Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej SDP

"Musimy żyć z takim kanclerzem, jaki jest". Aleksandra Rybińska o wyborach w Niemczech

- Dlaczego jakiś kanclerz ma być korzystny dla Polski? Kanclerz ma być korzystny dla Niemiec. A my musimy żyć z taką rzeczywistością i z takim kanclerzem, jaki jest - mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Rybińska, dziennikarka "Sieci", odnosząc się do twierdzenia, jakoby Angela Merkel była kanclerzem "korzystnym dla Polski".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński ŚWIAT Europa Niemcy wybory w Niemczech

Premier Saksonii: potrzebujemy ogrodzeń na granicy. Polska, Litwa i Łotwa powinny otrzymać wszelkie wsparcie

- Tylko wtedy, gdy granica zostanie zamknięta i nie będzie można już przemycać ludzi, zjawisko nielegalnej migracji się skończy - powiedział premier Saksonii Michael Kretschmer, którego cytuje "Sueddeutsche Zeitung".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT imigranci w Europie granica Białoruś Aleksander Łukaszenka Europa Niemcy bezpieczeństwo Unia Europejska migracja Saksonia

Niemcy w trzy dni ustalili, że Nord Stream 2 nie jest zagrożeniem wbrew PGNiG i kryzysowi energetycznemu

Ministerstwo gospodarki i energii Niemiec w trzy dni robocze ustaliło, że Nord Stream 2 nie zagraża bezpieczeństwu dostaw. Jego opinia jest niezbędna w procesie certyfikacji spornego gazociągu przez niemieckiego regulatora Bundesnetzagentur, której przygląda się polskie PGNiG, pomimo argumentów za wykorzystywaniem kryzysu energetycznego przez Gazprom do wymuszenia startu tej magistrali.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Niemcy PGNiG Rosja

"Podjęto ważny krok". Niemieckie ministerstwo dało Nord Stream 2 zielone światło

Ministerstwo gospodarki Niemiec potwierdziło, że wydanie certyfikatu dla gazociągu Nord Stream 2 "nie zagrozi bezpieczeństwu dostaw gazu do Niemiec i Unii Europejskiej" - poinformował "Neue Zuercher Zeitung". Wcześniej Rosja zwróciła się do Niemiec o certyfikację rurociągu w terminie do 8 stycznia, potwierdzając, że pierwsza nitka NS2 jest wypełniona tzw. gazem technicznym i przygotowana do eksploatacji, ale "gaz będzie można przesyłać dopiero po uzyskaniu oficjalnej zgody".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Nord Stream 2 Rosja energetyka

"Niemcy obawiają się powtórki z 2015 roku". Gmyz o wsparciu polskich działań w obronie granic

- Duża część tych ludzi, którzy po 2015 roku przybyli do Niemiec, podjęła pracę, ale niekonieczne taką, jaką by sobie Niemcy cenili. Mianowicie zasilili arabskie klany przestępcze - mówił w Polskim Radiu 24 korespondent TVP w Berlinie, dziennikarz i publicysta Cezary Gmyz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Białoruś granica straż graniczna służby i bezpieczeństwo imigranci w Europie kryzys migracyjny

"Pani kanclerz wypuściła dżina z butelki". Samuel Pereira o wpływie Angeli Merkel na politykę europejską

- Angela Merkel nie jest w stanie zablokować aktualnego kursu brukselskiego wypowiedziami o kompromisie Unii z Polską i z Węgrami - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu TVP Info. Gościem audycji był także Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Angela Merkel Niemcy Europa ŚWIAT Unia Europejska Komisja Europejska Parlament Europejski Bundestag Polskie Radio 24 wybory w Niemczech

Instytut Pileckiego upamiętnia Leokadię Piątkowską zamordowaną przez Niemców za pomoc Żydom

Uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej Leokadii Piątkowskiej odbyła się w Węgrowie w ramach projektu "Zawołani po imieniu", którego celem jest poszukiwanie i upamiętnianie Polaków, którzy za pomoc Żydom zapłacili najwyższą cenę.
Zobacz więcej na temat:  Instytut Pileckiego Żydzi II wojna światowa niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne Holokaust historia Polski HISTORIA Niemcy

Papież rozmawiał z prezydentem Niemiec. Tematami migracja i konflikty na świecie

Papież Franciszek przyjął w poniedziałek na audiencji prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera. Wśród tematów rozmów szefa państwa z papieżem i jego współpracownikami była sytuacja wewnętrzna w Niemczech i migracja. Spotkanie Franciszka ze Steinmeierem trwało prawie godzinę.
Zobacz więcej na temat:  Watykan Niemcy papież Franciszek migracja Angela Merkel Frank-Walter Steinmeier ŚWIAT papież

Niemcy: szef MSW wyraża zrozumienie dla budowy muru na granicy Polski z Białorusią

Szef MSW Niemiec Horst Seehofer w wywiadzie dla "Bild am Sonntag" wyraził zrozumienie dla budowy muru na granicy Polski z Białorusią, chroniącego przed nielegalnymi migrantami. "Zasadne jest, abyśmy chronili granicę zewnętrzną w taki sposób, aby uniemożliwić niewykryte przekraczanie zielonej granicy" - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Białoruś granica Ministerstwo Spraw Wewnętrznych