X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Nasz komentarz

Prof. Henryk Domański: cokolwiek rząd zaproponuje ws. wyborów zostanie oprotestowane

- Mamy do czynienia z grą polityczną, walką polityczną. Myślę, że cokolwiek by nie zaproponował obóz rządzący w sprawie wyborów prezydenckich, to zostałoby to oprotestowane, kontestowane przez partie opozycyjne, w szczególności przez Platformę Obywatelską - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia socjolog prof. Henryk Domański.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska Andrzej Anusz POLSKA Nasz komentarz wybory prezydenckie 2020 polityka

Dr Bartłomiej Biskup: wyborów nie chcą ci, którzy mają gorsze notowania

- Ci, którzy dzisiaj mają lepsze notowania, chcą wyborów. Ci, którzy mają gorsze notowania, nie chcą, czekając na lepsze czasy, czy próbując to odwlec do czasów, kiedy notowania im wzrosną - mówi w Programie 1 Polskiego Radia politolog dr Bartłomiej Biskup, odnosząc się do planowanych na 10 maja wyborów prezydenckich. 
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz polityka koronawirus Bartłomiej Biskup wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020

Wybory prezydenckie. Dr Andrzej Anusz: opozycja może się zawieść na swojej strategii

- Opozycja liczy, że przeniesienie terminu wyborów spowoduje, że kłopoty związane z epidemią obciążą obóz rządzący i prezydenta Andrzeja Dudę. Sondaże pokazują jednak, że obywatele, w większości, są zadowoleni z działań rządu, więc strategia opozycji może być bardzo złudna. Opozycja na swojej strategii może się zawieść - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia politolog dr Andrzej Anusz.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska Andrzej Anusz POLSKA Nasz komentarz

"Komentarz dnia" o posiedzeniu Sejmu

Dariusz Grzędziński ("Superekspres") i Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna) o sugestii Grzegorza Schetyny, że w przypadku przełożenia terminu wyborów prezydenckich całą procedurę powinno zacząć się od nowa. Rodzi to pytania, czy Platforma Obywatelska chciałaby pozbyć się Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Oceniają też postawę opozycji wobec propozycji tarczy antykryzysowej.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Antoni Trzmiel miłosz manasterski

"Komentarz dnia": ograniczenia spowodowane koronawirusem, poprawki Senatu do "tarczy"

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Eliza Olczyk ("Tygodnik Wprost") i Tomasz Truskawa ("Stowarzyszenie Wolnego Słowa"). Publicyści dyskutowali m.in. o zakazie wychodzenia osób niepełnoletnich bez opiekuna i innych ograniczeniach spowodowanych koronawirusem, a także o poprawkach Senatu do "tarczy antykryzysowej".
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Maciej Kożuszek Eliza Olczyk Koronawirus w Polsce

Prof. Ewa Marciniak: Senat będzie przeciągał procedowanie projektu PiS

- Sądzę, że Senat wykorzysta swoje możliwości, żeby przeciągać procedowanie projektu w sprawie głosowania korespondencyjnego. Projekt Prawa i Sprawiedliwości musiałby już w tym tygodniu trafić pod obrady, by przed 10 maja prezydent mógł go podpisać - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia politolog prof. Ewa Marciniak.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Jankowski polityka Nasz komentarz POLSKA Senat wybory prezydenckie 2020

"Komentarz dnia": ograniczenia w przemieszczaniu się, wybory, tłok w autobusach

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Cezary Krysztopa ("Tygodnik Solidarność") i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). Publicyści dyskutowali m.in. o wprowadzeniu ograniczeń w przemieszczaniu się, wyborach prezydenckich i tłoku w warszawskiej komunikacji miejskiej spowodowanym wprowadzeniem sobotniego rozkładu jazdy.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Kożuszek Nasz komentarz Cezary Krysztopa Koronawirus w Polsce

Spór o pracę Sejmu. Prof. Mieczysław Ryba: nie wiem, co KO chce osiągnąć

- To jest tak, jak w grze. Czasem ktoś się kiwa i kiwa, aż w pewnym momencie w drugą stronę zaczyna biec. Nie chodzi o to, by się kiwać, tylko o to, by gole zdobywać. Jeśli to jest gra ze strony opozycji, to do własnej bramki. Nie wiem, co opozycja, szczególnie Borys Budka, chce osiągnąć, wchodząc w taki spór. W tej chwili Polacy oczekują bardzo szybkich działań - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Mieczysław Ryba.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Jankowski Sejm polityka Nasz komentarz POLSKA

Dr Biskup: posłowie, jak każdy z nas, obawiają się o swoje zdrowie

- Posłowie, jak każdy z nas, obawiają się o swoje zdrowie. Szczególnie jeśli ktoś ma różne inne czynniki, które mogą sprzyjać zakażeniu, czy ciężkiemu przebiegowi koronawirusa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Bartłomiej Biskup, odnosząc się do planowanego na dziś posiedzenia Sejmu. Miało ono odbyć się w trybie zdalnym, ale nie zgodzili się na to politycy PO i Konfederacji. Część posłów nie zamierza pojawić się na Wiejskiej i - jak informują media - przesyła usprawiedliwienia. 
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz polityka koronawirus Bartłomiej Biskup