X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Nasz komentarz

Gawkowski: prawo powinno być równe dla wszystkich obywateli

- W Polsce prawo i sprawiedliwość powinny być stosowane w stosunku do wszystkich obywateli w taki sam sposób i z taką samą miarą. Temida za czasów Zbigniewa Ziobry niestety nie jest ślepa i nie rozdaje równo sprawiedliwości - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski, szef klubu parlamentarnego Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz polityka Katarzyna Gójska Krzysztof Gawkowski LGBT lewica

"Komentarz dnia": tęczowe flagi na zaprzysiężeniu prezydenta

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Agaton Koziński ("Polska The Times") oraz Cezary Krysztopa ("Tygodnik Solidarność"). Publicyści komentowali m.in. tęczowe barwy, w których posłowie Lewicy wystąpili wczoraj podczas Zgromadzenia Narodowego oraz orędzie wygłoszone przez prezydenta Andrzeja Dudę podczas uroczystego zaprzysiężenia. 
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Andrzej Duda Paweł Lisicki wybory prezydenckie opozycja

Prof. Michał Kleiber: widać, że opozycja raczej nie zmieni swojego postępowania

- Myślałem, że po wyborach prezydenckich dojdzie do uspokojenia, taka była zresztą narracja polityków opozycji, to niestety się nie dzieje. To zwiastun tego, co będzie nas czekało w najbliższym czasie, przez trzy i pół roku. Opozycja raczej nie zmieni swojego postępowania - powiedział były prezes Polskiej Akademii Nauk w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz polityka Piotr Gociek

"Komentarz dnia": zatwierdzenie ważności wyborów, zaprzysiężenie prezydenta

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Tomasz Krzyżak ("Rzeczpospolita"). Publicyści dyskutowali m.in. o uchwale Sądu Najwyższego w sprawie ważności wyborów prezydenckich, a także o zbliżającym się zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy i zapowiedzianej nieobecności Bronisława Komorowskiego i Lecha Wałęsy.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Jacek Liziniewicz Paweł Lisicki wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Bronisław Komorowski Lech Wałęsa

Prof. Łukasz Młyńczyk: wspólna lista opozycji w wyborach parlamentarnych raczej nie powstanie

- W wyborach parlamentarnych jest tak, że relatywnie niewielkie poparcie gwarantuje funkcjonowanie w parlamencie. PSL wystarcza do życia niewiele ponad 5 proc., Lewica krąży wokół 10 proc. Zbudowanie zaś wspólnego frontu rozmyłoby kontury ludowców i Lewicy. Z ich perspektywy jest to zagrożenie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia politolog prof. Łukasz Młyńczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz polityka Katarzyna Gójska

"Komentarz dnia": tęczowe flagi na pomnikach w Warszawie

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Edyta Hołdyńska ("Sieci") i Jakub Majmurek. Publicyści odnieśli się o akcji osób, które w nocy z wtorku na środę umieściły na warszawskich pomnikach tęczowe flagi oraz chustki z symbolem nawiązującym do ruchu anarchistycznego. Tak potraktowano m.in. figurę Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Warszawa Rafał Trzaskowski wiara katolicyzm Paweł Lisicki

Prof. Paruch o ruchu budowanym przez Trzaskowskiego: szanse na sukces są małe

Profesor Waldemar Paruch uważa, że ruch społeczny, którego utworzenie zapowiedział Rafał Trzaskowski, ma małe szanse na sukces, gdyż ma on nie mieć programu. - Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek podmiot polityczny, który miałby wygrywać wybory, kiedy głosujący nie będą wiedzieli, na jaką wizję głosują - zauważa w "Komentarzu poranka" prof. Waldemar Paruch.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski opozycja Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Robert Biedroń Włodzimierz Czarzasty PiS Katarzyna Gójska Nasz komentarz

"Komentarz dnia": koronawirus w Polsce, spotkanie Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") i Marek Król. Publicyści dyskutowali m.in. o 615 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce i nauce w szkołach po wakacjach, a także o spotkaniu Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim oraz o tęczowej fladze na pomniku Chrystusa w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Adrian Klarenbach Marcin Piasecki Marek Król Koronawirus w Polsce Andrzej Duda Rafał Trzaskowski

"Komentarz dnia": rekonstrukcja rządu, Marsz Powstania Warszawskiego, prowokacja LGBT

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Samuel Pereira (portal TVP Info) i Agaton Koziński ("Polska The Times"). Publicyści dyskutowali m.in. o rekonstrukcji rządu, a także o Rafale Trzaskowskim i możliwości rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego oraz o tęczowej profanacji figury Chrystusa przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Piotr Gociek Samuel Pereira Agaton Koziński Rząd RP Powstanie Warszawskie LGBT

Prof. Jabłoński o ruchu "Nowa Solidarność": niezborne działania

- Ruch "Nowa Solidarność" to próba ratowania czegoś, co jest nadbudową prawie 5 milionów głosów, jakie Rafał Trzaskowski teoretycznie zyskał dla Koalicji Obywatelskiej. Chociaż oni dobrze wiedzą, że to nie są głosy dla nich - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Arkadiusz Jabłoński.
Zobacz więcej na temat:  polityka Nasz komentarz POLSKA wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska

"Komentarz dnia": przyszłość Trzaskowskiego i Hołowni, podział Mazowsza

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny") i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). Publicyści dyskutowali m.in. o Rafale Trzaskowskim i rozliczeniach w Platformie Obywatelskiej, a także o planach dotyczących podziału Mazowsza oraz o przyszłości Szymona Hołowni.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek Nasz komentarz Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska mazowieckie