X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
NATO

Szef MON: Biden dalej będzie wspierał wschodnią flankę NATO

- Zarówno Republikanie, jak i Demokraci są zgodni, że aktywność USA w Europie, na wschodniej flance NATO, a przede wszystkim w Polsce, jest jednym z najważniejszych elementów zapewnienia bezpieczeństwa - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef MON Mariusz Błaszczak pytany o dalszą współpracę polsko-amerykańską po objęciu rządów przez Joe Bidena w USA.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Polskie Radio Grzegorz Jankowski Mariusz Błaszczak POLSKA polityka służby i bezpieczeństwo wojsko Wojsko Polskie MON Ministerstwo Obrony Narodowej NATO

Dr Górka-Winter: NATO jest silniejsze i bardziej zmobilizowane niż 10 lat temu

- Jeśli mielibyśmy oceniać NATO z perspektywy dzisiejszej, jest sojuszem na pewno silniejszym wojskowo, niż było to jeszcze dekadę temu, na pewno bardziej zmobilizowanym i bardziej klarownie wyznaczającym swoje cele - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Barbara Górka-Winter z UW. O raporcie dotyczącym reformy Sojuszu w audycji "Spojrzenie na Wschód" mówił także Łukasz Kulesa z PISM.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maria Przełomiec Europa Europa Wschodnia ŚWIAT NATO Rosja Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

"Kreml zrobi wszystko, by wykurzyć wojska amerykańskie z Polski". Stanisław Żaryn o wschodniej flance NATO

"Amerykańska obecność wojskowa w Polsce pełni kluczową rolę w ochronie Zachodu przed wrogimi działaniami Kremla, a agresja rosyjskiej propagandy pokazuje, że silna flanka wschodnia jest koniecznością dla NATO" - pisze w portalu Military.com Stanisław Żaryn. "Kreml zrobi wszystko, co w jego mocy, by wykurzyć wojska amerykańskie z Polski" - dodaje. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA media Rosja NATO Europa

NASZ WYWIAD "USA nie zrewidują polityki wobec Rosji i Chin. Polska może rozszerzyć listę pól współpracy". Ekspert PISM o Joe Bidenie

- Stany Zjednoczone po wyborach nie zmienią znacząco polityki wobec Rosji, Chin, Polski. Nie należy się spodziewać resetu relacji z Rosją – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Mateusz Piotrowski (analityk PISM). Zaznacza, że pierwszoplanową kwestią dla Polski będzie w tych miesiącach upewnienie się co do głównych kierunków obecnych relacji z USA – w bezpieczeństwie, energetyce – ważne będzie też szukanie nowych szans rozwoju współpracy, np. w sferze ochrony klimatu.
Zobacz więcej na temat:  Europa NASZ WYWIAD Rosja USA infografika NATO wojsko Joe Biden Donald Trump wybory w USA Stany Zjednoczone

Okręty państw NATO na wodach Pakistanu. Rosyjska flota przygotowuje się do wspólnych ćwiczeń

Rosyjskie okręty przygotowują się do wspólnych ćwiczeń z jednostkami m.in. krajów NATO - poinformowała służba prasowa rosyjskiej Marynarki Wojennej. Chodzi o lutowe ćwiczenia AMAN-2021 na wodach pakistańskich. Od sześciu lat kontakty Moskwy z Brukselą zostały ograniczone do minimum. W 2014 roku Sojusz Północnoatlantycki zamroził kontakty z Rosją, w związku z wojną w Donbasie i aneksją Krymu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone NATO Rosja Pakistan

NASZ WYWIAD Trójmorze jako marka. Ekspert OSW: region musi się rozwijać, tworzyć infrastrukturę, kończy się czas poddostawców

- Obecnie, również za sprawą Amerykanów, powoli udaje nam się zaszczepiać wizję Trójmorza i pokazywać, że bez współpracy regionalnej Unia Europejska sama nie rozwiąże za nas wszystkich problemów – mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Konrad Popławski z OSW. - Państwa regionu chciałyby się rozwijać nie tylko jako peryferia w stosunku do UE, ale jako jedne z jej silnych centrów rozwojowych, które też tworzą koncepcje, produkty, usługi i wzmacniają tym samym konkurencyjność całej UE – dodaje. Jak zaznacza, projekt Trójmorza jest pojęciem spinającym te wysiłki w zakresie infrastruktury, także cyfrowej, oraz odpowiedniej polityki na arenie UE, reprezentowania interesów regionu.
Zobacz więcej na temat:  Europa NASZ WYWIAD Rosja Kreml Władimir Putin USA infografika NATO wojsko MON

Wybory w Rumunii. Jakub Pieńkowski: korupcja jest tam jednym z najważniejszych wyzwań

- W Rumunii korupcja jest jednym z najważniejszych wyzwań. Partia socjaldemokratyczna próbowała z jednej strony rozmontować służby antykorupcyjne, z drugiej strony zapewnić uwikłanym w skandale korupcyjne politykom bezkarność - opisał sytuację na rumuńskiej scenie politycznej Jakub Pieńkowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Rumunia ŚWIAT Europa wybory Polski Instytut Spraw Międzynarodowych Unia Europejska NATO Polskie Radio 24