X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
NATO

UE rozszerzy sankcje wobec Białorusi? Wiceszef MSZ: jest decyzja

Unijni ministrowie spraw zagranicznych jednomyślnie dali zielone światło dla rozszerzenia sankcji wobec białoruskiego reżimu za wykorzystywanie nielegalnych migrantów do destabilizacji Wspólnoty. Poinformował o tym w Luksemburgu, po zakończeniu unijnej narady, wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  granica Unia Europejska NATO Rosja imigranci w Europie sankcje Unii Europejskiej MSZ Marcin Przydacz ŚWIAT Europa Białoruś Beata Płomecka

Zawieszenie przez Rosję misji dyplomatycznej przy NATO. Jest komentarz Sojuszu

Kwatera główna NATO nie otrzymała oficjalnej informacji ze strony Rosji dotyczącej zawieszenia misji dyplomatycznej przy Sojuszu Północnoatlantyckim. Poinformowała o tym rzeczniczka NATO Oana Lungescu. Dodała, że Sojusz przyjął do wiadomości komentarze rosyjskiego ministra spraw zagranicznych w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NATO polityka Ameryka Stany Zjednoczone USA Rosja dyplomacja Beata Płomecka

"Chiny zbliżają się do nas". Szef NATO o wpływie Państwa Środka na strategię Sojuszu

- Przeciwdziałanie zagrożeniu dla bezpieczeństwa, wynikającemu ze wzrostu znaczenia Chin, będzie ważną częścią przyszłej strategii NATO - powiedział sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg w wywiadzie dla dziennika "Financial Times". - Chiny zbliżają się do nas. Widzimy je w Arktyce. Widzimy je w cyberprzestrzeni. Widzimy, jak mocno inwestują w krytyczną infrastrukturę w naszych krajach. I oczywiście mają coraz więcej broni dalekiego zasięgu, która może dosięgnąć wszystkich krajów sojuszniczych NATO - wskazał. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO Chiny Azja bezpieczeństwo Jens Stoltenberg

"W cieniu afer". Filip Frąckowiak o Ryszardzie Kuklińskim: jego misja zmieniła bieg historii

- Były plany ataku Związku Radzieckiego na Zachód z wykorzystaniem broni nuklearnej, co potwierdzili sowieccy marszałkowie i polscy dowódcy, na co wskazują zachowane dokumenty (…) zatwierdzone m.in. przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Filip Frąckowiak, dyrektor Izby Pamięci Generała Kuklińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor policja PRL Ryszard Kukliński Układ Warszawski NATO ZSRR

"Na pierwszej linii zagrożenia rosyjską agresją". Szef Pentagonu odwiedzi trzy kraje

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin udał się w podróż w rejon Morza Czarnego, by wzmocnić sojusz z państwami, które doświadczają presji rosyjskiej. Amerykański polityk będzie im chciał przekazać wyrazy wdzięczności Stanów Zjednoczonych za ich wkład w działania w Afganistanie na przestrzeni dwóch dekad.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Stany Zjednoczone NATO Europa Afganistan Morze Czarne

Doradca Merkel: Niemcy zadbały, by pozbawić Ukrainę szans na wstąpienie do UE i NATO

Wieloletni doradca ds. polityki zagranicznej niemieckiej kanclerz ujawnia kulisty działań dyplomacji RFN. – Angela Merkel zawsze pamiętała o tym, co byłoby akceptowalne dla Rosji; zadbała, by Ukraina nie miała perspektyw na wstąpienie do Unii Europejskiej i NATO – zdradził w wywiadzie dla „Der Spiegel” Christoph Heusgen, jeden z najbardziej wpływowych doradców rządzącej przez 16 lat Niemcami kanclerz.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Ukraina Angela Merkel NATO Unia Europejska

"Cały czas jesteśmy w kontakcie z NATO". Wiceszef MON o sytuacji na granicy

- Strzały na granicy polsko-białoruskiej to nie jest nowa sprawa. Niemal każdego dnia notujemy gesty białoruskich pograniczników symulujące zachowania agresywne: strzały w powietrze i rzucenie granatami. Jesteśmy w tej sprawie cały czas w kontakcie z NATO - powiedział wiceszef MON Marcin Ociepa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej granica NATO migracja Białoruś kryzys migracyjny

Szczyt w Słowenii. Szef Rady Europejskiej: UE musi zwiększać swoje zdolności obronne, ale we współpracy z NATO

Unia Europejska musi zwiększyć swoje zdolności obronne, ale nie w konkurencji do Sojuszu Północnoatlantyckiego, a we współpracy z nim - tak podsumował nieformalny szczyt na zamku Brdo w Słowenii szef Rady Europejskiej. Charles Michel opublikował krótkie oświadczenie po 5-godzinnej naradzie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska NATO bezpieczeństwo Słowenia Charles Michel