X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Msza święta

"Błogosławieni czasów trudnych". Prymas Polski o kard. Wyszyńskim i matce Czackiej

- Kard. Wyszyński i matka Czacka to błogosławieni i święci czasów trudnych. Bóg daje nam ich dzisiaj w tych trudnych czasach właśnie po to, byśmy nie tracili nadziei, żebyśmy mieli odwagę na zmaganie z rzeczywistością - powiedział prymas Polski abp Wojciech Polak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA chrześcijaństwo katolicyzm beatyfikacja beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Elżbieta Róża Czacka Wojciech Polak Msza święta wiara religia społeczeństwo

Kard. Semeraro: Polska ofiaruje Kościołowi wybitne postacie

- Kard. Stefan Wyszyński kierował odważnie, wytrwale i zdecydowanie łodzią Kościoła w Polsce, przeciwstawiając ideologii, która odczłowieczała i oddalała człowieka od pełni życia, prawdę zawartą w Ewangelii Chrystusa - powiedział kard. Marcello Semeraro w czasie mszy św. beatyfikacyjnej w Warszawie. - Matka Elżbieta Czacka uczy, że nie istnieją przeszkody dla tych, którzy pragną kochać Boga i jak On miłować człowieka - oznajmił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo beatyfikacja beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Elżbieta Róża Czacka Msza święta religia chrześcijaństwo katolicyzm

Kard. Wyszyński i matka Czacka beatyfikowani [ZOBACZ WIDEO]

Papież Franciszek włączył do grona błogosławionych kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski, oraz matkę Elżbietę Różę Czacką - fundatorkę Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. List Apostolski odczytał w imieniu papieża w czasie uroczystości beatyfikacyjnych w Warszawie kard. Marcello Semeraro.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo beatyfikacja beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Elżbieta Róża Czacka Kazimierz Nycz Msza święta religia chrześcijaństwo katolicyzm W POLSKIM RADIU

Kard. Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Czacka dołączyli do grona błogosławionych

Papież Franciszek włączył do grona błogosławionych kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski, oraz matkę Elżbietę Różę Czacką - fundatorkę Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. List Apostolski odczytał w imieniu papieża w czasie uroczystości beatyfikacyjnych w Warszawie kard. Marcello Semeraro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo beatyfikacja beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Elżbieta Róża Czacka Kazimierz Nycz Msza święta religia chrześcijaństwo katolicyzm

Kard. Wyszyński i matka Czacka włączeni do grona błogosławionych. Msza beatyfikacyjna w Warszawie

Kardynał Stefan Wyszyński i matka Róża Czacka zostali beatyfikowani. W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie legat papieski kardynał Marcello Semeraro odczytał formułę beatyfikacyjną. W świątyni zostały odsłonięte wizerunki nowych błogosławionych.
Zobacz więcej na temat:  beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Kościół katolicki wiara chrześcijaństwo Elżbieta Róża Czacka Stefan Wyszyński POLSKA społeczeństwo Msza święta Warszawa świątynia opatrzności

Kard. Wyszyński i Róża Czacka zostaną wyniesieni na ołtarze

Dziś uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Beatyfikacja rozpoczyna się w południe w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego wiara Kościół katolicki chrześcijaństwo zdrowie lekarz Msza święta POLSKA społeczeństwo

Antykatolicka karykatura w białoruskiej gazecie. Rzecznik Kościoła: to pluje w twarz kilku milionom katolików

Rzecznik Kościoła katolickiego na Białorusi uznał za obraźliwą wobec katolików karykaturę, zamieszczoną w gazecie "Mińska prawda". Oficjalna gazeta urzędu obwodowego, czyli wojewódzkiego, w Mińsku, opublikowała rysunek, na którym krzyż na sutannach księży zamienia się w swastykę. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Kościół Kościół katolicki chrześcijaństwo Msza święta Włodzimierz Pac Mińsk

12 września beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej. Nycz: ma być godna, skromna, na miarę pandemii

Kardynał Kazimierz Nycz zachęcił do śledzenia uroczystości beatyfikacyjnej kardynała Wyszyńskiego i matki Czackiej przez media. Metropolita warszawski zaznaczył, że 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie będzie mogło być siedem tysięcy zaproszonych wcześniej osób.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kazimierz Nycz Stefan Wyszyński świątynia opatrzności Msza święta beatyfikacja beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego

"Zapominamy o wysiłku, który trzeba włożyć w formację moralną". 144. rocznica objawień maryjnych w Gietrzwałdzie

- Żyjemy w społeczeństwie ludzi coraz lepiej wykształconych, którzy jednocześnie dopuszczają się wielu nieetycznych zachowań - dotyczy to także nas chrześcijan - powiedział w niedzielę bp Andrzej Jeż podczas uroczystości 144. rocznicy objawień maryjnych w Gietrzwałdzie.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki wiara warmińsko-mazurskie religia Msza święta POLSKA regiony społeczeństwo