X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Moskwa

Wtargnięcie na pokaz filmu Agnieszki Holland w Moskwie. Jest stanowcza odpowiedź MSZ

MSZ podejmie stosowne działania w związku z wtargnięciem na pokaz filmu Agnieszki Holland w Moskwie - oświadczyło MSZ. Atak na siedzibę Stowarzyszenia "Memoriał", organizacji zasłużonej dla pamięci historycznej, jest smutnym przykładem traktowania instytucji zajmujących się pamięcią historyczną - podkreślono.
Zobacz więcej na temat:  Moskwa Agnieszka Holland Memoriał Rosja Ministerstwo Spraw Zagranicznych

ANALIZA Gazprom szantażuje Europę. Ceny gazu szybują, podczas gdy Nord Stream 2 czeka na certyfikację

Ceny gazu w Europie notują historyczne rekordy. Choć na początku jako przyczyny bezprecedensowych podwyżek wskazywano zwiększony popyt, niskie stany magazynowe po zimie i spadek importu LNG, dziś coraz bardziej ewidentne stają się manipulacyjne działania Rosji. Gazprom stosuje szantaż energetyczny w celu wymuszenia certyfikacji Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja energetyka Moskwa Gazprom gaz ziemny Nord Stream 2 Unia Europejska Niemcy GOSPODARKA infografika

Kreml blokuje strony internetowe Nawalnego. Rosyjski sąd zbada sprawę

Moskiewski sąd rozpatrzy dziś skargę Aleksieja Nawalnego na blokadę jego stron internetowych. Przetrzymywany opozycjonista zarzucił Prokuraturze Generalnej i Agencji Nadzoru Telekomunikacyjnego łamanie praw obywatelskich. W lipcu moskiewski sąd uznał organizacje związane z Aleksiejem Nawalnym za ekstremistyczne. Na tej podstawie organy nadzorcze zablokowały dostęp do stron polityka.
Zobacz więcej na temat:  Aleksiej Nawalny Rosja Europa Kreml cenzura cenzura internetu internet sąd Moskwa ŚWIAT

Rosja walczy z koronawirusem. Lokalne władze wprowadzają nowe obostrzenia sanitarne

Władze administracje w Rosji wprowadzają ograniczenia sanitarne w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Z ostatnich raportów wynika, że codziennie w tym kraju rejestruje się od 25 do 26 tysięcy nowych przypadków. W tym samym okresie lekarze stwierdzają od 850 do 895 zgonów pacjentów z COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja COVID-19 koronawirus pandemia obostrzenia Maciej Jastrzębski Moskwa Europa

Rosja: najwięcej zgonów od początku pandemii COVID-19. Regiony przywracają obostrzenia sanitarne

W Rosji wracają częściowe ograniczenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa. Jak podało radio Echo Moskwy, w niektórych regionach wzrost liczby nowych zakażeń jest na tyle znaczący, że miejscowa administracja postanowiła czasowo zakazać organizowania masowych imprez.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja COVID-19 koronawirus pandemia obostrzenia Moskwa Petersburg Maciej Jastrzębski

"Pan N.", czyli jak Norwid nie został rosyjskim szpiegiem

Epoka politycznych niepokojów w Europie lat 40. XIX wieku w przedziwny sposób zbiegła się z młodością Cypriana Kamila Norwida. W dniu uruchomienia serwisu norwid.polskieradio.pl, powstałego z okazji 200. rocznicy urodzin poety, przypominamy pewien brzemienny w skutki epizod jego biografii.
Zobacz więcej na temat:  Cyprian Kamil Norwid Zygmunt Krasiński Berlin Bruksela Moskwa Paryż Warszawa Poznańskie Śląsk historia Polski HISTORIA Rosja Prusy literatura KSIĄŻKA KULTURA

Radziecka napaść z 17 września 1939 r. Ambasador Polski w Rosji złożył kwiaty w miejscach mordu Polaków

Ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski oddał hołd ofiarom napaści Związku Radzieckiego na nasz kraj 17 września 1939 roku. Dyplomata przypomniał, że konsekwencją agresji Armii Czerwonej na Polskę była zbrodnia katyńska i deportacje Polaków w głąb Rosji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Moskwa dyplomacja Europa II wojna światowa Maciej Jastrzębski Katyń historia Polski

Rosjanie przeciwko ustawom o tzw. zagranicznych agentach. Media: represjonują niezależne podmioty

Rosjanie żądają anulowania ustaw o "zagranicznych agentach". W ciągu dwóch dni ponad 100 tysięcy osób podpisało petycję w tej sprawie. Autorzy dokumentu przekonują, że rosyjskie prawo w tym zakresie jest sprzeczne z konstytucją i łamie wolności obywatelskie. Petycja została zaadresowana do obu izb parlamentu i Rzecznika Praw Człowieka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Moskwa media Kreml dziennikarstwo