X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Mołdawia

NASZ WYWIAD "Polska ws. Mołdawii wysłała silny sygnał". Sabadus: kryzys gazowy związany z NS2 może uderzyć w całą Europę Środkową

- Pomoc Polski dla Mołdawii to gest o potężnym znaczeniu. Pokazuje, że Mołdawia nie jest zakładnikiem Gazpromu, nie jest całkiem zależna od rosyjskiego gazu – mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Aura Sabadus (ICIS), komentując kryzys gazowy w Mołdawii. Ostrzega przy tym w kontekście NS2, że zatrzymanie tranzytu przez Ukrainę doprowadzi do kolejnego kryzysu gazowego i ograniczenia dostaw w całym regionie Europy Środkowej, a tym samym do wzrostu cen.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja Gazprom Nord Stream 2 Mołdawia PGNiG

KARPACZ 2021 "Dobry interes dla obu stron". Wiceszef MSZ o wsparciu przez Niemcy Inicjatywy Trójmorza

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński jest pewien, że niezależnie od wyniku wyborczego nowy niemiecki rząd będzie kontynuował wsparcie dla Inicjatywy Trójmorza. Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu wiceminister spraw zagranicznych podsumował 5 lat współpracy państw leżących między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 MSZ Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych Trójmorze Niemcy Berlin Ukraina Mołdawia polityka USA Ameryka Europa Stany Zjednoczone ekonomia Adriatyk Bałtyk Morze Czarne

Prezydent Andrzej Duda: Polska zrobi wszystko, aby Mołdawia mogła jak najszybciej przystąpić do UE

- Będziemy czynili wszystko, żeby Mołdawia mogła jak najszybciej przystąpić do Unii Europejskiej; jesteśmy zwolennikami polityki otwartych drzwi w UE - mówił prezydent Andrzej Duda w piątek podczas wspólnego oświadczenia prezydentów Polski, Mołdawii, Rumunii i Ukrainy w Kiszyniowie.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Mołdawia Europa ŚWIAT niepodległość społeczeństwo prezydent

30 lat niepodległości Mołdawii. Obchody z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda wraz z prezydentami Ukrainy oraz Rumunii - Wołodymyrem Zełenskim i Klausem Iohannisem - będzie dzisiaj gościem uroczystości w 30. rocznicę ogłoszenia przez Mołdawię niepodległości od ZSRR. W Kiszyniowie odbędzie się również spotkanie i wspólna konferencja prasowa prezydentów Polski, Ukrainy, Rumunii i Mołdawii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Mołdawia prezydent Andrzej Duda Europa Europa Wschodnia

Mołdawia na trudnej drodze do Europy. Ekspert: po ostatnich wyborach jest nadzieja na reformy

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Mołdawii spotkał się m.in. z prezydent tego kraju Maią Sandu i premier Natalią Gavrilițą. Od trzech tygodni Mołdawia ma nowy rząd, który stara się wyciągnąć kraj z kryzysu i przybliżyć go do UE. - Po raz pierwszy mamy sytuację, że pełnia władzy należy do jednego ugrupowania proeuropejskiego - mówi Jakub Pieńkowski z PISM.
Zobacz więcej na temat:  Mołdawia Andrzej Duda Michał Strzałkowski

"Jesteśmy gotowi zaproponować bardzo konkretną pomoc". Prezydent z dwudniową wizytą w Mołdawii

Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna w czwartek dwudniową wizytę w Mołdawii. W planie podróży są spotkania z prezydent kraju Maią Sandu oraz szefową rządu Natalią Gavrilitą. W piątek, wraz z prezydentami Ukrainy i Rumunii, Andrzej Duda będzie gościem obchodów 30-lecia niepodległości Mołdawii.
Zobacz więcej na temat:  Mołdawia Andrzej Duda kancelaria prezydenta Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Dr Bonikowska: nie ma perspektyw członkostwa w UE dla państw Partnerstwa Wschodniego

- UE jest bardzo ważnym punktem odniesienia, jako dźwignia. Jednak o członkostwie państw Partnerstwa Wschodniego w UE nie ma mowy. Nie jest to również brane pod uwagę w dłuższej perspektywie. Trzeba poczekać na lepsze czasy - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych. Gościem był również Bartosz Tesławski z portalu NaWschodzie.eu.
Zobacz więcej na temat:  Partnerstwo Wschodnie Gruzja Ukraina Mołdawia Unia Europejska ŚWIAT