X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Moderna

Japonia bada powiązanie zgonów mężczyzn z przyjęciem przez nich szczepionki. Preparaty mogły być zanieczyszczone

"Nie ma obecnie dość danych, by ustalić, czy istnieje związek między śmiercią trzech mężczyzn a przyjęciem przez nich szczepionki na COVID-19 firmy Moderna z partii wycofanej w związku z podejrzeniem zanieczyszczenia" - ocenili eksperci resortu zdrowia Japonii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Japonia Azja szczepienia Moderna szczepionka zdrowie COVID-19 koronawirus pandemia śmierć

Japonia wycofuje ponad półtora miliona dawek szczepionki Moderny. W 39 fiolkach odkryto zanieczyszczenia

Japońskie ministerstwo zdrowia poinformowało o wycofaniu ponad 1,6 mln dawek szczepionki na koronawirusa, ze względu na jej zanieczyszczenie. W przeznaczonych do utylizacji ampułkach z preparatem firmy Moderna odnaleziono obcą substancję. Z tego powodu z użycia wycofano całą partię dostarczonego do Japonii preparatu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Japonia COVID-19 koronawirus sars-cov-2 szczepionka Moderna

Władze USA rekomendują przyjmowanie trzeciej dawki szczepionki. "Ochrona zaczyna słabnąć"

Szefowie czołowych amerykańskich agencji ds. zdrowia oraz zespołu ds. COVID-19 doradzającego prezydentowi Joe Bidenowi ogłosili, że od września trzecie dawki szczepionki Pfizera będą dostępne dla wszystkich mieszkańców USA. Ma to związek z obawami o słabnącą z czasem skuteczność preparatów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone COVID-19 USA Ameryka szczepienia sars-cov-2 koronawirus Biały Dom Nowy Jork pandemia Joe Biden Pfizer Moderna WHO

"Jeśli się zaszczepimy, to może to być zaledwie bryza". Dr Sutkowski o rozmiarach czwartej fali pandemii

Minionej doby w Polsce zarejestrowano 64 nowe zakażenia koronawirusem. Nie odnotowano żadnego zgonu z powodu COVID-19. Liczba podanych szczepionek przekroczyła 35 milionów. W pełni zaszczepionych jest 47 procent dorosłych Polaków, a to za mało do uzyskania odporności populacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce Pfizer Moderna AstraZeneca społeczeństwo

Szczepionka Moderny skutecznie chroni przez sześć miesięcy. "Potrzebna będzie dawka przypominająca"

Amerykański koncern farmaceutyczny Moderna zakomunikował w czwartek, że jego szczepionka przeciw COVID-19 przez sześć miesięcy po podaniu drugiej dawki wykazuje skuteczność na poziomie ok. 93 proc. W związku z tym firma opowiada się za podawaniem trzeciej dawki, tzw. przypominającej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA szczepienia Moderna koronawirus COVID-19 pandemia szczepionka

Szczepienia nastolatków. EMA zgadza się na stosowanie preparatów Moderny

Europejska Agencja Leków zgodziła się na szczepienie nastolatków preparatami Moderny przeciw COVID-19. Eksperci uznali, że szczepionki tej firmy mogą być podawane młodzieży od 12 do 17 lat. Do tej pory koncern miał autoryzację unijnej agencji i Komisji Europejskiej na szczepienie osób od 18 roku życia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa szczepienia Unia Europejska Moderna COVID-19 koronawirus pandemia