X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Zdrowia

Bez dodatkowego dnia wolnego. Minister zdrowia apeluje o rozłożenie w czasie wizyt na cmentarzach

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował, by wizyty na cmentarzach związane z uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym rozłożyć w czasie na tydzień poprzedzający je i następujący po nich. Prosił także, aby do minimum ograniczyć w tym czasie kontakty społeczne, by w ten sposób przyczynić się do powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 społeczeństwo bezpieczeństwo zdrowie Wszystkich Świętych Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia infografika POLSKA

Rząd zapowiada tymczasowe szpitale polowe. Ekspert: wzorem model amerykański

- Byłbym zadowolony, gdybyśmy szli w stronę modelu amerykańskiego, tzn. aby do szpitali tymczasowych trafiali pacjenci w stanie lekkim, a pacjentów w stanie ciężkim nadal hospitalizowano w normalnych szpitalach - powiedział dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Marcin Jędrychowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 społeczeństwo Adam Niedzielski

Minister zdrowia: tymczasowe szpitale, prywatne lecznictwo i żołnierze wesprą walkę z COVID-19

Tymczasowe szpitale w każdym województwie, prywatne lecznictwo, medycy z zagranicy, rezydenci oraz żołnierze wesprą walkę z COVID-19 - to niektóre z rozwiązań, które zapowiedział w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo infografika choroba wirus zdrowie

Szpitale prywatne włączone do walki z COVID-19. Minister zdrowia przedstawił warunki współpracy

- Zarówno premier, jak i minister zdrowia będą mieć uprawnienia do kierowania poleceń do prywatnych szpitali, które będę włączone do walki z koronawirusem. Otrzymają warunki finansowe analogiczne do tych, jakie mają szpitale publiczne - zapowiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 społeczeństwo Adam Niedzielski

Projekt ustawy zdrowotnej jeszcze dziś trafi do Sejmu. Adam Niedzielski o jego szczegółach

Projekt ustawy zdrowotnej, dotyczącej m.in. zachęt finansowych dla personelu medycznego, jeszcze w poniedziałek trafi do Sejmu - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. - Chcemy wrócić do zarządu komisarycznego w szpitalach, które nie będą wykonywały poleceń wojewodów- dodał.
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 Adam Niedzielski POLSKA Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo

"Wszelkie ograniczenia naszej ruchliwości są bardzo wskazane". Wirusolog o pandemii COVID-19

- Spotykając ludzi w dużym mieście, każdy ma prawie pewność spotkania osoby, która będzie zakażała koronawirusem, dlatego wszelkie ograniczenia naszej ruchliwości są bardzo wskazane - powiedział specjalista w dziedzinie mikrobiologii i wirusologii prof. Włodzimierz Gut.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia zdrowie koronawirus wirus Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 społeczeństwo

Wiceminister zdrowia: z dnia na dzień zwiększamy miejsca respiratorowe

Waldemar Kraska powiedział na antenie TVP Info, że dziennie przybywa w kraju około 600 łóżek dla chorych na COVID-19, ale jednocześnie o tyle samo wzrasta liczba hospitalizowanych. Wiceszef resortu powiedział, że lekarze i pielęgniarki będą przenoszeni nawet do innych regionów, jeśli zajdzie taka konieczność.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Zdrowia Waldemar Kraska COVID-19 pandemia koronawirus POLSKA społeczeństwo

Jak się zachować, gdy zaobserwujemy u siebie objawy COVID-19? GIS wyjaśnia

Osoby mające objawy infekcji m.in: gorączkę, kaszel, duszności bądź te, które straciły węch lub smak, i podejrzewają u siebie zakażenie wirusem SARS-CoV-2, powinny pozostać w domu i umówić telefonicznie termin teleporady lub porady u lekarza Państwowej Opieki Zdrowotnej - podał w sobotę Główny Inspektor Sanitarny.
Zobacz więcej na temat:  wiadomości POLSKA koronawirus wirus zdrowie COVID-19 Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo

Ile Polska ma łóżek i respiratorów dla osób z COVID-19? Ministerstwo przekazało dane

- Obecnie mamy 14,7 tys. dostępnych łózek w szpitalach dla osób zakażonych koronawirusem i 1 115 respiratorów - powiedział w sobotę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jak podkreślił, zarówno liczba łóżek, jak i respiratorów jest sukcesywnie zwiększana.
Zobacz więcej na temat:  wiadomości POLSKA koronawirus wirus zdrowie COVID-19 Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo