X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Zdrowia

PORADNIK Niebezpieczny koronawirus. Przypominamy, czym jest oraz jak się przed nim bronić

Od wielu tygodni świat mierzy się z nowym zagrożeniem. W Chinach koronawirus zabił już ponad 2,5 tys. ludzi. Choroba dotarła do Europy, gdzie również zbiera śmiertelne żniwo. Najwięcej zakażonych jest we Włoszech. W Polsce na razie nie ma potwierdzonego przypadku wirusa. Przypominamy najważniejsze informacje o Covid-19 oraz zasady, których stosowanie pozwoli zmniejszyć ryzyko zakażenia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus zdrowie Ministerstwo Zdrowia poradnik

Minister zdrowia: opłata cukrowa nie ma nic wspólnego z budżetem, pieniądze trafią do NFZ

– Z opłaty cukrowej wszystkie pieniądze trafiają do Narodowego Funduszu Zdrowia i są przeznaczane na zapobieganie skutkom chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe, ale również na onkologię – mówił w Programie 3 Polskiego Radia minister zdrowia Łukasz Szumowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia medycyna NFZ służba zdrowia cukier

"Bezzasadna poprawka". Senacka komisja chce przesunąć 2 mld zł w budżecie na onkologię

Senacka Komisja Zdrowia poparła w środę poprawkę złożoną przez senatorów KO do projektu budżetu na 2020 rok, zakładającą przekazanie 1,95 mld zł na profilaktykę i leczenie chorób nowotworowych. Głosowano też wnioski o odrzucenie ustawy o prozdrowotnych wyborach konsumenta i o jej przyjęcie. Oba nie uzyskały większości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka onkologia Senat zdrowie Ministerstwo Zdrowia

Zagrożenie koronawirusem. Minister zdrowia: z Wuhanu wrócą kolejni Polacy

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał, że w ciągu najbliższych dni będzie zorganizowany powrót dwóch kolejnych Polaków z chińskiego Wuhanu. - Natomiast grupa Polaków, którzy z Wuhanu wrócili 2 lutego, dziś opuści szpital we Wrocławiu - poinformował Szumowski. Dodał, że w Polsce nadal nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Łukasz Szumowski koronawirus zdrowie

Szumowski: pacjentom nie służy wykorzystywanie ich tragedii do rozgrywek politycznych

- Rząd zwiększył w roku 2019 liczbę refundowanych leków onkologicznych o blisko 25 procent i jest zaplanowanie rozszerzenie tej listy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zaznaczył również, że rząd podniósł w tym roku nakłady na onkologię - wyniosą one 11 mld złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia onkologia PiS Polskie Radio zdrowie Henryk Szrubarz