X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Sprawiedliwości

Kaleta o reformie sądów powszechnych: mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych dni ruszy proces konsultacyjny

– Cały czas dyskutowane są konkretne przepisy z tego projektu, który jest gotowy w Ministerstwie Sprawiedliwości i został przedstawiony rządowi – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sebastian Kaleta Trójka Bartłomiej Graczak sądownictwo reforma sądownictwa Solidarna Polska Ministerstwo Sprawiedliwości

Komisja Weryfikacyjna wydała decyzję ws. dwóch warszawskich nieruchomości

Na posiedzeniu niejawnym Komisja Weryfikacyjna do spraw stołecznej reprywatyzacji stwierdziła nieważność w postanowieniu odszkodowawczym. Sprawa dotyczy nieruchomości przy ulicy Moczydło 21. Przypisano również odszkodowanie i rekompensatę lokatorom pokrzywdzonym reprywatyzacją w sprawie nieruchomości przy ulicy Stalowej 12.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komisja Weryfikacyjna Warszawa Ministerstwo Sprawiedliwości społeczeństwo nieruchomości

Rusza Krajowy Rejestr Zadłużonych. Ma być nowoczesnym i wiarygodnym system teleinformatycznym

Krajowy Rejestr Zadłużonych, jako jedna baza danych, w której będą ujawniane dane m.in. dotyczące osób, wobec których prowadzi się postępowania restrukturyzacyjne i upadłościowe, wchodzi w życie 1 grudnia. Ma być nowoczesnym, jawnym, wygodnym i wiarygodnym system teleinformatycznym.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA baza danych długi upadłość Ministerstwo Sprawiedliwości finanse osobiste firma POLSKA

Ziobro o sporze z UE ws. reformy sądownictwa: to moment krytyczny, stoimy przed historycznym wyborem

W opinii ministra sprawiedliwości, Polsce grozi "status protektoratu, czyli państwa, które formalnie ma swoje władze i organy administracji, ale w istotnych sprawach jest uzależnione od mocniejszego sąsiada". - Taką rolę pisze dla nas UE z dominującym udziałem polityków niemieckich - oświadczył Zbigniew Ziobro w wywiadzie dla tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa fundusze unijne Unia Europejska Ministerstwo Sprawiedliwości sądownictwo Zbigniew Ziobro POLSKA

"Należy uznać go za nieistniejący". Resort sprawiedliwości o wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Ministerstwo Sprawiedliwości oświadczyło w czwartek, że w związku z przekroczeniem uprawnień przez Europejski Trybunał Praw Człowieka, jego wyrok w sprawie spółki Xero Flor należy uznać za nieistniejący w części odnoszącej się do Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd Trybunał Konstytucyjny Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Sebastian Kaleta sądownictwo

Polska chce mocniejszych sankcji wobec Białorusi. Romanowski: mam nadzieję, że oporu nie będzie

- Mam nadzieję, że sprzeciwu UE wobec sankcji nie będzie - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, pytany, czy instytucje unijne mogą sprzeciwić się wzmocnieniu sankcji wobec Białorusi. - To, czego możemy się obawiać, to uległość ze strony instytucji europejskich, Niemiec czy innych krajów - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości Dorota Kania polityka imigranci w Europie służby i bezpieczeństwo Białoruś sankcje

Zbigniew Ziobro: reforma Sądu Najwyższego jest konieczna. Rozmawiamy o założeniach z prezydentem

W Sądzie Najwyższym trwa rebelia części sędziów - ocenił w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Według niego konieczna jest więc reforma SN, której założenia - jak mówił - zostały już przygotowane i są obecnie przedmiotem rozmów z prezydentem Andrzejem Dudą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Zbigniew Ziobro Andrzej Duda prezydent Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro skierował do TK wniosek ws. kar dla Polski. Woś: trzeba bronić suwerenności

- Każdy moment jest dobry, aby bronić polskiej suwerenności. Czy inny tydzień, inny miesiąc byłby lepszy? Nie. Im szybciej, tym lepiej, ponieważ mamy do czynienia z jawnym bezprawiem - powiedział w audycji "Stan rzeczy" na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny Prokuratura Generalna Zbigniew Ziobro Trybunał Sprawiedliwości UE kopalnia Turów Sąd Najwyższy Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości

Michał Wójcik: to zmiana istotna z punktu widzenia idei sprawiedliwości

Sejm rozpoczął pracę nad projektem ustawy, który przewiduje, że niewywiązywanie się z obowiązków alimentacyjnych będzie nową fakultatywną przesłanką do odmowy finansowania mieszkańca Domu Pomocy Społecznej. Komisja polityki społecznej i rodziny rekomenduje izbie uchwalenie proponowanych przepisów bez poprawek. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości Sejm rodzina POLSKA społeczeństwo pomoc społeczna

Zbigniew Ziobro o zapowiedzi pozwu wobec Niemiec

– Niemieccy politycy atakują Polskę od kilku lat, twierdząc, że Polska upolitycznia sądy, a głównym stawianym przez nich zarzutem jest Krajowa Rada Sądownictwa. To jest znakomita okazja dla państwa polskiego, aby wykazać zakłamanie niemieckich polityków – mówił w Programie 3 Polskiego Radia minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do zapowiedzi, które padły podczas poniedziałkowej konferencji.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro Trójka Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA Bartłomiej Graczak

Michał Woś: struktura polskiego sądownictwa wymaga uporządkowania

- Teraz w końcu stanie się to, co planowaliśmy od początku, a mianowicie uporządkowanie sądownictwa, struktury sądownictwa - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, pytany o plany dalszej reformy wymiaru sprawiedliwości. - Trzeba wykorzystać potencjał wszystkich 10 tys. polskich sędziów, a przypomnę, że nakłady na polskie sądownictwo są jednymi z najwyższych w Europie, więc to powinno realnie przekładać się na wyniki - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Woś sądownictwo sąd Polski Ład Ministerstwo Sprawiedliwości

Resort sprawiedliwości: protest w sądownictwie jest motywowany politycznie, wokandy odwołane w 2 proc. sądów

Jak poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości, akcja protestów w sądach nie wpływa na pracę całego wymiaru sprawiedliwości: odwołano wokandy w ok. 2 proc. sądów. MS oceniło że, protest został zorganizowany przez jeden z najmniejszych związków zawodowych - Ad Rem i jest motywowany politycznie. Zarzuty ministerstwa odpiera szefowa tego związku Justyna Przybylska. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Ministerstwo Sprawiedliwości