X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Sprawiedliwości

TYLKO U NAS Sejmowa komisja za poprawkami do ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Ma to "usprawnić procedurę upadłości"

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka zarekomendowała wprowadzenie poprawek do projektu nowelizacji ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Przepisy przygotowane przez rząd mają​ na celu usprawnić postępowania upadłościowe wobec osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości Sejm PiS upadłość konsumencka polityka POLSKA

"Próba odwrócenie uwagi". Wójcik o wniesionej do TSUE sprawie przeciwko Polsce

Próbą "odwrócenia uwagi od własnych problemów" nazwał dzisiejszą decyzję Komisji Europejskiej minister-członek Rady Ministrów Michał Wójcik. Komisja Europejska zdecydowała o skierowaniu przeciw Polsce sprawy do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. - Niezawisłość sędziowie noszą w sobie. Nie da się zadekretować niezawisłości żadnym aktem prawnym - mówił w rozmowie z Informacyjnej Agencji Radiowej Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości Trybunał Sprawiedliwości UE

Prokuratura chce postawić zarzuty Grodzkiemu. Kaleta: Senat powinien pilnie rozpatrzyć sprawę

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta powiedział, że sprawa zarzutów wobec marszałka Senatu powinna zostać wyjaśniona. Wczoraj Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała do Senatu wniosek o uchylenie immunitetu Grodzkiemu i wyrażenie zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki marszałek senatu korupcja polityka Sebastian Kaleta Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA

TYLKO U NAS Łukasz Rzepecki o projekcie MS: pochylimy się nad tym podczas prac zespołu ds. sędziów pokoju

Ministerstwo sprawiedliwości przygotowało projekt ustawy wprowadzający instytucję sędziów pokoju. - Cieszę się, że ten projekt powstał. Pochylimy się nad nim podczas prac zespołu do spraw sędziów pokoju - mówi portalowi PolskieRadio24.pl doradca prezydenta Łukasz Rzepecki. Inauguracyjne posiedzenie zespołu w piątek. 
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda sądownictwo POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości

"Chcemy, aby sprawy były załatwiane szybko, przez ludzi wybranych przez obywateli". Kaleta o sędziach pokoju

- Sędzia pokoju to osoba, która wymierza sprawiedliwość na tej podstawie, że działa z wyboru obywateli. Wymierza sprawiedliwość w sprawach prostych, gdzie można postępowania odformalizować w najdalej idący sposób. Tak, żeby te proste sprawy były szybko załatwiane - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro sądownictwo

Kaleta: w sprawie funduszu odbudowy jesteśmy konsekwentni

– Rozumiemy, że doszło do zmiany stanowiska u największego koalicjanta. Ubolewamy nad tym, ale przyjmujemy to do wiadomości – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości, poseł Solidarnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Trójka polityka Bartłomiej Graczak Ministerstwo Sprawiedliwości budżet UE 2021-2027 budżet ue zjednoczona prawica Solidarna Polska

Ziobro: Polacy mają wyłączne prawo decydować, jak kształtowana jest nasza kultura

- To Polacy poprzez demokratyczne wybory mają wyłączne prawo decydować, jak kształtowana jest nasza kultura i instytucje prawne. Popieram wniosek kolegów z Solidarnej Polski, aby polski Sejm odpowiedział na rezolucję PE własną uchwałą - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości Unia Europejska LGBT polityka

Ustawa antyprzemocowa. Ziobro: to rozwiązania, które działają

- To bardzo ważna ustawa zwłaszcza dla kobiet. W ogromnej większości bowiem kobiety stają się ofiarami przemocy. Też dla dzieci, bo dzieci często towarzyszą temu dramatycznemu przebiegowi napaści domowej, która miała miejsce w Polsce na przestrzeni ostatnich lat - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, podsumowując 100 dni obowiązywania tzw. ustawy antyprzemocowej.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przemoc rodzina POLSKA

"Niewątpliwie ingeruje w suwerenność Polski". Kaleta o wyroku TSUE

- TSUE próbuje uzurpować sobie kompetencje, których nie przekazał mu żaden rząd państwa członkowskiego UE - przekonywał wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, przywołując orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który wielokrotnie stwierdzał, że nadrzędnym źródłem prawa w Polsce jest konstytucja.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Sebastian Kaleta Ministerstwo Sprawiedliwości sąd sądownictwo Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska POLSKA

Kaleta: PO wypiera ze swej świadomości odpowiedzialność za aferę reprywatyzacyjną

- Platforma Obywatelska od czasu wybuchu afery reprywatyzacyjnej zdawała się mówić, że nie ma żadnej afery, próbując zrzucić z siebie odpowiedzialność za to, co się stało - oświadczył w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" wiceminister sprawiedliwości, przewodniczący Komisji ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera reprywatyzacyjna Warszawa regiony mazowieckie Sebastian Kaleta Ministerstwo Sprawiedliwości Platforma Obywatelska

Ziobro: oddajemy hołd bohaterom, którzy nie złożyli broni, ale walczyli z komunistami o wolną Polskę

"W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych oddajemy hołd bohaterom antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni, ale walczyli z komunistami o wolną Polskę. Chwała bohaterom!"- napisał na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Żołnierze Wyklęci komunizm HISTORIA Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA polityka

Komisja Weryfikacyjna przyznała ponad 10 mln zł odszkodowań dla ofiar dzikiej reprywatyzacji

Praca Komisji Weryfikacyjnej przynosi wymierne efekty. Dzięki niej przyznano ponad 10 mln zł odszkodowań dla ofiar dzikiej reprywatyzacji - przekazało w niedzielę Ministerstwo Sprawiedliwości. Komisja wydała dotąd 309 decyzji o przyznaniu odszkodowań lub zadośćuczynień na rzecz 323 osób - dodano.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja Warszawa Ministerstwo Sprawiedliwości prawo społeczeństwo