X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Sprawiedliwości

"Zgodne ze stanowiskiem Polski". Ministerstwo Sprawiedliwości o orzeczeniu TSUE

- Niedopuszczalne wnioski sędziów odbiły się negatywnie na polskim wymiarze sprawiedliwości. Skierowanie pytań prejudycjalnych do TSUE spowodowało przedłużenie trwających postępowań, a ich autorzy kierowali się przede wszystkim motywami politycznym - uważa resort sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Trybunał Sprawiedliwości UE Ministerstwo Sprawiedliwości sąd Unia Europejska

Fałszywy telefon, SMS, e-mail. Jak rozpoznać oszusta?

Pandemia koronawirusa uaktywniła oszustów, którzy próbują żerować na ludzkim nieszczęściu i niedomówieniach. Fałszywe SMS-y, telefony, czy e-maile wysyłane są pod różnym pozorem, m.in. zbiórek pieniędzy na szpitale bądź ufundowanie maseczek dla ratowników medycznych. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus cyberprzestępczość zdrowie Ministerstwo Sprawiedliwości społeczeństwo Agnieszka Kunikowska Ministerstwo Cyfryzacji

"Największa taka akcja w wymiarze sprawiedliwości". Sądy reagują na koronawirusa

Z powodu zagrożenia koronawirusem do końca marca w sądach w całym kraju nie odbędzie się większość rozpraw i posiedzeń - zostaną one przełożone na późniejsze terminy. Odbywać mają się tylko najpilniejsze sprawy, które nie mogą być przesunięte na inny termin.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo sąd koronawirus wirusy Koronawirus w Polsce Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA bezpieczeństwo

Ziobro: podporządkowanie się zasadom bezpieczeństwa jest naszym obowiązkiem

- Podporządkowanie się zasadom bezpieczeństwa opracowanym przez ekspertów jest naszym obywatelskim obowiązkiem - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Dodał, że resort prowadzi intensywne prace w celu zapobiegania zagrożeniu koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus wirusy zapalenie płuc zdrowie bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo Zbigniew Ziobro Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA

"Treść oparta na manipulacjach". Prokuratura Krajowa reaguje na tekst "GW"

Od czasu reformy prokuratury liczba prowadzonych przez nią śledztw gwałtownie wzrosła - napisała Prokuratura Krajowa. Odniosła się w ten sposób do artykułu "Gazety Wyborczej" nt. "ślimaczących się śledztw". Jak podkreśliła PK, "wyznacznikiem skuteczności prokuratury jest efektywność".
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro POLSKA sądownictwo prokuratura Ministerstwo Sprawiedliwości Gazeta Wyborcza media

"Telefonia w więziennictwie działa, sprawę badała NIK". Jaki reaguje na wniosek KO

-  Najwyższa Izba Kontroli już badała sprawę i nie dopatrzyła się nieprawidłowości - skomentował b. wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki wniosek posłów KO do NIK. Podkreślił, że "telefonia w więziennictwie działa", a "PO powtarza bzdury i oskarża, bo nie może się pogodzić z tym, że wszystkie wskaźniki w systemie w porównaniu do ich rządów są lepsze".
Zobacz więcej na temat:  Patryk Jaki Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA służby i bezpieczeństwo

"Sądy popełniły błędy". Wiceminister sprawiedliwości ws. odebrania matce 11 dzieci

Podczas konferencji w Wierzbicy na południu województwa łódzkiego wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik potwierdził swoją wcześniejszą opinię, że w sprawie odebrania matce 11 dzieci "sądy popełniły błędy", a bieda nie może być jedyną przesłanką tak drastycznych decyzji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości pomoc społeczna sąd sądownictwo reforma sądownictwa