X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Sejmowa komisja spraw zagranicznych poparła kandydaturę Antoniego Fałkowskiego na ambasadora RP w Danii

Sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Antoniego Fałkowskiego na ambasadora RP w Danii. Wiceszef MSZ Marcin Przydacz przedstawiając życiorys Fałkowskiego podkreślał, że łączy on doświadczenie w administracji publicznej i w strategicznym sektorze energetycznym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Dania Ministerstwo Spraw Zagranicznych polityka

Waszczykowski: blokując wypłatę środków z FO, Zielony Ład nie będzie możliwy do zrealizowania

- Na zalecenie Komisji Europejskiej tak przygotowaliśmy program planu odbudowy, aby pieniądze trafiały do innowacyjnych dziedzin, które pomogłyby zminimalizować ślad węglowy. Jeśli te programy byłyby w dalszym ciągu wstrzymywane, to cała koncepcja Zielonego Ładu uległaby zawaleniu - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS.   
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Parlament Europejski Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Wiceszef MSZ: Tusk wie, że pieniądze z UE zostaną odblokowane

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, odnosząc się do słów byłego premiera o tym, że Polacy dostaną pieniądze z UE, powiedział, że "Donald Tusk próbuje ratować sytuację" - Wie, że mimo starań jego środowiska politycznego, pieniądze z UE ostatecznie zostaną odblokowane - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych Unia Europejska

"Traktuję archeologię jako swego rodzaju intelektualną wędrówkę". Spotkanie z dr Pawłem L. Polkowskim

Dr Paweł L. Polkowski, archeolog związany z Muzeum Archeologicznym w Poznaniu i Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego, jest jednym z tegorocznych laureatów Nagrody Narodowego Centrum Nauki. Prowadzi badania nad sztuką naskalną w oazie Dachla w Egipcie.
Zobacz więcej na temat:  archeologia Uniwersytet Warszawski Egipt Sudan Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja Poznań

"Nie ma żadnego powodu, żeby wstrzymywać pieniądze w ramach KPO". Wiceszef MSZ nie ma wątpliwości

Nie ma żadnego powodu, żeby wstrzymywać pieniądze w ramach Krajowego Planu Odbudowy - stwierdził w piątek wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Według niego, nie ma także podstawy, aby wiązać warunkowość z praworządnością.
Zobacz więcej na temat:  Szymon Szynkowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Krajowy Plan Odbudowy Krajowy Program Odbudowy dyplomacja

Wiceszef MSZ: rozszerzanie kompetencji UE jest wykorzystywane do bezprecedensowego nacisku na Polskę

- Problem rozszerzania się kompetencji Unii Europejskiej nie jest nowy, nie jest związany tylko z Polską. Jednak po raz pierwszy jest on wykorzystywany do bezprecedensowego nacisku na kraj. Tu jest ta nowość - mówił w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk (wiceminister spraw zagranicznych).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Adrian Klarenbach Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Parlament Europejski Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Milion dawek szczepionek od Polski dla Iranu. "Wyraz solidarności z krajem, z którym łączą nas wielowiekowe relacje"

Polska przekazała Iranowi bezpłatnie milion szczepionek przeciwko COVID-19 - poinformowało MSZ. Darowizna ta jest wyrazem solidarności szczepionkowej z Irańczykami, z którymi łączą Polskę wielowiekowe i dobre relacje - podkreślił resort.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dyplomacja Ministerstwo Spraw Zagranicznych szczepionka COVID-19 Bliski Wschód pandemia koronawirus sars-cov-2 polityka Iran szczepienia

"Zasługują na tytuł Sprawiedliwych wśród Narodów Świata". Badacze Holokaustu o liderach Grupy Ładosia

Badacze Holokaustu, profesorowie Mordecai Paldiel i Daniel Blatman podkreślają, że liderzy Grupy Ładosia powinni zostać uhonorowani medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. To jedno z najważniejszych izraelskich odznaczeń państwowych jest przyznawane osobom ratującym Żydów w czasie II wojny światowej. Do tej pory Instytut Yad Vashem przyznał je jednemu członkowi Grupy - konsulowi Konstantemu Rokickiemu.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Holokaust Szwajcaria Instytut Pileckiego dyplomacja Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Szymon Szynkowski vel Sęk w sprawie wyroku TK: Polska nie może zrobić ani jednego kroku wstecz

To jest moment, w którym Polska nie może zrobić ani jednego kroku wstecz – powiedział w czwartek wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk odnosząc się do projektu rezolucji dotyczącego wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego, ws. prymatu prawa europejskiego przygotowanego przez 5 frakcji w Parlamencie Europejskim.
Zobacz więcej na temat:  Szymon Szynkowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych

"Polska nie da ustawić się w kącie, ani kroku wstecz". Szynkowski vel Sęk o sporze z KE

To jest moment, w którym Polska nie może zrobić ani jednego kroku wstecz - powiedział w czwartek wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, odnosząc się do przygotowanego przez 5 frakcji w PE projektu rezolucji dotyczącego wyroku polskiego TK ws. prymatu polskiej konstytucji nad prawem europejskim.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej Szymon Szynkowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja Polityka zagraniczna Polski