X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Coraz gorsze warunki w Donbasie. Wiceszef MSZ: sytuacja jest bardzo napięta, ale nie zagraża Polsce

- Obserwujemy zwiększającą się obecność sił zbrojnych na wschodzie Ukrainy i na Krymie. Mowa nawet o 150 tys. rozlokowanych żołnierzy przy ukraińskiej granicy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sygnały Dnia Ministerstwo Spraw Zagranicznych Grzegorz Jankowski Ukraina Rosja wojsko Krym Donbas

Napięcie na linii USA-Rosja. Amerykański ambasador w Moskwie: dobrowolnie nie wyjadę

"Amerykański ambasador nie zamierza dobrowolnie opuszczać Rosji" - poinformował rosyjski portal informacyjny Rambler. John Sullivan zapowiedział, że opuści kraj, w którym pełni misję jedynie na wyraźne żądanie Moskwy. Wcześniej przedstawiciele Kremla i Ministerstwa Spraw Zagranicznych rekomendowali dyplomacie, aby udał się do Waszyngtonu na konsultacje.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Stany Zjednoczone dyplomacja Kreml Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Wiceszef MSZ: jesteśmy przygotowani na kroki odwetowe Rosji, odniesiemy się do nich po uzyskaniu szczegółów

Oczekujemy ze spokojem na oficjalną informację dotyczącą zapowiadanej decyzji o wydaleniu polskich dyplomatów z Moskwy; jesteśmy przygotowani na kroki odwetowe Rosji i odniesiemy się do nich po uzyskaniu szczegółów - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Szymon Szynkowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polityka zagraniczna Polski

Największa cyfrowa inwestycja Google w Polsce staje się faktem. Warszawa częścią globalnej sieci Google Cloud

Wzmocnienie polskiej gospodarki oraz zwiększenie jej konkurencyjności – to wszystko zagwarantuje najnowszy region Google Cloud, który został uruchomiony w Warszawie. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w Europie Środkowo-Wschodniej i jednocześnie największa do tej pory inwestycja Google w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Ministerstwo Spraw Zagranicznych kancelaria prezydenta dyplomacja Lech Kaczyński Zbrodnia Katyńska Kresy NATO

Wiceszef MSZ: jesteśmy przygotowani na kroki odwetowe Rosji. Nie otrzymaliśmy noty dyplomatycznej

- Oczekujemy ze spokojem na oficjalną informację dotyczącą zapowiadanej decyzji o wydaleniu polskich dyplomatów z Moskwy. Jesteśmy przygotowani na kroki odwetowe Rosji i odniesiemy się do nich po uzyskaniu szczegółów - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina konflikty międzynarodowe Rosja Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Prezydent zainaugurował prace Biura Polityki Międzynarodowej. Szefem - Krzysztof Szczerski

Prezydent Andrzej Duda zainaugurował działalność Biura Polityki Międzynarodowej w KPRP; szefem Biura został Krzysztof Szczerski. Mam nadzieję, że Biuro w sposób większy niż do tej pory pozwoli realizować działania prezydenta RP w zakresie polityki międzynarodowej - powiedział Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Polityka zagraniczna Polski Zbigniew Rau Ministerstwo Spraw Zagranicznych Krzysztof Szczerski

MSZ wydala trzech pracowników ambasady Rosji

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński poinformował, że ambasador Rosji w Polsce został wezwany w trybie pilnym do MSZ. - Wręczyliśmy mu notę dyplomatyczną, informującą o uznaniu za osoby niepożądane, czyli personae non gratae trzech pracowników ambasady - mówił wiceminister. Jak dodał Jabłoński, podstawą tej decyzji było naruszenie przez te osoby statusu dyplomatycznego i działania na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej. Moskwa nazwała wydalenie przez Polskę rosyjskich dyplomatów "pseudosolidarnością z USA".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja polityka Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Inauguracji Biura Polityki Międzynarodowej. Szef MSZ: jedność Europy możliwa dzięki wsparciu USA

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau uważa, że Polska jako członek Unii Europejskiej i NATO może uprawiać politykę międzynarodową w sposób najbardziej skuteczny wtedy, gdy więzi transatlantyckie są bardzo silne. Minister wziął udział w uroczystości powołania Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Rau polityka Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Białoruś: polscy działacze Andrzej Pisalnik i Iness Todryk zatrzymani przez służby

Polscy dziennikarze i aktywiści z Grodna: Andrzej Pisalnik i Iness Todryk są najprawdopodobniej przewożeni do aresztu w Mińsku. W środę nad ranem do mieszkania tego małżeństwa w Grodnie weszła milicja. Potem urwała się z nimi łączność telefoniczna. Jak dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio, Iness Todryk zadzwoniła do swojej mamy i poinformowała, że wraz z mężem jest wieziona do Mińska - prawdopodobnie do aresztu.
Zobacz więcej na temat:  Związek Polaków na Białorusi Białoruś Polacy na Białorusi Ministerstwo Spraw Zagranicznych