X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Rodziny

Dymisje polityków Porozumienia. Müller: niewykluczone, że premier nie przyjmie niektórych z nich

- Nie jest wykluczone, że premier nie przyjmie niektórych z tych dymisji - tak rzecznik rządu Piotr Müller odniósł się do złożenia dymisji przez wiceministrów zasiadających w rządzie z ramienia Porozumienia. Według rzecznika wiceministrowie "oddali się do dyspozycji", ale to premier "ostatecznie podejmuje decyzje".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Gowin Porozumienie Jarosława Gowina Ministerstwo Rodziny Piotr Müller polityka zjednoczona prawica Mateusz Morawiecki

"Celem jest wyjście z pułapki demograficznej". Maląg o Strategii Demograficznej 2040

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie Strategii Demograficznej 2040. Dziś o projekcie przygotowanym przez rząd rozmawiać będą samorządowcy z województwa dolnośląskiego, a w najbliższych tygodniach do rozmów o strategii rozwoju demograficznego zostaną zaproszone również organizacje pozarządowe, pracodawcy i związki zrzeszające pracowników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg rodzina Polski Ład dzieci Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej GOSPODARKA

Maląg: w ciągu ostatnich pięciu lat na nowe miejsca w żłobkach rząd przekazał ponad 2 miliardy złotych

- W ciągu ostatnich pięciu lat rząd przekazał 2 miliardy 100 milionów złotych na nowe miejsca w żłobkach - powiedziała minister Marlena Maląg podczas uroczystego otwarcia gminnego żłobka w Gorzycach Wielkich w województwie wielkopolskim. Do tej placówki może uczęszczać 77 dzieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg dzieci Ministerstwo Rodziny rodzina społeczeństwo

Strategia Demograficzna 2040. Barbara Socha: samorządy mają możliwości, by wspierać prorodzinny rozwój

- Samorządy mają duże możliwości, by wspierać prorodzinny rozwój zrównoważony - mówiła na briefingu prasowym wiceminister rodziny Barbara Socha. Piątkowym spotkaniem samorządowców z Zachodniopomorskiego rozpoczął się w Szczecinie cykl szerokich konsultacji społecznych projektu Strategii Demograficznej 2040.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA 500+ rodzina Rodzina 500+ samorząd Ministerstwo Rodziny społeczeństwo

Rusza program "Dobry start". Wnioski o wyprawkę szkolną tylko elektronicznie

1 lipca ruszył nabór wniosków o świadczenia na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". Można ubiegać się o nie do 30 listopada. - Wniosek koniecznie trzeba złożyć elektronicznie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski. W jaki sposób możemy to zrobić?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Krzysztof Świątek Stanisław Szwed rodzina szkoła Ministerstwo Rodziny

Wsparcie dla rodzin w Polskim Ładzie. Marlena Maląg: to silna inwestycja w przyszłość

- Polski Ład wprowadza nowe instrumenty i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodzin, aby dać im stabilizację, to jest nasza silna inwestycja w przyszłość - powiedziała minister rodziny Marlena Maląg, podczas rzeszowskiej debaty "Rodzina i dom w centrum życia". - Polski Ład jest dowodem na to, że jesteśmy szalenie konsekwentni w realizacji naszej polityki społecznej i polityki rodzinnej - przekonywała z kolei Elżbieta Rafalska, była szefowa resortu rodziny. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Polski Ład społeczeństwo Ministerstwo Rodziny rodzina pandemia regiony Rzeszów podkarpackie Elżbieta Rafalska PiS

Maląg: Polski Ład to koło zamachowe do rozwoju gospodarki

– Polski Ład to jest potężna reforma społeczno-gospodarcza, która pokazuje wyjście z kryzysu po koronawirusie, powrót do normalności i odzyskanie energii. Jest to silne koło zamachowe do rozwoju polskiej gospodarki – podkreśliła w Programie 3 Polskiego Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Polski Ład zjednoczona prawica Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Bartłomiej Graczak

Miliony na wsparcie organizacji pozarządowych. Ogłoszono wyniki konkursu "Po Pierwsze Rodzina"

33 organizacje pozarządowe otrzymały dofinansowanie na łączną kwotę 8,4 mln złotych w ramach tegorocznej edycji Konkursu "Po pierwsze Rodzina". Jak zaznaczyła minister Marlena Maląg, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej doceniło projekty, które budują pozytywny wizerunek rodziny i tworzą dla niej przyjazne otoczenie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg rodzina polityka

"Mają przypominać dom". Paweł Wdówik o centrach opiekuńczo-mieszkalnych

- Jesteśmy na początku procesu deinstytucjonalizacji. Polega on na odchodzeniu od instytucjonalnych form pomocy, tj. wielkie DPS-y, i oferowaniu osobom potrzebującym czegoś zupełnie innego, bardziej przypominającego dom - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister MRPiPS Paweł Wdówik o programie tworzenia centrów opiekuńczo-mieszkalnych. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej niepełnosprawni niepełnosprawność