X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Kongres Polska Wielki Projekt Wiceminister rodziny: widzimy, jak istotna dla chęci zakładania rodzin jest tożsamość lokalna

- Coś, co było dla ludzkości oczywiste przez właściwie całą historię, pierwszy raz takie nie jest. Nie jest takie oczywiste, że po nas przyjdą kolejne pokolenia, a ta kurcząca się populacja spowoduje ogromne problemy. My to widzimy już na Zachodzie - powiedziała w audycji "Północ-południe" na antenie Polskiego Radia 24 Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo rodzina dzietność Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

POLSKI ŁAD Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Maląg: będzie pomagał łączyć pracę zawodową z życiem rodzinnym

- Rodzinny Kapitał Opiekuńczy będzie pomagał łączyć pracę zawodową z życiem rodzinnym. Szacujemy, że tym świadczeniem będzie objętych 615 tys. dzieci - powiedziała w piątek w Sejmie minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo rodzina dofinansowanie dzieci dziecko Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej GOSPODARKA

Prace nad ustawą dot. osób z niepełnosprawnościami. "Ma zmienić cały system postrzegania tej grupy obywateli"

W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej w piątek zainicjowano prace nad projektem ustawy o wyrównywaniu szans osób z niepełnosprawnościami. Nowa ustawa ma pomóc w praktycznym wdrożeniu zapisów Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych ratyfikowanej przez Polskę w 2012 r.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawni niepełnosprawność POLSKA społeczeństwo zdrowie Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Szwed: poprawiliśmy sytuację polskich rodzin, zwłaszcza na wsi, gdzie bieda była twarzą polityki rządu PO

- W ostatnich latach sytuacja polskich rodzin bardzo mocno się poprawiła. Szczególnie wśród rodzin wielodzietnych, na wsi, gdzie bieda była twarzą polityki poprzednich rządów. W rozwiązaniach zawartych w Polskim Ładzie również mówimy o tym, że najważniejszy jest człowiek i rodzina - podkreślił w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej. 
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Szwed POLSKA społeczeństwo rodzina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

"Da rodzinom poczucie większej stabilizacji finansowej". Marlena Maląg o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym

- Ustawa o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym da rodzicom możliwość połączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym. Chodzi o to, aby dać rodzinom poczucie większej stabilizacji finansowej i aby rodziny decydowały się na kolejne dzieci - podkreśliła w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej społeczeństwo rodzina

Złożyli dymisje, teraz wracają do rządu. Ministerstwo Rozwoju i Technologii z nowymi wiceministrami

Premier Mateusz Morawiecki powołał Andrzeja Guta-Mostowego i Grzegorza Piechowiaka na sekretarzy stanu oraz Olgę Semeniuk i Marka Niedużaka na podsekretarzy stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii - poinformował we wtorek resort. Wcześniej złożyli dymisje, gdy Porozumienie opuszczało Zjednoczoną Prawicę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rząd Mateusza Morawieckiego Ministerstwo Rozwoju Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej społeczeństwo

Konsultacje projektu Strategii Demograficznej 2040. Barbara Socha: sytuacja demograficzna jest poważna

Sytuacja demograficzna jest bardzo poważna, cały okres transformacji gospodarczej to czas tzw. zimy demograficznej, stąd, aby odwrócić ten trend wsparcie finansowe rodzin, a teraz przygotowanie Strategii Demograficznej - powiedziała wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Polski Ład rodzina

POLSKI ŁAD "To nie mogą być tylko słowa, ale konkretne działania". Maląg o rodzinie i Polskim Ładzie

Tworzenie dobrego klimatu wokół rodziny, stwarzanie takich warunków, aby rodzina była w centrum życia, w centrum uwagi – to nie mogą być tylko słowa, ale konkretne działania – mówiła w piątek w Miejskiej Górce (województwo wielkopolskie) minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rodzina Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Polski Ład pandemia COVID-19 Koronawirus w Polsce GOSPODARKA społeczeństwo Rodzina 500+ 500+

Co determinuje decyzje Polaków dot. posiadania dziecka? Opublikowano badania na zlecenie resortu rodziny

Lepsze warunki mieszkaniowe, stabilność i pewność zatrudnienia, lepszy system opieki zdrowotnej to głównie czynniki wpływające na decyzje Polaków o posiadaniu dziecka - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rodzina dzieci macierzyństwo dzietność

Polski Ład dla rodzin. Nie tylko "Maluch+" i emerytury bez podatku

Obok rozwiązań podatkowych i regulacji dla firm, w Polskim Ładzie, który powoli przybiera formę prawną, znalazło się wiele rozwiązań prorodzinnych. Znajdziemy tam zmiany w polityce mieszkaniowej czy dotyczące rynku pracy, a także dużo większe nakłady na rozwój sieci instytucji opieki nad najmłodszymi dziećmi. Planowane są też działania skierowane do seniorów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Polski Ład społeczeństwo rodzina

Marlena Maląg: Strategia Demograficzna 2040 opiera się na danych, analizach i badaniach

- Dziś pokazujemy Strategię Demograficzną, szeroko ją konsultujemy. Bo Polska znajduje się w pułapce niskiej dzietności dlatego, że poprzednie rządy nie podejmowały spójnej, konsekwentnej polityki prorodzinnej - mówiła w Polskim Radiu 24 minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marlena Maląg Stanisław Janecki POLSKA polityka Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rodzina Rodzina 500+ 500+ dzietność dzieci GOSPODARKA

Maląg: rodzinny kapitał opiekuńczy już staje się faktem, to kolejne miliardy złotych, które trafią do polskich rodzin

- Rodzinny kapitał opiekuńczy już staje się faktem. Po kilku miesiącach od zapowiadania ustawa będzie konsultowana i procedowana. To kolejne miliardy złotych, które trafią do polskich rodzin - powiedziała w środę w Kaliszu minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rodzina Marlena Maląg społeczeństwo Polski Ład Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Kalisz

Marlena Maląg: powstaną nowe miejsca w żłobkach przy jak najniższych kosztach dla rodziców

- Niezwykle ważna jest stabilna praca, odpowiednia polityka zdrowotna i opieka nad dziećmi do lat trzech - powiedziała minister Marlena Maląg podczas spotkania z samorządowcami w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Trwają konsultacje społeczne projektu Strategia Demograficzna 2040.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg opieka nad dzieckiem rodzina społeczeństwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej