X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Jest projekt ustawy PiS ws. pomocy socjalnej dla twórców i artystów

Minister kultury i dziedzictwa narodowego będzie mógł udzielać pomocy socjalnej z funduszy budżetowych twórcom i artystom w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii oraz w okresie 12 miesięcy po ich odwołaniu - wynika z projektu ustawy autorstwa PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA Piotr Gliński SZTUKA pomoc artysta

"Kształtowała polską tożsamość i mentalność". Minister kultury o Bitwie Warszawskiej

- To było starcie cywilizacji zachodniej, chrześcijańskiej z barbarzyństwem - powiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, odnosząc się do 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Podkreślił, że zwycięstwo nad bolszewikami było możliwe dzięki temu, że Polacy z różnych nurtów politycznych potrafili współpracować ponad podziałami.
Zobacz więcej na temat:  bitwa warszawska 1920 pamięć historia Polski wojna polsko-bolszewicka Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego POLSKA

Otwarto wystawę "Po wielkiej wojnie". Gliński: tu jest prawda historyczna

- Wystawa "Po wielkiej wojnie" pokazuje rozmaitość doświadczeń roku 1918 i jego następstw. Jest w niej miejsce na różne punkty widzenia, interpretacje i oceny poszczególnych zjawisk, faktów - mówił w czwartek wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński, otwierając ekspozycję na stołecznym pl. Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego HISTORIA POLSKA KULTURA

Filmowe obchody stulecia Bitwy Warszawskiej. Piotr Gliński: to ma wielkie oddziaływanie

Premiery filmów poświęconych Bitwie Warszawskiej uświetnią obchody stulecia zwycięstwa Polaków nad bolszewicką Rosją. Z tej okazji wyprodukowano filmy: "Wojna światów", "Wiktoria 1920", "Bitwa Warszawska 1920-2020" oraz spot "The Miracle You’ve Never Heard Of".
Zobacz więcej na temat:  bitwa warszawska POLSKA historia Polski Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wojna polsko-bolszewicka

Stanisław Fudakowski: "Solidarność" pozwala budować Polakom własną podmiotowość i tożsamość

- "Solidarność" to źródło siły, której ludzie potrzebują, żeby budować własną podmiotowość i tożsamość - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Fudakowski, działacz "Solidarności". Tematem audycji były zbliżające się uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i utworzenia NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Antoni Trzmiel Piotr Duda Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gdańsk porozumienia sierpniowe Jan Paweł II

Sprawa mostu w Pilchowicach. MKiDN: Polska jest państwem prawa, zabytki są chronione

- Most w Pilchowicach jest od marca w najściślejszym reżimie ochrony konserwatorskiej - powiedziała w piątek wiceminister kultury, Generalny Konserwator Zabytków Magdalena Gawin. Poinformowała, że od momentu wszczęcia postępowania o wpis do rejestru zabytków, nie można wykonywać przy nim żadnych prac.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zabytki dolnośląskie mosty Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Magdalena Gawin FILM

Piotr Gliński: 14 września rozpocznie się nabór wniosków o pieniądze z Funduszu Wsparcia Kultury

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński poinformował, że 14 września ma rozpocząć się nabór wniosków o pieniądze z Funduszu Wsparcia Kultury. Powołany przez resort Fundusz to kolejna forma wsparcia twórców w walce ze skutkami pandemii koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego społeczeństwo koronawirus

Piotr Gliński: Bernard Ładysz był jednym z koryfeuszy polskiej sztuki wokalnej

Bernard Ładysz pozostanie w naszej pamięci jako jeden z koryfeuszy polskiej sztuki wokalnej, a jego kreacje sceniczne będą wzorem dla kolejnych pokoleń wokalistów - napisał wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński w liście odczytanym podczas uroczystości pogrzebowych śpiewaka operowego i aktora.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA MUZYKA Bernard Ładysz opera musical piosenka Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wiceminister kultury: most w Pilchowicach pozostaje pod ścisłą ochroną

Dzięki nowelizacji z 2017 roku, od momentu wszczęcia postępowania w sprawie wpisu obiektu do rejestru zabytków obiekt ten pozostaje pod ścisłą ochroną. Dlatego obawy o wyburzenie mostu w Pilchowicach są bezprzedmiotowe - napisała we wtorek wiceminister kultury, generalny konserwator zabytków Magdalena Gawin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zabytki Magdalena Gawin Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego mosty FILM infrastruktura kolejnictwo

BohaterON Ruszyła V edycja akcji "BohaterON". Gliński: powstańcy to dla nas symbol najważniejszych wartości

- Powstanie Warszawskie i powstańcy warszawscy to symbol tych najważniejszych wartości dla naszej wspólnoty - powiedział w środę wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński na konferencji inaugurującej V edycję ogólnopolskiej kampanii "BohaterON - włącz historię!".
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie POLSKA historia Polski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński

"Kulminacja obchodów rocznicy odzyskania niepodległości". Minister kultury o widowisku "Wdzięczni Bohaterom"

- W tym roku kulminacją obchodów rocznicy odzyskania niepodległości będzie defilada wojskowa w Warszawie i widowisko na Stadionie Narodowym "1920. Wdzięczni Bohaterom" zaplanowane na 15 sierpnia - zapowiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego bitwa warszawska 1920 pamięć historia Polski POLSKA

LISTA WYDARZEŃ Obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Defilada w stolicy i kilkadziesiąt wydarzeń w całym kraju

Koncerty, premiery filmów, konkursy, wystawy - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowało szereg wydarzeń upamiętniających triumf w Bitwie Warszawskiej. W organizację obchodów 100. rocznicy zwycięstwa włączyło się też Ministerstwo Obrony Narodowej. Punktem kulminacyjnym będzie defilada wojskowa na stołecznej Wisłostradzie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo bitwa warszawska historia Polski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ministerstwo Obrony Narodowej

Gliński: celem obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej jest wzmacnianie polskiej wspólnoty

- Podstawowymi dziełami, jakie chcemy, żeby po tych obchodach pozostały w Polsce, jest wielka sieć nowoczesnych muzeów, jakie teraz budujemy - powiedział wicepremier Gliński podczas konferencji prasowej dotyczącej wydarzeń organizowanych w ramach 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wśród przygotowanych wydarzeń wymienił też m.in. wojskową defiladę w stolicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo bitwa warszawska Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego historia Polski

"Wielka satysfakcja z dalszej współpracy". MKiDN przedłużyło wsparcie dla pięciu instytucji kultury

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie oraz Teatr Muzyczny w Łodzi będą nadal współprowadzone przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA społeczeństwo Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego