X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Fundusz Wsparcia Kultury. Piotr Gliński: chcemy jak najszybciej przekazać pieniądze

- Algorytm ma tę zaletę, że jest sprawiedliwy, a w gospodarce to jest najważniejsze - mówi czwartkowej "Gazecie Polskiej Codziennie" wicepremier, minister kultury, prof. Piotr Gliński. - W Funduszu Wsparcia Kultury nie oceniamy, czy ktoś jest blondynem czy brunetem, czy jest bogaty czy biedny - dodaje.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA Fundusz Wsparcia Kultury POLSKA

"Kwoty refundacji zostały obniżone". MKiDN o Funduszu Wsparcia Kultury

Biorąc pod uwagę argumenty, które padały podczas dyskusji wokół Funduszu Wsparcia Kultury - kwoty przydzielonych refundacji zostały obniżone - podało MKiDN. Jeżeli weryfikacja potwierdzi brak zasadności części przedstawionych przez wnioskodawcę kosztów, dotacje mogą ulec pomniejszeniu - dodano.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński KULTURA Fundusz Wsparcia Kultury POLSKA społeczeństwo

Aktorzy, muzycy i naukowcy. Lista tegorocznych laureatów nagrody MKiDN

Aktorzy Katarzyna Łaniewska i Wiesław Gołas oraz m.in. kompozytor Michał Lorenc i rzeźbiarz Jacek Adamas znaleźli się wśród laureatów Nagrody Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Laureatem nagrody specjalnej im. Tomasza Merty został historyk prof. Wojciech Roszkowski.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego historia Polski SZTUKA POLSKA Piotr Gliński KULTURA społeczeństwo

"Kultura jest elementem gospodarki". Gliński o Funduszu Wsparcia Kultury

- Fundusz Wsparcia Kultury to jeden z programów wsparcia gospodarki i obrony miejsc pracy, a kultura jest ważnym sektorem gospodarczym. Nie mylmy go z programami mecenatu państwa czy z programami socjalnymi, bo nie oceniamy tu wartości – mówi "Gazecie Polskiej" minister kultury Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński KULTURA pandemia Fundusz Wsparcia Kultury POLSKA

MKDiN: konsultacje i podpisywanie umów z beneficjentami Funduszu Wsparcia Kultury

Działania te mają na celu przekazanie pieniędzy instytucjom, organizacjom pozarządowym oraz przedsiębiorstwom działającym w ramach kultury. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w czasie powtórnej analizy złożonych wniosków sprawdzało między innymi zgodność oświadczeń z profilem działalności.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA POLSKA GOSPODARKA pandemia społeczeństwo

Wsparcie dla ludzi kultury. Jakimowicz: ta branża to rzesza ludzi, nie tylko znane nazwiska

- Jeżeli chodzi o artystów, łatwo wypowiadać się w momencie, gdy jest się krezusem. (...) W takiej sytuacji łatwo jest powiedzieć: "jestem wspaniałomyślny, myślę o innych grupach społecznych - nie biorę" - mówił w Polskim Radiu 24 aktor Jarosław Jakimowicz. Gościem był również Jędrzej Kodymowski, lider zespołu "Apteka".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego społeczeństwo POLSKA

"Będzie bardzo ostra kontrola". Piotr Gliński o wypłatach z Funduszu Wsparcia Kultury

- Będzie bardzo ostra kontrola, około 30 proc. firm zostanie wylosowanych i sprawdzone będzie to, czy te pieniądze zostały przeznaczone zgodnie z tym, co zapisane jest we wnioskach - powiedział we wtorek wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, nawiązując do wstrzymanych wypłat z Funduszu Wsparcia Kultury.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński koronawirus Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego polityka

Fundusz Wsparcia Kultury. Piotr Gliński: zakwestionowano reguły, więc musimy się cofnąć

- Jeśli zakwestionowano reguły - które nam się wydawały najprostsze, ale zderzyły się z innymi oczekiwaniami - to musimy się cofnąć - ocenił w poniedziałek wstrzymanie wypłat z Funduszu Wsparcia Kultury (FWK) wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia

Fundusz Wsparcia Kultury. Sellin: pomoc jeszcze w tym roku

- Głos opinii publicznej jest istotny i uwzględniamy go. Weryfikacja Funduszu Wsparcia Kultury musi się odbyć dosyć szybko, aby jeszcze w tym roku firmy otrzymały ratunek - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Sellin, wiceminister kultury. Gościem audycji była również Bożena Żelazowska, poseł Koalicji Polskiej, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji kultury.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA Fundusz Wsparcia Kultury Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego finanse publiczne pomoc Jarosław Sellin Magdalena Ogórek

Poseł KO: Piotr Gliński powinien sprawdzić wnioski

Piotr Gliński, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, wstrzymał wypłaty z Funduszu Wsparcia Kultury. - Kryteria przyznania tych środków powinny być jasne, klarowne. Doradziłabym Piotrowi Glińskiemu, żeby punkt po punkcie sprawdził poszczególne wnioski - mówiła w Polskim Radu 24 Iwona Śledzńska-Katarasińska, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Adrian Klarenbach Iwona Śledzińska-Katarasińska KULTURA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński koalicja obywatelska

Fundusz Wsparcia Kultury. Piotr Gliński zapowiada weryfikację beneficjentów

- We wtorek mamy następne spotkanie naszego zespołu ws. Funduszu Wsparcia Kultury - powiedział wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński. Poinformował też, że "podmioty, które nie są podmiotami gospodarczymi, będą mogły otrzymać wsparcie szybciej", zaś "weryfikacja podmiotów gospodarczych może potrwać dłużej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński Fundusz Wsparcia Kultury Koronawirus w Polsce pandemia KULTURA artysta

Pieniądze z Funduszu Wsparcia Kultury. Dworczyk: tu ustala się pewien algorytm

- Wsparcie dla sektora kultury jest jednym z wielu takich projektów czy działań na rzecz wsparcia miejsc pracy. Wcześniej czy branża turystyczna, czy branża transportowa, czy inne branże otrzymywały takie wsparcie finansowe - powiedział na antenie RMF FM Michał Dworczyk. Pomoc ma otrzymać również sektor kultury.
Zobacz więcej na temat:  Michał Dworczyk POLSKA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego