X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Pożyczki z UE dla agroturystyki wschodniej Polski

Szykują się zmiany w zasadach wykorzystywania funduszy UE, które pomogą firmom z branży turystycznej w Polsce Wschodniej przetrwać pandemię koronawirusa. Pożyczkę do 500 tys. zł można wykorzystać na wydatki związane z bieżącą działalnością. Chodzi o pożyczki w ramach instrumentu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka.
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej turystyka Koronawirus w Polsce GOSPODARKA

"Chcemy, by środki były udostępnione do końca kwietnia". Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju o tarczy antykryzysowej

- Nie mam wątpliwości, że uruchomione w tej chwili programy finansowe są bardzo znaczące i jedne z większych, wśród krajów europejskich, programów wsparcia stabilności gospodarki w tej bezprecedensowej sytuacji - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Program tarczy antykryzysowej komentował także Grzegorz Puda, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  polityka Koronawirus w Polsce POLSKA pandemia koronawirus tarcza antykryzysowa Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

BGK chce pomóc firmom. Zobacz rozwiązania dla przedsiębiorców

Karencja w spłacie, wakacje kredytowe i możliwość obniżenia oprocentowania pożyczki - to rozwiązania, na jakie mogą liczyć przedsiębiorcy i podmioty ekonomii społecznej. Stanowią one uzupełnienie rządowego pakietu antykryzysowego, a z ułatwień już można korzystać - poinformował w komunikacie Bank Gospodarstwa Krajowego.
Zobacz więcej na temat:  BGK Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce GOSPODARKA przedsiębiorstwo przedsiębiorca

400 mln zł dla polskich firm. Nabór wniosków jeszcze w kwietniu

Nowy fundusz pożyczkowy - to kolejne działanie, przygotowywane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, w walce z pandemią i jej niepożądanym wpływem na gospodarkę. Na ten cel przeznaczymy 400 milionów złotych z programu Inteligentny Rozwój (POIR). Nabór wniosków ruszy pod koniec kwietnia.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa BGK Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej GOSPODARKA

Abu Zabi: rozmowy o rozwoju miast z udziałem polskich przedstawicieli

Przedstawiciele ministerstwa funduszy i polityki regionalnej będą uczestniczyć w ceremonii otwarcia dziesiątego Światowego Forum Miejskiego, które odbywa się w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jest to jedna z największych konferencji pod patronatem ONZ.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Katowice abu zabi Zjednoczone Emiraty Arabskie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak

Dotychczasowe kroki to za mało. Polska oczekuje od KE śmielszych działań ws. koronawirusa

Polska docenia działania Komisji Europejskiej ws. koronawirusa i ochrony krajów członkowskich przed skutkami pandemii, ale jednocześnie domaga się od niej bardziej odważnych kroków. Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", chodzi między innymi o zmiany legislacyjne, które pozwolą na elastyczniejsze wydawanie unijnych pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska koronawirus Europa Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ŚWIAT

Nowy projekt antykryzysowy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Zobacz, co zawiera

Finansowanie z funduszy UE kosztów odwołanych szkoleń, wyjazdów to część propozycji, które znalazły się w nowym pakiecie antykryzysowym Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Pakiet ma pomóc osobom, firmom i organizacjom pozarządowym realizującym projekty unijne.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska firma Koronawirus w Polsce fundusze unijne Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Polska Cyfrowa sfinansuje gminom komputery do zdalnej nauki w szkołach

Już od 1 kwietnia samorządy każdej gminy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie zakupu sprzętu do zdalnej edukacji. W programie Polska Cyfrowa na ten cel przeznaczono ponad 180 milionów złotych. Przyspieszona procedura oraz minimum formalności gwarantują szybkie otrzymanie refundacji dla szkół.  
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce Komisja Europejska fundusze unijne Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Ministerstwo Edukacji Narodowej

Bortniczuk: UE chce debatować nad ustawą, która jeszcze nie weszła w życie

- Jako władza odpowiedzialna, musimy zapewnić Polakom bezpieczeństwo obrotu prawnego i zaufanie do państwa w tym ważnym obszarze - powiedział w Polskim Radiu 24 Kamil Bortniczuk z Porozumienia, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Jak dodał, "Unia Europejska chce debatować nad ustawą, która nie weszła jeszcze w życie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kamil bortniczuk Porozumienie Jarosława Gowina Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE Eliza Olczyk

Jarosińska-Jedynak: chcemy, aby Polacy zaczęli oszczędzać na emeryturę

W Sejmie trwają prace nad projektem ustawy dotyczącej przeniesienia środków z Otwartych Funduszy Emerytalnych (OFE) na Indywidualne Konta Emerytalne (IKE). - Przede wszystkim chodzi o to, żeby przekazać środki na prywatną własność obywateli, którzy posiadają tego typu składki członkowskie w OFE - podkreśliła w Programie 1 Polskiego Radia minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
Zobacz więcej na temat:  ike OFE Grzegorz Jankowski Małgorzata Jarosińska-Jedynak POLSKA emerytura ZUS Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Miliony euro z funduszy norweskich na geotermię i małe elektrownie wodne. Sprawdź, czy możesz się o nie ubiegać

Dwa polskie ministerstwa podpisały z Norwegią porozumienie na przekazanie Polsce funduszy na rozwoj Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) takich jak: geotermia, elektrownie wodne, biomasa. Beneficjentami programu będą samorządy, gospodarstwa domowe, szkoły oraz miasta.  
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie OZE Norwegia ministerstwo klimatu Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej